Kusza

Repliki i modele pojazdów wojskowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bynak
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Posty: 225
Rejestracja: 16 sty 2013, o 00:27
Województwo: Świętokrzyskie
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Kusza

Post autor: Bynak »

Witam.

Lepszego działu nie dopasowałem więc jeśli błądzę to poproszę moderatora o przeniesienie. Otóż od dłuższego czasu (około 20 lat) noszę się z zamiarem wykonania własnoręcznie kuszy. Ma to być oczywiście kusza przeznaczona do celów "sportowych" czyli strzelania tylko i wyłącznie do tarczy ale kilku moich znajomych co krok mnie uświadamia (biorąc oczywiście poprawkę na chore Polskie prawo) że to jest bardziej karalne niż posiadanie broni palnej. Jeśli ktoś jest w temacie to proszę o ewentualne sugestie.

:pozdro:

P.s. TOP 200 osiągnięte ;)
These users thanked the author Bynak for the post:
zadzior
Rating: 5.56%
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
Awatar użytkownika
Dario74
Porucznik
Porucznik
Posty: 606
Rejestracja: 9 cze 2013, o 15:20
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kusza

Post autor: Dario74 »

Witam,potrzebne jest pozwolenie jak na broń palną,załatwić można w powiatowej komendzie,trzeba robić badania psychologiczne,cała procedura jak na broń palną.koszta to ponad 1tyś.pozdrawiam
Wino jest szkodliwe dla zdrowia(psychicznego)tego co go nie pije.Anonymus.
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Kusza

Post autor: tisio »

Stanowczo odradzam. :idiota:
Bóg, Honor, Ojczyzna
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Kusza

Post autor: KOBRA »

Panowie, zakładam, że kolega nie będzie biegał z tą kuszą po mieście. Też kiedyś myślałem o kuszy bloczkowej. Strzelałem kilka razy i jest moc :) Jak masz dostęp do odpowiednich obrabiarek to startuj.
Niestety, skoro wiadomo, jak się władza obchodzi z poszukiwaczami, to głupio by było jakby podczas ewentualnego przeszukania pod kątem poszukiwań z wykrywką, policjanci zobaczyliby wiszącą na ścianie kuszę :)
Niebezpiecznie jest łączyć te dwa zainteresowania :) Jednak sam pomysł popieram i kibicuję.
Awatar użytkownika
grz_w
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 11 lis 2013, o 01:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorlice

Re: Kusza

Post autor: grz_w »

No niby pozwolenie jest do zdobycia, ale - jako że to broń szczególnie niebezpieczna, nikt Ci go nie da. To taki punkt widzenia policji sprzed kilku lat, kiedy sam o tym myślałem. Nie sądzę żeby zmieniło się na lepiej.
W pierwszym lepszym sklepie myśliwskim itp za granicą sytuacja jest oczywiście całkiem inna. Odpada załatwianie pozwolenia, dochodzi załatwienie schowka pod rabatką czy w innej rynnie .
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Kusza

Post autor: KOBRA »

Można w ostateczności zapisać się do jakiegoś bractwa rycerskiego :) Wtedy z pozwoleniem powinno być łatwiej.
Awatar użytkownika
zadzior
Moderator
Moderator
Posty: 632
Rejestracja: 31 sty 2013, o 17:49
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sanok

Re: Kusza

Post autor: zadzior »

W życiu bym nie pomyślał że ktoś poruszy taki temat tu na forum, bo mnie akurat od kilku miesięcy bardzo to interesuje ;) , z tym że ja o własnoręcznym produkcie ze względów warsztatowych to nawet nie myślę, a co do pozwolenia z tego co się już z orientowałem to można zapomnieć, szanse są na to bardzo niewielkie :sad:
Mi po nocach się śnią, kusza bloczkowa Titan 200 FT i KUSZA BLOCZKOWA X-BOW GUILLOTINE 400FPS/185FT :napalony:

a puki co to poznajcie mojego przyjaciela :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie udzielam pomocy za pośrednictwem PW ! Wszelkie pytania proszę kierować na forum !
Awatar użytkownika
Bynak
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Posty: 225
Rejestracja: 16 sty 2013, o 00:27
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Kusza

