Depozyt Hansa Franka

Wszystko co związane z II Wojną Światową
Awatar użytkownika
explokera
Generał
Generał
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.

Re: Depozyt Hansa Franka

Post autor: explokera » 15 lis 2017, o 19:50

Tak patrzac na wielkosc tego otworu to chyba raczej cos wielkosci skrzyni byloby ciezko przez to przemiescic .
A swoją drogą to masz kolegi sporo samozaparcia bo ja już po pierwszym większym kamieniu pieprznal bym to wszystko ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Witold

Post autor: witmos » 15 lis 2017, o 20:36

Co do wielkości otworu, szyb w dolnej, odsłonietej części ma szerokość około 75 cm, wiec można coś tam przcisnąć, poza tym większe kamienie mnie nie przerażają. Nie przeczę, że rozkuwanie i wydobywanie kolejnych kamieni jest zajęciem wymagającym. Jednak wiedza jaką
udało mi się zgromadzić w sprawie absolutnie nie pozwala mi jej pieprznąć.
Pozdrawienia dla explokera.
maciejwu71
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Województwo: Wybierz

Post autor: maciejwu71 » 16 lis 2017, o 01:25

To nie jest czaszka tylko podobizna Piłsudskiego.
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL

Post autor: witmos » 16 lis 2017, o 18:08

Cześc Ulcia, widzę, że interesują Ciebie skarby, może coś razem poszukamy?
Ula
Szeregowy
Szeregowy

Post autor: Ula » 16 lis 2017, o 18:19

Lubię szukać ale przy ładniejszej pogodzie, a więc do wiosny buziaczki.
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL

Post autor: witmos » 16 lis 2017, o 18:28

Odezwała się Ulcia, wierzcie mi, nie znam lepszego fachowca jeżeli chodzi o poszukiwania. Nawet bez wykrywacza radzi sobie doskonale. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to dam namiary na Ulę.
Ula
Szeregowy
Szeregowy

Post autor: Ula » 19 lis 2017, o 09:18

Czekam na dalsze informacje
Chętnie zasponsoruję poszukania
Koniec
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL

Post autor: witmos » 20 lis 2017, o 06:07

Widzę, że ktoś tu trochę posprzątał, bardzo dziękuję bo pojawił się mały bałagan, jakby nie na temat. To właśnie dzięki Uli mogę prowadzić swoje poszukiwania, nie dość, że praktycznie wszystko finansuje to jeszcze mobilizuje mnie do kolejnych działań w temacie. Nawet Pani archeolog z biura konserwatora zastanawia się dlaczego jeszcze nie odpuściłem bo niebawem będzie to trzeci rok moich zmagań.
Ale do rzeczy, za chwilę napiszę coś na temat.
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Post autor: witmos » 20 lis 2017, o 07:03

Ważne moim zdaniem jest aby zwócić uwagę na to co łączy dokumenty, które zaprezentowałem w temacie depozytu. Elementam wspólnym korespondencji Franka oraz listu Kneisela jest symboliczna Pieta. Pierwszy raz pojawia się w liście Kneisela do Behrensa jako składnik ołtarza Mater Dolorosa. Frank na karce do Lilly Grau pisze, że "moje życie jest już tylko jak droga do Piety". Nie sadzę aby znał treść listu Kneisela, zatem jego wspomienie o Piecie jest, myślę jego inicjatywą. W liscie do LG, Frank prosi o zapalenie świeczki przed Pietą w kościele w Berbling.
Berbling jest dzielnicą Bad Aibling w Bawarii, rodzinnej miejscowości LG. Interesujace, że słowo Berbling zostało podzielone w tekście na Berb oraz ling, przy czym druga litera b może być odczytana jak duże G (b jest inne niż pozostałe b w tekście), natomist g w drugim członie zostało przerobione z litery e. Można zatem całość odczytać jak Berg line czyli góra i linia albo linia na górze, może linia wyznaczona przez dzikie czereśnie na skarpie. Tym bardziej, że używając słowa KIrche, r jest jakby połączeniem z inną literą, może s ( inne r w tekście różnią się od tego w Kirche). Czy zatem chodziło Frankowi o Kirsche czyli czereśnie na skarpie, która jest na zboczu góry?
Jest jeszcze urzędowe pismo Kneisela do kancelarii GG, a tam do Wilhelma Palezieux. Tutaj wprawdzie nie odwołuje się on do Piety, natomiast szyfrem załączonym w tekście podaje namiary na obiekt w terenie. Jest to pierwszy człon informacji zapisany w dacie "12.3._43."
Format daty podaję taki jak w dokumencie. Zaznaczona spacja ma swoje znaczenie, bowiem tam umieszczono z użyciem atramentu sympatycznego znak krzyża. Przyjąłem także założenie, że zastosowanie spacji wyłącza ten element daty z działań z użyciem numerów dowodu osobistego oraz przepustki. Mój tryb postępowania potwierdził to co ustaliłem w terenie. W położeniu 12.3. jest, a raczej była kapliczka, oddalona o 43 m od pierwszego drzewa dzikiej czereśni na skarpie. Dodatkowo przypomnę, że w liście Kneisel wskazuje obiekt w położeniu jak w pismie, oznaczając go znakiem krzyża. W lewym, górnym rogu listu Kneisel z użyciem atramentu opisuje trasę od kapliczki do krzyża ukrytego na setnym metrze skarpy, widoczny zapis ST. 100. W dokumencie, w drugiej dacie "31.XII.44" po zastosowaniu numerów, o których mowa wyżej i odpowiednim przekształceniu (brak kropki, liczba arabska), otrzymujemy wartość 100 oraz wartość określającą z liczby 31 położenie jednego z wejść .
These users thanked the author witmos for the post:
tomal113
Rating: 6.67%
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Post autor: witmos » 21 lis 2017, o 11:32

