ID Zapalnika

qozaczek
Szeregowy
Szeregowy
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

ID Zapalnika

Postautor: qozaczek » 30 gru 2016, o 14:36

Witam, znalazłem zapalnik trochę poczytałem i chyba to jest 24/31 Mle 1899 ale do końca pewny nie jestem. Czytałem że podobnych lub takich samych używali Rosjanie (?) ale nie mogłem znaleźć nic konkretnego na ten temat (no bo skąd w środku Polski francuski zapalnik). Niby trwała u mnie kilkudniowa bitwa pod miastem ale próbując odnaleźć cokolwiek z niej to udało mi się znaleźć jedynie koło od taczki a zapalnik na środku pola całkowicie przypadkowo wyszedł. Wygląda na bezpieczny ale czy na pewno ? Jak na razie dla pewności wolałem go zakopać bo doświadczenia z zapalnikami nie mam. Jeżeli bezpieczny to jak najlepiej go oczyścić ? Dzięki za wszelką pomoc!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
explokera
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Podziękował : 62
Podziękowań: 120

Re: ID Zapalnika

Postautor: explokera » 30 gru 2016, o 15:08

Tych zapalników było sporo a jeszcze więcej armii ich używało choćby nasza artyleria http://www.7dak.pl/index.php/wyposazeni ... 75-mm.html

Wyczyść go i poszukaj na jego boku symbolu.
Zmierz średnicę gwintu redukcji będzie łatwiej zidentyfikować z czego to cudo jest
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
łolter
Podporucznik
Podporucznik
Województwo: Wybierz
Podziękował : 7
Podziękowań: 2

Re: ID Zapalnika

Postautor: łolter » 30 gru 2016, o 17:54

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Amunicja-Podejrzane-Niebezpieczne.”