Natura2000

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luger1979
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 422
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 10:23
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Natura2000

Post autor: luger1979 »

Witam , znalazłem na starych mapach niedaleko mnie fajne miejsce na mały wypad z wykrywką z dala od zabudowań , przed wojną przebiegała tam granica Polsko-Niemiecka w połowie rzeki , był prom rzeczny a zaraz obok rzeki las , ponad 100 hektarowy dziki las w lesie sporo dróżek i ciekawych miejsc i tam właśnie chciałem się wybrać . I tu właśnie moje pytanie ,znalazłem w internecie że teren, ten las podlega po ochronę porogramu NATURA 2000 (lęgowiska ptaków). Warto czy lepiej odpuścić sobie takie miejsca?
THC
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Natura2000

Post autor: tisio »

W każdym lesie jak trafisz na strażników musisz się liczyć z mandatem do 500 zł, chociaż ten zależy od człowieka, ale w miejscach chronionych raczej dowalą z górnej półki.A jak jeszcze przed Tobą był " hobbysta " niezasypujący dołków... :zakrywa:
Bóg, Honor, Ojczyzna
Awatar użytkownika
Zwierz
SIERZANT SZTABOWY
SIERZANT SZTABOWY
Posty: 188
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 21:32
Województwo: Mazowieckie

Re: Natura2000

Post autor: Zwierz »

Główny obszar moich poszukiwań to właśnie teren N2000. Odpal mapy i zobacz jaką powierzchnię zajmuje ten program. Tysiące hektarów, także nie przejmuj się i spokojnie szukaj.
_____________________________
Mego dziadka piłą rżnęli,
Myśmy wszystko zapomnieli.
Awatar użytkownika
luger1979
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 422
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 10:23
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Natura2000

Post autor: luger1979 »

Właśnie ,las jest strasznie zarośnięty i jak są jakieś lęgi ptaków to pewnie tylko na drzewach , co może składać jaja w gniazdach na ziemi , chyba tylko bażanty itp ale te ptactwo to chyba jest w większości lasów. Poza tym okres lęgów chyba się już skończył. Sprawdziłem powierzchnie tego terenu , zajmuje ponad 900 hektarów , i dodatkowo znajduje się tam sporo wielkich stawów rybnych ale tam nie będę chodził.
THC
Awatar użytkownika
zBYcH
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 117
Rejestracja: 29 mar 2015, o 15:16
Województwo: Lubuskie
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Vietz,. lubuskie

Re: Natura2000

Post autor: zBYcH »

Tereny lęgowe ptaków praktycznie są wszędzie w lesie, Dużo jeżdżę po lasach i są miejsca gdzie drewno trzeba wywieźć w miarę szybko bo na danym terenie są gniazda lęgowe jakiegoś bociana czarnego czy orła. Kop tak żeby nie zrucać się w oczy i tyle.
Awatar użytkownika
Stefan79
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 94
Rejestracja: 9 lip 2016, o 08:11
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Pogranicze Podlasko - Mazowieckie

Re: Natura2000

Post autor: Stefan79 »

Nie ma co szukać problemu , tam gdzie go nie ma . Mieszkam blisko obszaru "Natura 2000 " . Latałem po nim kilka razy z wykrywaczem . Z wędko nie zliczoną ilość razy . Nigdy nikt mnie nie niepokoił ;)
Proszę Użytkowników i Dyrekcję , o przymknięcie oka na moją dysleksję :ukłon:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”