Własne piwo prosto z,,,, od siebie;)

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bambus1121
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 343
Rejestracja: 22 paź 2012, o 22:15
Województwo: Wybierz

Własne piwo prosto z,,,, od siebie;)

Post autor: bambus1121 »

Witam i o drogę pytam:) Czy na naszym pięknym forum znajdą się osoby warzące piwko? Jeśli tak to zachęcam do ujawnienia się:)
Ja Jestem co prawda winiarzem, ale od jakiegoś czasu zbieram się żeby spróbować zrobić domowe piwo, ale piwo piwie nie równe i tutaj mam do was prośbę/pytanie jest ktoś z doświadczeniem w tej dziedzinie? piłem dzisiaj domowe piwo u znajomego, niestety sam go nie robił a jedynie dostał i szczerze powiem było świetne.
Główne założenia:
Jasne, z lekkim aromatem chmielu ale bez wykrzywiania mordki goryczą, kto pił piwo na chmielu z "własnego" ogródka ten wie o czym mowa:P
Jeśli nie możesz odczytać co pisze wyżej---> piłem,,, wybacz ;)
Łopatolog
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1159
Rejestracja: 24 mar 2013, o 06:52
Województwo: Wybierz

Re: Własne piwo prosto z,,,, od siebie;)

Post autor: Łopatolog »

Witaj .produkuję od czasu do czasu.Sądzę kwestia kompozycji:))Na dzwonie najlepsze piwo arbaite:))
Wszystko zależy od gustu ,Ktoś lubi portera ktoś nie ,kwestia dodania chmielu,,osobiście lubię piwa chmielowe:)) Grunt to dobra kapslownica bo piwko musi stać .ok nic już nie piszę .na pw chętnie odpowiem na czasie.Produkując księżyc robię i piwo dwa w jednym:) Musisz mieć aparaturę do piwa ,plus butelki i kapslownicę nie wspomnę o spratmalcie czy jak to się pisze?
Łopatolog
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1159
Rejestracja: 24 mar 2013, o 06:52
Województwo: Wybierz

Re: Własne piwo prosto z,,,, od siebie;)

Post autor: Łopatolog »

bambus1121 - wino pędziłem do czasu .Robiłem po 3000 tysiące litrów rocznie ale lokal mi zabrali więc dam sobie siana ,Z 2 strony to strata czasu:((Mam mała plantację winorośli ,lecz szkoda mi czasu wolę pokopać:))
Awatar użytkownika
bambus1121
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 343
Rejestracja: 22 paź 2012, o 22:15
Województwo: Wybierz

Re: Własne piwo prosto z,,,, od siebie;)

Post autor: bambus1121 »

A to ja się schowam z moimi 200l wina rocznie :sad: 2 razy do roku po 2 balony 50l, winogron, jabłka. i od czasu do czasu w 5l na nowe przepisy co by całego balonu nie zmarnować, tak jak właśnie teraz nastawiłem słabe jabłkowe, słodkie, wstrzeliwuje się na 12% niedawno skończyłem pić cydr, no chociaż cydrem tego nazwać nie można celowałem w 5% gazowane słodkie:P wyszło półwytrawne 15%:P
Co do piwa, większość aparatury mam lub mogę mieć, jedynie kapslownicy nie posiadam, butelek mam sporą ilość u siebie i u znajomych.
Na początek chciał bym zrobić tak z 10l piwa na próbę mam ponad 10 butelek z korkiem:D smak PRLu akurat na pierwszą partię.
Gdzie kupowałeś słód i resztę składników? jakie polecasz mi półprodukty aby wyszło jasne dla bardziej delikatnych podniebień:P
Jeśli nie możesz odczytać co pisze wyżej---> piłem,,, wybacz ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”