Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Bunkry, twierdze, sztolnie i inne podobne miejsca w których można znaleźć fanty
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

Jak w tytule .
Zapraszam do wklejania fotek umocnień Lini Mołotowa z całej Polski...
I tak jak pisałem oczami :"włóczykija laika w temacie" bez żadnych stresów i naukowych wywodów typu "długość drutu na zwieńczeniu" :-D
Ale i mile widziane opisy tego co np ja zapodam :zakrywa:
Od jutra zacznę dawać swoje spontaniczne foty :przewraca: Cyga...
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: Wędrus »

Cyga może lepiej podzielić na "odcinki operacyjne" bo bez sensu aby Hauptmanki wklejały tu jeszcze raz to samo czyli swój odcinek! Moja propozycja, wklejaj odcinek od Przemyśla za Dynów :-D .
"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

Wędrus pisze:Cyga może lepiej podzielić na "odcinki operacyjne" bo bez sensu aby Hauptmanki wklejały tu jeszcze raz to samo czyli swój odcinek! Moja propozycja, wklejaj odcinek od Przemyśla za Dynów :-D .
Okijjjjjjjjjjjjjjj :-D
Aaaaaaa z góry ostrzegam że każden kto się tu będzie wymądrzał zostanie ZBANOWANY :-D

to zmień sobie tytuł przyjacielu mój, na konkretny odcinek który będziesz wklejał
Wędrus
Awatar użytkownika
Betty
Porucznik
Porucznik
Posty: 575
Rejestracja: 24 paź 2012, o 22:29
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: Betty »

Tak nieśmiało zapytam.....czy można coś tu pisać? Tak poza adminami ???
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

Betty pisze:Tak nieśmiało zapytam.....czy można coś tu pisać? Tak poza adminami ???
Raczej fotki Betty i ciekawe opowieści z wypraw po umocnieniach :-D
Ale pisz Kochana :ściska: ile dusza pragnie :spoko:
Cyga...
Awatar użytkownika
wolfram
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1974
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:18
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: wolfram »

Betty pisze:Tak nieśmiało zapytam.....czy można coś tu pisać? Tak poza adminami ???
O "betonie" ...jakimkolwiek nawet... strach pisac ostatnio :dusi: temat zbyt drazliwy , zdaza sie , ze co niektorzy groza zamachem na cielesnosc za nieprawomyslnego po ich linni posta :dusi:
Wilki nie przejmują się tym co o nich sądzą barany...
snufer
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2013, o 14:47
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: snufer »

CYGAN pisze:
Wędrus pisze:Cyga może lepiej podzielić na "odcinki operacyjne" bo bez sensu aby Hauptmanki wklejały tu jeszcze raz to samo czyli swój odcinek! Moja propozycja, wklejaj odcinek od Przemyśla za Dynów :-D .
Okijjjjjjjjjjjjjjj :-D
Aaaaaaa z góry ostrzegam że każden kto się tu będzie wymądrzał zostanie ZBANOWANY :-D

to zmień sobie tytuł przyjacielu mój, na konkretny odcinek który będziesz wklejał
Wędrus

:o :milczy: :zakrywa: Ja natomiast proponuję zmienić temat na fotogalerię Linni Mołotowa :diabełek:
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

snufer pisze:
CYGAN pisze:
Wędrus pisze:Cyga może lepiej podzielić na "odcinki operacyjne" bo bez sensu aby Hauptmanki wklejały tu jeszcze raz to samo czyli swój odcinek! Moja propozycja, wklejaj odcinek od Przemyśla za Dynów :-D .
Okijjjjjjjjjjjjjjj :-D
Aaaaaaa z góry ostrzegam że każden kto się tu będzie wymądrzał zostanie ZBANOWANY :-D

to zmień sobie tytuł przyjacielu mój, na konkretny odcinek który będziesz wklejał
Wędrus

:o :milczy: :zakrywa: Ja natomiast proponuję zmienić temat na fotogalerię Linni Mołotowa :diabełek:
Ludzie nie chodzi o to czy będą opisy i itd.
Chodzi mi o to żeby temat był luźny bez przepychanek itd.
Co by zwykły turysta bez strachu że zaraz zostanie skrytykowany za to że nie dał np. opisu i historii mógł pokazać swoje fotki i opowiedzieć ich historię.
Więc skończmy już i dawać foty i relacje z wojaży po tym odcinku 'Lini"
Cyga....
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

