Policyjna akcja "Poszukiwacz".

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
marekgti
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:21
Województwo: Mazowieckie
Imię: Marek

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: marekgti »

ja Wam powiem że trzeba wyjść na ulice, spalić kilka opon, narobić krzyku a dopiero potem można rozmawiać
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely
Has thanked: 66 times
Been thanked: 42 times

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: Festung »

Jako że mam dwóch kumpli którzy jeżdżą na spotkania w których uczestniczą detektoryści -Wkz-archeo,napisze tak.
Chcą zrzeszyć nas,udzielać szkoleń jak postępować w przypadku znalezienia pradziejowego artefaktu,wydawać legitymacje oraz mapki z terenami archeo na których oczywiście nie można NIC ROBIĆ.W planie jest aplikacja na telefon która ma działać na zasadzie że robisz fotkę "czegoś"aplikacja zapisuje pozycje gps,następnie wysyłasz po zakończonym dniu na serwer i tam jakiś specjalista to wertuje.Jeśli coś wpadnie w oko dzwoni do Ciebie i mówi że to i to chciałby zobaczyć.
Tak że może dożyjemy lepszych czasów zwłaszcza że mają ponoć wsparcie kilku polityków w sejmie.
Pzdr.
These users thanked the author Festung for the post (total 6):
mariusz_w4peh2bakłażanmichal123456789didijaco777
Rating: 33.33%
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 134 times
Been thanked: 46 times

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: mariusz_w4 »

baży G2 pisze:Od lat kolejne roczniki poszukiwaczy próbują ruszyć sprawę i widzisz co wychodzi. Spróbuj i Ty, może Tobie wyjdzie. Ja mam dość :mur: i wiem jedno, za mojego żywota ten beton się nie zmieni.
Problem w tym że samemu nic nie zrobisz,jeśli nie będzie jedności i wspólnego " interesu" to dalej będziemy porównywani do złodziei i hien cmentarnych .I na każdym kroku znajdzie się ktoś kto ma utrwalony taki obraz poszukiwacza a co za tym idzie chwyci za telefon by uprzejmie donieść że ktoś,gdzieś chodzi z wykrywaczem i kopie.
These users thanked the author mariusz_w4 for the post:
baranov
Rating: 5.56%
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
marekgti
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:21
Województwo: Mazowieckie
Imię: Marek

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: marekgti »

z tematu już dawno zboczyliśmy ;)
więc może ktoś mi wyjaśni?
Obrazek
peh2
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 114
Rejestracja: 5 sie 2013, o 22:32
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Strzyżów nad Wisłokiem
Kontakt:

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: peh2 »

Festung pisze:Jako że mam dwóch kumpli którzy jeżdżą na spotkania w których uczestniczą detektoryści -Wkz-archeo,napisze tak.
Chcą zrzeszyć nas,udzielać szkoleń jak postępować w przypadku znalezienia pradziejowego artefaktu,wydawać legitymacje oraz mapki z terenami archeo na których oczywiście nie można NIC ROBIĆ.W planie jest aplikacja na telefon która ma działać na zasadzie że robisz fotkę "czegoś"aplikacja zapisuje pozycje gps,następnie wysyłasz po zakończonym dniu na serwer i tam jakiś specjalista to wertuje.Jeśli coś wpadnie w oko dzwoni do Ciebie i mówi że to i to chciałby zobaczyć.
Tak że może dożyjemy lepszych czasów zwłaszcza że mają ponoć wsparcie kilku polityków w sejmie.
Pzdr.

Festung najmądrzejsze słowa jakie czytałem w ciągu ostatnich dni, oby się Nam kiedyś spełniły. :polska:
piter1205
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 49
Rejestracja: 13 paź 2015, o 20:10
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: piter1205 »