Post autor: Bynak »

zadzior pisze:W życiu bym nie pomyślał że ktoś poruszy taki temat tu na forum, bo mnie akurat od kilku miesięcy bardzo to interesuje ;) , z tym że ja o własnoręcznym produkcie ze względów warsztatowych to nawet nie myślę, a co do pozwolenia z tego co się już z orientowałem to można zapomnieć, szanse są na to bardzo niewielkie :sad:
Mi po nocach się śnią, kusza bloczkowa Titan 200 FT i KUSZA BLOCZKOWA X-BOW GUILLOTINE 400FPS/185FT :napalony:
No to dobiłeś mnie ostatecznie :mur: Polska i jej chora rzeczywistość. Przez te lata pracując w różnych wyspecjalizowanych firmach zajmujących się obróbką metali uzbierało mi się trochę półproduktów mogących posłużyć do wykonania takiej zabawki łącznie z wersją bloczkową ale po tych wszystkich wpisach wolę aby dalej zalegały na regale bo w obecnym stanie są to tylko kawałki różnych profili alu po obróbce laserowej i trzeba mieć niebagatelną wyobraźnię aby w tym materiale w obecnym stanie ujrzeć kuszę :-D

:pozdro:

P.s. Czyżby "czarnoprochowiec" ? Jeśli chodzi o broń to jestem totalnym laikiem i wiem tyle ile zobaczę w Gwiazdach Lombardu ;)
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
Awatar użytkownika
zadzior
Moderator
Moderator
Posty: 632
Rejestracja: 31 sty 2013, o 17:49
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sanok

Re: Kusza

Post autor: zadzior »

Zgadza się, czarnoprochowiec, Remington new army 1858 inox kal.44 uberti . Broń palna bez pozwolenia, która zabija tak samo jak współczesna, a kuszy mieć nie wolno i weź to zrozum.
Nie udzielam pomocy za pośrednictwem PW ! Wszelkie pytania proszę kierować na forum !
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Kusza

Post autor: explokera »

Ja też kiedyś myślałem nad kuszą ale gdy głębiej się wczytałem w przepisy już mi to przeszło i skierowałem swoje pomysły ku łukowi na ,który żadnych pozwoleń nie trzeba nawet na bloczkowy myśliwski,który może mieć grubo powyżej 80lbs.
Na kuszę trzeba mieć pozwolenie takie jak na broń sportową więc najłatwiej jest się zapisać się do jakiegoś klubu strzeleckiego ale to dopiero początek drogi pod stromą górę ;)
Samodzielna budowa kuszy skończyć się może paragrafem gorszym niż posiadanie jakiegoś ogryzka Mausera bo to już jest wytwarzanie a taki paragraf podniesie statystyki nie tylko w komendzie powiatowej ale i nawet w wojewódzkiej.

Zadzior fajny Remington :spoko: 44?
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: Kusza

Post autor: yukon »

Pozostaje ci Bynak sie przeprowadzic do Kanady,kusze legalnie mozna sobie kupic bez zadnego pozwolenia w sklepach,wystarczy miec skonczone 18 lat i mozna z tym polowac.
A jak niechcesz emigrowac, to mozesz sobie zrobic taka piekna samorobka automatic :D


http://centralainternetu.pl/automatyczn ... nie/?m&r=2
These users thanked the author yukon for the post:
Bynak
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
loopess
Moderator
Moderator
Posty: 628
Rejestracja: 13 lis 2012, o 20:52
Województwo: Łódzkie
Imię: Michał
Lokalizacja: SAMO CENTRUM KRAJU

Re: Kusza

Post autor: loopess »

Kurna ja się kiedyś pozwoleniami nie przejmowałem...robiło się kusze z kawała drewna,cięciwę z linki stalowej,a łęczysko z kawałka resora...bełt z pręta fi10 wbijał się na kilkanaście centów w drzewo...
To byłu beztroskie czasy...
Wycinanie,frezowanie i grawerowanie cnc w materiałach drewnopochodnych tworzywach sztucznych oraz aluminium.
Grawerowanie oraz cięcie ploterem laserowym co2.
WWW.LOOP-TECH.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Repliki i modelarstwo”