geoportal- pomiar odległości

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemq
Porucznik
Porucznik
Posty: 592
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:10
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Świętokrzyska kraina cudów, czarów i czołgów.

geoportal- pomiar odległości

Post autor: przemq »

Od kiedy "odkryłem" cieniowanie hipsometrie, geoportal stał się dla mnie całkowicie nowym i ciekawym źródłem miejscówek.
Jak zostawić na mapie pomiar odległości - mierze sobie i jak próbuje zakończyć to pomiar mi znika a chciałbym go zostawić.
Czy jest możliwe jego zostawienie?

Przy okazji, domyśla się ktoś może co to za "glutki" przy leśnej drodze?
Bez tytułu.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.youtube.com/watch?v=2uYgBBhaUr4&index=1&list=LLYAPZm5Y5ZIHTFeL65tKueQ
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: geoportal- pomiar odległości

Post autor: explokera »

Wystarczy nacisnąć myszkę w odpowiednim miejscu
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Andre
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2013, o 21:05
Województwo: Wybierz
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: geoportal- pomiar odległości

Post autor: Andre »

Nie jestem pewien w którym momencie, czemu Ci znika, bo może się wygłupię pisząc dalej tak oczywiste rzeczy, a Tobie może chodzi o coś innego i co innego się dzieje. Ale tak - jak chcesz mierzyć z punktu A do B, to klikasz w miejscu A, potem albo od razu dwa razy klikasz w miejscu B i wtedy od razu zakończysz mierzenie odległości i pomiar zostanie, albo też wygodnie, klikasz jeden raz w miejscu B, i zakańczasz dalsze mierzenie odległości wciskając klawisz ESC - pomiar A-B zostanie na mapie. Analogicznie w przypadku mierzenia dłuższych odcinków z kilkoma punktami po drodze - na ostatnim punkcie dwuklik, albo po ostatnim klawisz ESC.
These users thanked the author Andre for the post:
przemq
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
przemq
Porucznik
Porucznik
Posty: 592
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:10
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Świętokrzyska kraina cudów, czarów i czołgów.

Re: geoportal- pomiar odległości

Post autor: przemq »

Andre pisze:Nie jestem pewien w którym momencie, czemu Ci znika, bo może się wygłupię pisząc dalej tak oczywiste rzeczy, a Tobie może chodzi o coś innego i co innego się dzieje. Ale tak - jak chcesz mierzyć z punktu A do B, to klikasz w miejscu A, potem albo od razu dwa razy klikasz w miejscu B i wtedy od razu zakończysz mierzenie odległości i pomiar zostanie, albo też wygodnie, klikasz jeden raz w miejscu B, i zakańczasz dalsze mierzenie odległości wciskając klawisz ESC - pomiar A-B zostanie na mapie. Analogicznie w przypadku mierzenia dłuższych odcinków z kilkoma punktami po drodze - na ostatnim punkcie dwuklik, albo po ostatnim klawisz ESC.
No dokładnie o to mi chodzi, o zakończenie pomiaru. :polska:
https://www.youtube.com/watch?v=2uYgBBhaUr4&index=1&list=LLYAPZm5Y5ZIHTFeL65tKueQ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”