Coinmaster (Pro)

Wykrywacze metali marki Whites
ODPOWIEDZ
Ertius
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2017, o 01:32
Województwo: Brak

Coinmaster (Pro)

Post autor: Ertius »

Dyskusja na temat Coinmaster a i c. Pro. Zapraszam!
Zrewizjonowane wersje prizm iii i ich (poprawiona elektronika, jest trochę szybszy). Posiadam wersję Pro od bodajże końca grudnia/początku stycznia. Jest to mój pierwszy wykrywacz. Służy mi głównie na monety (włoskie i euro) i drobnicę. Jak za tą cenę wg. mnie świetny wykrywacz, uniwersalny (na ile może być entry)ale najlepiej się sprawdza na monety. Świetne głębokości, bije ace 250 o parę ładnych cm. Łatwa obsługa, "włączasz i szukasz", lecz mimo wszystko trzeba trochę doświadczenia aby wykorzystać go w pełni (chyba jak każdy wykrywacz).Spostrzeżenia: bardzo dobra dyskryminacja (regulowana - a nie jak w ace 150, pro ma też "notch" ale nie używam), po zapoznaniu się z wykrywaczem(dźwięk + odpowiednia "ikonka"), nie ma praktycznie problemu z kapslami, gdy ustawiam odpowiednią dyskryminację po prostu je wycina nie przeoczając sygnału monet (co najwyżej 1-5cent). Rozpoznaje też juz zawleczki od puszek w 90%, ale często i tak kopię aby nie przegapić biżuterii. Na mokrej trawie jest dość stabilny zdaży mu się pisnąć czasem na najwyższych ustawieniach. Wielotonowość (wersja pro), jest dużą pomocą i polecam zawsze włączać, przydatna szczególnie nocą. Nawet w all metal wiemy co mamy (mniej więcej pod cewką), (3 tony + dłuższy niski na "przeciążenie" kiedy mamy np puszkę lub coś dużego). Jest naprawdę czuły wczoraj wykonałem na 10cm 3mm okragły dzwoneczek z aluminium i pokazywał rzeczywiście aluminium. Na początku kopałem dołu i niby nic tam nie było, pożniej okazywało się że jednak jakaś mała pierdułka tam zalegała. Po obeznaniu się dzięki pinpointowi łatwo zrozumieć jak duży jest przedmiot. Pinpoint ma "ruchomy" wskaźnik głębokości (kiedy stoi i jest najpłycej kopiemy) posiadateż pewną dyskryminację, gorszą niż motion ale pomaga w lokalizacji i w zrozumieniu co tam siedzi po ruchu na wyświetlaczu. Włącza się go i wylacza, nie trzeba trzymać przycisku, jest ok ale mógłby być bardziej precyzyjny. Jeszcze muszę porobić więcej testow, ale żelazo obok kolorku go nie kryje. Precyzyjny: 2 targety=2 sygnały, pierścionek, dziórawa zawleczka = 2 krótkie, więc dużo lepiej niż kanarki. W rzeczce, na suchej plazy, w lesie, parku, a nawet pod liniami wysokiego napięcia OK. Gorzej na brzegu morza (u mnie dość zmineralizowanym) daje fałszywe sygnały (pojedynczy sygnał, tylko w 1 stronę), ale daje też znać jeśli coś jest pod cewką. Aby pozbyć się ich standard, czyli obniżam czułość i wycinam żelazo; pinpoint w morzu koncertuje. (Istnieje entry level który sobie radzi ze słoną wodą?) Wykrywacz jest już poza gwarancją, podłokietnik pękł i trzeba było zrobić prostą naprawe wzmacniając go kawałkiem pcv (nowy 20E). Stelaż blokuje się na 2 "kulki", ale i tak troszkę był niestabilny więc przytrzymałem taśmą; czyli konstrukcja mogłaby być mocniejsza. Z cewką jak i z elektroniką 0 problemów nawet w wilgoci. Podchodzą wszystkie cewki dla prizm/coinmaster, można je później wykorzystać np.w tresuremaster, tresure pro. Zaleta: działa na 8khz czyli ma o 1,5khz szersze spektrum niż kanarek. Zasilanie 2X 9volt, z czego 1 na wyświetlacz (starczy na dłuuuugo), starczy kupić tanio baterie alkaliczne w necie lub ładowane i po problemie. Wskazuje kiedy jest już slaba, ale jeszcze do tego nie doszedłem a używam już +25h.
Generalnie gdybym miał wybrać coinmaster czy ace 250, bez 2 zdań white's! Szkoda że nie ma wyswietlacza numerowego, ale i tak nie ma problemów z rozróżnianiem. Chciałbym dokupić cewkę dd, aby poprawić skuteczność na plaży i w bardzo zasmieconych miejscach.
Proszę o wasze spostrzeżenia. Wymienialiscie cewkę? Różnica między gt? I inne..
Coinmaster Pro, Włochy - Marche
ODPOWIEDZ

Wróć do „Whites”