Euro -Ace 350

Wykrywacze metali marki Garrett
Awatar użytkownika
boss64
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 1266
Rejestracja: 19 lis 2012, o 20:04
Województwo: Wybierz

Euro -Ace 350

Post autor: boss64 »

dobry ,lekki niezłe osiągi na drobnicę szczególnie kolorki :-D na militarkę raczej słaby, mankament, priorytet to wszystko okrągłe (np.kapsle z piwa) :zakrywa: ale należy pamiętać że sygnał folii aluminiowej warto sprawdzić ;) na dobrą monetę -- na pewno będziesz wiedział że to jest to :spoko:
Awatar użytkownika
naziir
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 286
Rejestracja: 18 lis 2012, o 15:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Euro -Ace 350

Post autor: naziir »

Dwa dni temu nabyłem Euro Ace 350; w sumie raz wyskoczyłem w teren, sygnałów masa ale kopałem tylko te płytkie; efekty - 1 moniak i masa złomu...
Sęk w tym że Garretta mam pierwszy raz w ręku :sad:
"boss64" podpowiesz coś w kwestii ustawień??? Interesują mnie kolorki monetki, i drobnica.

Wiem że trzeba chodzić, chodzić, chodzić i kombinować ustawieniami aż się wyczuje sprzęt... :-?
Daj jakieś swoje wskazówki, doświadczenia związane z ustawieniami.
Z góry "Wielkie Danke!" :-D
"Dwa miecze, jedna pochwa..."
Awatar użytkownika
boss64
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 1266
Rejestracja: 19 lis 2012, o 20:04
Województwo: Wybierz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: boss64 »

sorki że dopiero teraz ale czas to taki dziwny twór że zawsze go mało, ale do sedna , masz rację trzeba chodzić i ćwiczyć, jeśli teren nie jest bardzo zaśmiecony ustawiasz na wszystko i przy sygnale sprawdzasz na zakresie (kreski u góry) patrząc od prawej ostatnia kreska (złoto, miedź) , druga kreska (srebro grube, mosiądz), trzecia kreska mosiądz głównie łuski, czwarta kreska aluminium lub monetki stare srebrne bardzo małe, po usłyszeniu sygnału możesz przełączyć na kolorek pod warunkiem że w ustawieniach zablokowałeś złomostwo(jak blokujesz znikają kreski u góry dla wybranych metali).Jak coś jeszcze chcesz dopytać to śmiało. :spoko:
Awatar użytkownika
naziir
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 286
Rejestracja: 18 lis 2012, o 15:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Euro -Ace 350

Post autor: naziir »

Dzięki za wskazówki :spoko:
"Dwa miecze, jedna pochwa..."
Awatar użytkownika
boss64
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 1266
Rejestracja: 19 lis 2012, o 20:04
Województwo: Wybierz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: boss64 »

jeśli coś jeszcze coś będziesz chciał dopytać to śmiało :spoko:
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: GAD »

naziir pisze:Dwa dni temu nabyłem Euro Ace 350; w sumie raz wyskoczyłem w teren, sygnałów masa ale kopałem tylko te płytkie; efekty - 1 moniak i masa złomu...


Wiem że trzeba chodzić, chodzić, chodzić i kombinować ustawieniami aż się wyczuje sprzęt... :-?
pierwsze: kop wszystko, te głębokie sygnały też, będziesz mile zaskoczony
drugie: co tu można kombinować z ustawieniami w tak prostej w obsłudze wykrywce?
wyczuć trzeba każdy sprzęt, nawet jeśli dokupisz inną cewkę, też będziesz musiał ją wyczuć
pozdrawiam
GAD
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Awatar użytkownika
Gizio
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2013, o 21:36
Województwo: Wybierz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: Gizio »

350 niczym zbyt bardzo nie różni się od 250 - więc też może w trące trzy swoje grosze..Na tym drugim chodzę już parę lat,więc powiem Ci tak. Garetta musisz przede wszystkim nauczyć się słuchać .Tonów jakie wydaje -dlatego nazywany jest Kanarkiem i nie ze względu na kolor,jak to nie którzy piszą. :-D Gdy to osiągniesz - skala rzadko będzie Ci potrzebna. No może tylko na jakiej głębokości dany przedmiot zalega i jaki jest stan baterii.Odnośnie nastawień chodzę tylko na All Metal - dlatego,że na tym nastawieniu Garett chwyta przedmioty najgłębiej,ale najpierw musisz nauczyć się go słuchać wtedy na tym nastawieniu będziesz wyłapywał najlepsze sygnały.Garettowcy na pewno wiedzą o co mi chodzi. Tak jak tu ktoś wcześniej napisał,to wykrywacz na drobnicę,ale powiem Ci jedno.Nie raz mnie zadziwił gdy wyciągałem konkret militarke. ;) To tyle moich trzech groszy.
"O Panie, wejrzyj sprawiedliwie na walkę naszą w ciemną noc..."
Awatar użytkownika
rura
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 989
Rejestracja: 8 lis 2012, o 08:30
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Euro -Ace 350

Post autor: rura »