Dwukondygnacyjny bunkier na Dybawce, przy drodze z Przemyśla na Krasiczyn.
Na wiosnę dam fotki wnętrza :zakrywa:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
snufer
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2013, o 14:47
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: snufer »

Trzy -strzelnicowy schron do ognia czołowego uzbrojenie 3 ckm maxim i rkm w strzelnicy obrony wejścia .Obserwacja przedpola odbywała się za pomocą peryskopu jak wyjdziesz na strop powinna być klapka , a wewnątrz obiektu rura w stropie w której znajdował się peryskop . Oczyszczony w 2009 r przez Kecka z Kriposti . Niestety wewnątrz wysadzony - zerwane stropy . Chyba zasłużyłem na bana ;) .
W Dybawce jest jeszcze 5 schronów w tym jedna perełka będą fotki ? W Krasiczynie następne 4 plus 2 wykopy . :-D
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

snufer pisze:Trzy -strzelnicowy schron do ognia czołowego uzbrojenie 3 ckm maxim i rkm w strzelnicy obrony wejścia .Obserwacja przedpola odbywała się za pomocą peryskopu jak wyjdziesz na strop powinna być klapka , a wewnątrz obiektu rura w stropie w której znajdował się peryskop . Oczyszczony w 2009 r przez Kecka z Kriposti . Niestety wewnątrz wysadzony - zerwane stropy . Chyba zasłużyłem na bana ;) .
W Dybawce jest jeszcze 5 schronów w tym jedna perełka będą fotki ? W Krasiczynie następne 4 plus 2 wykopy . :-D
E nie no za co BANA :-D Takie opisy właśnie są tu na miejscu :brawo:
Na wiosnę pokażę więcej takich obiektów :spoko:
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

I trochę z innej perspektywy.
A jakieś 200m niżej od tego bunkra w stronę Przemyśla na prywatnej posesji znajduje się kolejny bunkier, do którego wybieram się juz kilka lat :zakrywa:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
snufer
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2013, o 14:47
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: snufer »

CYGAN pisze:I trochę z innej perspektywy.
A jakieś 200m niżej od tego bunkra w stronę Przemyśla na prywatnej posesji znajduje się kolejny bunkier, do którego wybieram się juz kilka lat :zakrywa:
Ten obiekt poniżej to jednoizbowy schron do ognia czołowego (mały obiekt : jedno pomieszczenie plus przelotnia ) . Schron nie został ukończony, nie zamontowano pancerza ckm. Do 1991 roku był całkowicie dostępny zachowane były partie ziemne z fragmentem okopu. .W czasie budowy domu nieopodal schronu partie ziemne zostały usunięte . Gdy w 2005 r chcieliśmy go zobaczyć w ramach inwentaryzacji Punktu Oporu Krasiczyn właściciel nie wpuścił nas na posesję no cóż miał do tego prawo :sad: Schron znajduje się na wysokości przystanku autobusowego, mając przystanek po lewej stronie ( (jadąc w kierunku Przemyśla ) należy spojrzeć w prawo w kierunku godziny 13:00 . :) Chyba ten schron miałeś na myśli ? :)
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

snufer pisze:
CYGAN pisze:I trochę z innej perspektywy.
A jakieś 200m niżej od tego bunkra w stronę Przemyśla na prywatnej posesji znajduje się kolejny bunkier, do którego wybieram się juz kilka lat :zakrywa:
Ten obiekt poniżej to jednoizbowy schron do ognia czołowego (mały obiekt : jedno pomieszczenie plus przelotnia ) . Schron nie został ukończony, nie zamontowano pancerza ckm. Do 1991 roku był całkowicie dostępny zachowane były partie ziemne z fragmentem okopu. .W czasie budowy domu nieopodal schronu partie ziemne zostały usunięte . Gdy w 2005 r chcieliśmy go zobaczyć w ramach inwentaryzacji Punktu Oporu Krasiczyn właściciel nie wpuścił nas na posesję no cóż miał do tego prawo :sad: Schron znajduje się na wysokości przystanku autobusowego, mając przystanek po lewej stronie ( (jadąc w kierunku Przemyśla ) należy spojrzeć w prawo w kierunku godziny 13:00 . :) Chyba ten schron miałeś na myśli ? :)
Tak dokładnie ten :spoko:
A właściciela jak trzeba potraktuję jakimś specyfikiem i foty się znajdą :-D
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Linia Mołotowa oczami "włóczykija"...............

Post autor: CYGAN »

Bunkier na Wilczu.
Wnętrze i lepsze fotki na wiosnę!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bunkry, twierdze, sztolnie”