Witam.
Koledzy piszcie o wchodzeniu na stanowiska ale jesteście pewni że nie wchodzicie?? Jeżeli tak to skąd?? Sami wiecie ile jest stanowisk na kilku hektara może byc ich kilkanascie lub więcej,pozatym każde zgłoszenie znaleziska i wskazanie miejsca tworzy nowe stanowisko tak więc dużo czasu to nie zajmie kiedy teren Polski to będzie jedno wielkie stanowisko patrząc na to że zwykła boratynka wystarcza WKZ aby takie stanowisko utworzyć. I niech mi tu nikt nie sciemia że nie przeszedł po stanowisku ja osobiście jestem poczakujacy i sprawdziłem stanowiska w swojej okolicy i na nie ❌ wchodzę ale poza okolica nie mam możliwości sprawdzenia i może akurat chodzę,przecież nie ma możliwości sprawdzenia stanowisk .Zanim zacząłem swoją przygodę z patykiem spotkałem kilku detektorystow którzy byli w okolicznych stowarzyszeniach mieli zgody właścicieli terenu ale o rozpoczęciu mojej przygody i sprawdzeniu stanowisk wiem teraz ze zobaczyli wtedy na właśnie te stanowiska.Tak więc proszę nie najezdzajcie na tych co wpadną czasami na stanowisko to i tak zgnije a stanowiska powstają tylko dzięki zgloszeniom a po boratynki archeo nawet duży się nie będzie chciało ruszyć żeby to stanowisko sprawdzić a dla nas będzie to zakaz wstępu zresztą to nie ważne i tak nigdzie nie wolno nam kopać. Tych co dołki zostawiają to tepic ,ja nawet po orce noga dołek zagarniam.Tak więc koledzy radzę Wam dalej zgłaszać znajdki a oni będą nas sadzic i gania milicja po polach i siać propagandę w TV oraz gazetach rolnicy już nas nie wpuszcza na poletka. Ja uważam oni tak z Nami to najlepiej ZERO pomocy Archeo i WKZ z naszymi patykami i wiedzą i wtedy zobaczą jak im statystyki odkryć spadną. Pozdrawiam Nowicjusz
Awatar użytkownika
berserker
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 365
Rejestracja: 22 cze 2013, o 22:09
Województwo: Wybierz

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: berserker »

peh2 pisze:
berserker pisze:Są.
Jeśli dobrze zrozumiałem to nadleśnictwa są w to też zamieszane? Ja natomiast wiem z pewnego źródła, że na dzień dzisiejszy straż bieszczadzkiego parku nie wie nic na ten temat.

Czy zamieszane nie wiem, ale wiem że leśnicy dostali instrukcje co do informowania służb o podejrzanych samochodach, powiecie że taki ich obowiązek ale mi chodzi tu o wyszczególnienie 'osobników z detektoremi oraz narzędziami służącymi do wszelakiej ingerencji w glebę' :brecht: Gdzie często przymykali oko bo przecież wielu chodzi również a pozatym nie wszyscy pasjonaci to hieny oraz syfiarze
Co do BPN nie mam bladego pojęcia, jednak Park to Park tam się chodzić nie powinno więc czym się mają przejmować. W Biesach Park nie rozciąga się wszędzie, są leśnictwa w których można poruszać się luźno.
Panowie nie robimy nic złego jesteśmy pasjonatami i nie dajmy się zwariować. Trzeba poprostu zrobić porządki nie wyświetlać się i dalej robić to co się lubi nikomu nie szkodząc. Pozdro :polska:
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: KOBRA »

KOBRA pisze: Proponuję, żeby każdy miał w wykrywce obowiązkowo gps z dataloggerem i gniazdem usb. Będzie wiadomo, gdzie każdy łazi. Każdy policjant, będzie miał czytnik na wzór Tacho Readera. Podejdzie, pobierze dane i na komendzie przeanalizuje :)
Festung pisze:aplikacja zapisuje pozycje gps,następnie wysyłasz po zakończonym dniu na serwer i tam jakiś specjalista to wertuje.
Przysięgam, że to tylko jaja były z mojej strony. :hmm:


Byłem kilka lat temu w Toruniu na instruktażu dla poszukiwaczy.
Nie było tam żadnego straszenia policją, czy innymi sankcjami. Był natomiast fachowo objaśniony problem rozkopywania stanowisk archeo, przez amatorów pozbawionych jakichkolwiek zasad i elementarnej wiedzy w tym temacie. Omówione było też, jaki ma to wpływ na badania historyczne. Przyznam, że od tego czasu, moje postrzeganie niektórych tematów, zmieniło się bardzo.