Z tym słuchaniem (raczej gongu) a nie treli kanarka to też nie tak hop... Jeśli teren nie jest śmietniskiem to nie wycinamy żadnego metalu, na dźwięku i wskazywaniu przez wykrywacz folij wychodzą cieniutkie moniaki często sreberka, czasem małe guziczki i inne pierdołki.
" Wolę ponieść śmierć próbując wstać, niż żyć na kolanach..."
Awatar użytkownika
Gizio
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2013, o 21:36
Województwo: Wybierz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: Gizio »

Ja nie mam problemów z tym nawet na śmietnisku.Słuchawki na uszy i wsłuchiwanie się oraz powolne ruchy cewką.Zresztą każdy weteran kopacz wie ,że na śmietniku wykrywacz się odstawia i sukcesywnie kopie się śmietnik- zgrzebełkiem i łopatą.Trochę starych śmietników przerobiło się na Pomorzu.Butelek,porcelany,plastiku,drewna i gumy - nawet najlepszy wykrywacz Ci nie namierzy . :-D
"O Panie, wejrzyj sprawiedliwie na walkę naszą w ciemną noc..."
Awatar użytkownika
rura
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 989
Rejestracja: 8 lis 2012, o 08:30
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Euro -Ace 350

Post autor: rura »

Nie chodze i nigdy nie chodziłem ze słuchawkami na uszach, zawsze mam je na szyi, z tego względu że lubie najpierw widzieć kto mnie podszedł za plecami by (pogłaskać), takie tereny. Poza tym chodziło mi o dawne i rozorane śmietniki. Gum i butelek to sobie nazbieram jak będę chciał w przydrożnym rowie :-D , ale spox. Ilu poszukiwaczy-tyle metod . Pozdro
" Wolę ponieść śmierć próbując wstać, niż żyć na kolanach..."
Awatar użytkownika
Gizio
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2013, o 21:36
Województwo: Wybierz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: Gizio »

Robisz kolego podstawowy błąd,który robiłem sam kiedyś.Nigdy nie usłyszysz słabego sygnału bez słuchawek przy drodze gdzie pomykają samochody lub gdy ostro wiej. I nawet gdy jest cisza a fant zalega głęboko i sygnał jest prawie nie słyszalny. A jak ktoś będzie Cię chciał poklepać to i tak to zrobi czy będziesz miał słuchawki na uszach czy nie.Co innego mój kolega który chodzi z wykrywką w Kanadzie - tam może go poklepać Grizli. A odnośnie przydrożnego rowu - to pokaż mi gdzie można nazbierać stare butelki po piwie lub gumowe nakładki na pieczątki - na przykład kancelaryjne sztabu Wehrmachtu.Chętnie się tam wybiorę i pozbieram. :-D Zdraw.
"O Panie, wejrzyj sprawiedliwie na walkę naszą w ciemną noc..."
Awatar użytkownika
rura
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 989
Rejestracja: 8 lis 2012, o 08:30
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Euro -Ace 350

Post autor: rura »

Gumowe nakładki ale na coś innego, butelki po prycie, a co do klepania to jeśli usłyszę wcześniej że podchodzi to uwierz mi że nie poklepie... Nie mam problemu ze słuchem, podkręcam głośność i słysze wszystkie sygnały nawet przy wietrze. Nie będziemy sie chyba kłucic, chodzę za drobnicą i nie interesi mnie gruby złom, tak jak mówiłem, tyle sposobów-ilu poszukiwaczy, czy coś takiego :-D . pozdro, powodzonka.
" Wolę ponieść śmierć próbując wstać, niż żyć na kolanach..."
Awatar użytkownika
Gizio
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2013, o 21:36
Województwo: Wybierz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: Gizio »

No ja szukam kanarem transportów kolejowych i lotniskowców. :brecht: Dobra pas i wzajemnie płytkich ale zasobnych jam życzę.. :-D :piwko:
"O Panie, wejrzyj sprawiedliwie na walkę naszą w ciemną noc..."
marko75
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:21
Województwo: Wybierz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: marko75 »

Witam wszystkich niedawno kupiłem Euro Ace 350 i mam kilka pytań do was bo coś mi niepasuje w tym sprzęcie i czy należy go zareklamować.Po pierwsze pinpont powinien wskazywać punkt zalegania przedmiotu a tu przy kopaniu miejsca okazuje się że niema go tam,pokazuje że przedmiot się przesunął itd.Po drugie na gołej ziemi leży drut aluminiowy spód cewki jej niewidzi dopiero jak odjedziemy ok 30cm wykrywacz pokazuje że coś zalega pod cewką chociaż tam nic niema proszę o pomoc.Z góry dzięki
Awatar użytkownika
boss64
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 1266
Rejestracja: 19 lis 2012, o 20:04
Województwo: Wybierz

Re: Euro -Ace 350

Post autor: boss64 »

Witaj, jeśli chodzi o przesunięcie to fakt , jeśli namierzasz normalnie to przedmiot drobny jest ok. 3-5 cm przed cewką , ale jeśli namierzasz pingiem powinien być przedmiot w miejscu najgłośniejszego sygnału, chyba że leży bardzo płytko lub na wierzchu to sygnał zostaje zblokowany, wycięty ( wykrywacz milknie) dopiero jak odsuniesz się z cewką wtedy dopiero piszczy, jak masz jakieś pytania to wal śmiało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Garrett”