Baza danych o jeńcach z okresu 1 wojny.

Wszystko co związane z I Wojną Światową
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

Baza danych o jeńcach z okresu 1 wojny.

Post autor: Festung »

Jest to angielsko- i francuskojęzyczna wyszukiwarka danych o jeńcach I wojny światowej zgromadzonych w Międzynarodowym Komitecie Czerwonego Krzyża w Genewie gratka dla poszukiwaczy pradziadków/dziadków, etc. w armii c.k
http://grandeguerre.icrc.org/
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
Awatar użytkownika
pablo
ST.SIERZANT-SZTABOWY
ST.SIERZANT-SZTABOWY
Posty: 205
Rejestracja: 5 lis 2012, o 08:27
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Markuszów

Re: Baza danych o jeńcach z okresu 1 wojny.

Post autor: pablo »

Super strona, szkoda tylko że jeńców-Rosjan da się odnaleźć tylko pod warunkiem że służyli na Froncie Zachodnim...
Awatar użytkownika
michal123456789
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1261
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:07
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Galicja

Re: Baza danych o jeńcach z okresu 1 wojny.

Post autor: michal123456789 »

mojego pradziadka tu nie ma, a powinien byc, zostal ranny - trafiony pociskiem - wyrwalo mu prawie cala lopatke, cudem przezyl, przez to dostal sie do ruskiej niewoli z ktorej to nastepnie uciekl, po czym ponownie go zlapano, u nas na froncie wschodnim.
W koncu szczesliwie wrocil do domu po zakonczeniu wojny, po 10 latach tulaczki z syberi przez jakis program wymiany jencow czy inna orgazniacje. jednak i tu go nie ma...kolejna strona ktora nie bardzo pomogla... a szkoda! juz nie wiem jak szukac... Pradziadek nazywał sie tak jak i ja. Michał Pałach, szukalem pod michael palach i po samym naziwsku i nic. Dziwne ze nie zostal zaden dokument?
hs3 40' > whites w5900 di pro sl > rutus proxima v.3.0 29cm cc >>> XP Deus > whites XLT > nokta makro simplex & Xp Deus Rc 11 28cm
ODPOWIEDZ

Wróć do „I Wojna Światowa”