Za oknem mokro, zimno, wietrznie i ponuro. Dla ocieplenia atmosfery i poprawy samopoczucia, kilka zdjęć z ubiegłorocznych, sierpniowych odwiertów na działce przylegającej do lasu gdzie za ogrodzeniem rozciąga się skarpa, a w niej wejścia do podziemi. Jest ciepło i słonecznie, panowie z firmy wykonujacej odwierty wykonali trzy otwory do głębokości ok. 4 m. Byłem przygotowany z kamerą na światłowodzie i sprzętem komputerowym aby zajrzeć do wnętrza podziemi. Niestety zabrakło chyba ok. 1 m by osiągnąć pustkę. Tak to teraz oceniam po wykonaniu wykopu w skarpie. Chyba jeszcze raz zaproszę firmę ale teraz będziemy wiercić w skarpie, dokładnie w miejscu gdzie powinien przebiegać korytarz, którego strop odsłoniłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
These users thanked the author witmos for the post:
yukon
Rating: 6.67%
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL

Post autor: witmos » 23 lis 2017, o 19:59

Przyznam się, że moje doświadczenie w pracy z wykrywaczem jest takie sobie. Dodatkowo tego radzaju poszukiwaniom poświęciłem mało czasu choć zdaję sobie sprawę, że pewien rodzaj znalezisk może potwierdzić specyficzny charakter tego miejsca. Oczywiście nie twierdzę, że to co udało mi się znaleźć łączy się z wybudowaniem podziemnych schowków. Jednak każde z nich można przy odrobinie wyobraźni przypisać do wydarzeń jakie mogły mieć miejsce w 1944 r. w lesie i na łące. Jest spory obszar do przeszukania więc można spodziewać się kolejnych odkryć.
Jest jeszcze sporo amunicji od pepeszy oraz kilka rozebranych pocisków moździerzowych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
tomal113
Szeregowy
Szeregowy

Post autor: tomal113 » 7 gru 2017, o 19:44

Witam . Zlokalizował Pan odwodnienie w miejscu poszukiwań? W Sichowie jest to istotna wskazówka. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL

Post autor: witmos » 8 gru 2017, o 13:18

Na mapie rzezby terenu istotnie są widoczne jakby dwa wijące się cieki poniżej mojego wykopu. Próbowałem je odnalezć na miejscu jednak z uwagi na mocne zakrzewienie i olbrzymią ilość bluszczu na powierzchi ziemi nic nie odkryłem. Ale właśnie wtedy, odnalazłem krucyfiks więc jakiś sukces był. Dlaczego w Sichowie jest to istotne? Wrócę do tych badań wczesną wiosną.
tomal113
Szeregowy
Szeregowy

Post autor: tomal113 » 8 gru 2017, o 17:41

Witam . Jeśli cieki są na mapie to po prostu są cieki wodne a nie odwodnienia których na mapie by raczej nie było. Proszę przeanalizować budowę geologiczną tego rejonu to po części będzie pan miał odpowiedz na pytanie . Też nie wydawał bym pieniędzy na wynajmowanie sprzętu typu GEO itp ponieważ występowanie różnych żył np kwarcu (grubość dochodzi w niektórych przypadkach do 6m) GEO pokaże to jako anomalie .Problem nie dotyczy tylko kwarcu i wtedy mamy dylemat kopać nie kopać oto jest pytanie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
witmos
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL

Post autor: witmos » 8 gru 2017, o 18:10

Budowa geologiczna miejsca jest mi znana. Na głębokości 3-4 m występują złoża bazaltu, nad nim żwir i piasek. Pokrywa się to z obrazem odwiertów, które wykonałem w ub. roku. Oczywiście cieki, o których pisałem wcześniej to efekt wypływu wody ze zbocza skarpy, nie musi to być wynik działania odwodnienia ale nie można wykluczyć, że jednak. Moje dotychczasowe kopanie nie wynikało ze wskazań geo ale jest wynikiem wskazówek jakie odnalazłem w dokumentach oraz w terenie. Konsultowałem sprawę z P. Robertem Kmieciem, odpowiedział mi, że przy zastosowaniu odpowiedniej anteny możliwe jest w tych warunkach zlokalizowamnie podziemnych pustek na głebokości do 10 m.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „II Wojna Światowa”