System jest chory ale tak samo chora jest sytuacja, gdzie jeden poszukiwacz opierda*a drugiego, że ten dołka po sobie nie zakopał...chociaż zdarza mu się robić to samo. ;)
Pilnowanie się nawzajem ? legitymacje ? namierzanie gps ? rewolucja ???
Wszystko o kant du*y rozbić.
Szukać dalej i rozglądać się 2 razy częściej niż dotychczas.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: yukon »

Festung pisze:Jako że mam dwóch kumpli którzy jeżdżą na spotkania w których uczestniczą detektoryści -Wkz-archeo,napisze tak.
Chcą zrzeszyć nas,udzielać szkoleń jak postępować w przypadku znalezienia pradziejowego artefaktu,wydawać legitymacje oraz mapki z terenami archeo na których oczywiście nie można NIC ROBIĆ.W planie jest aplikacja na telefon która ma działać na zasadzie że robisz fotkę "czegoś"aplikacja zapisuje pozycje gps,następnie wysyłasz po zakończonym dniu na serwer i tam jakiś specjalista to wertuje.Jeśli coś wpadnie w oko dzwoni do Ciebie i mówi że to i to chciałby zobaczyć.
Tak że może dożyjemy lepszych czasów zwłaszcza że mają ponoć wsparcie kilku polityków w sejmie.
Pzdr.
Przeciez ja to pierwszy wymyslilem :hmm:
:-D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2375
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: baży G2 »

Festung pisze:Tak że może dożyjemy lepszych czasów zwłaszcza że mają ponoć wsparcie kilku polityków w sejmie.
Właśnie widzimy to wsparcie. Przed poprzednimi wyborami do sejmu był zdaje się jeden, który obiecywał gruszki na wierzbie. Przed tymi już było ich trzech. Zobaczyli, że nas jest rzesza i mogą ugrać głosy wyborców. Piękne słowa, plany, projekty i co ? Ano goowno, jak zawsze. Teraz ważna rodzina 500+, podwyżki ubezpieczeń a nie jakieś tam detektory neptki. I tak będzie, bo żeby jakąś rewolucję zrobić w naszej sprawie to trzeba się natyrać. A po co, skoro ciepłe stołeczki już mają.
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
cx maniak
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 359
Rejestracja: 17 mar 2013, o 20:30
Województwo: Podlaskie
Imię: Tadeusz

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: cx maniak »

Opiszę sytuacje z własnego podwórka. U nas działa stowarzyszenie, ściśle współpracujące z UOZ. Wyjazdy są zgłaszane. Jest zgoda właściciela terenu np. LP, nawet wydawane są pozwolenia na wjazd do lasu. Jednak działa tak garstka przeważnie "starej wiary". Są to ludzie jak ja, którzy tym hobby zajmują się od 20-30 lat. I nie do pomyślenia jest rozkopywanie stanowisk archeo, albo miejsc spoczynku zmarłych. Zakopywanie dołków to rzecz święta, a wręcz staramy się, aby miejsce kopania przywrócić do stanu pierwotnego ( zamaskować ).
Są oczywiście czarne owce, które psują nam tzw prasę. I nic na to się nie poradzi.
No cóż trzeba poczekać i zobaczyć jak się sytuacja dalej rozwinie.
Edek HM, Chance PI, Kret 2, Fortuna-M na ukończeniu, Quasar ARM .
piter1205
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 49
Rejestracja: 13 paź 2015, o 20:10
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: piter1205 »

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stanowi ... eologiczne
Z w/w definicji ciekawe jest tworzenie niektórych stanowisk archeo,tak naprawdę duża ilość istniejących stanowisk nie powinna być do nich zaliczana .
Awatar użytkownika
imperator
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1502
Rejestracja: 13 sty 2014, o 17:50
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Tbg

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: imperator »

jak w tej akcji http://faktypilskie.pl/pl/19_wiadomosci ... jscia.html za boratynki ? gdzie było wybitych 1,8 miliarda sztuk https://pl.wikipedia.org/wiki/Boratynka to czasami polmosa rzadziej trafić niż tą boratynkę, jak krowa w XVIIw kosztowała ze2 wiadra takich monet, to jak koleś sprzedał taka krowinę i i jechał furmanką i kilkadziesiąt monet mu wypadło to już dla naszej władzy skarb ? to co będzie za sto lat ? taki polmos to stanie się jak boratynka :brecht:
piter1205
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 49
Rejestracja: 13 paź 2015, o 20:10
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: piter1205 »

Napewno ,Polmos będzie skarbem za 100 lat:-)
Awatar użytkownika
przemq
Porucznik
Porucznik
Posty: 592
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:10
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Świętokrzyska kraina cudów, czarów i czołgów.

Re: Policyjna akcja "Poszukiwacz".

Post autor: przemq »

piter1205 pisze:Napewno ,Polmos będzie skarbem za 100 lat:-)
Pewnie takim samym jak boratynka...
https://www.youtube.com/watch?v=2uYgBBhaUr4&index=1&list=LLYAPZm5Y5ZIHTFeL65tKueQ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”