Kącik spamera

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: id medalu

Post autor: Gudziuk »

DITKU pisze:W tych latach temat łusek raczkował jeszcze ich nie było ;) A druga rzecz medal jest z brązu a z tego stopu łusek się nie robiło
Ditku łuskę wynaleziono w 1835 roku i praktycznie bardzo szybko miała zastosowanie na szeroką skalę. Ditku sam sobie zaprzeczasz. W tamtym okresie działa nie były wykonywane z brązu ;) . Medale zostały wybite z łusek zebranych w okopach itp. i zapewne dodano co nieco do nich.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
DITKU
SPEC
SPEC
Posty: 845
Rejestracja: 12 paź 2012, o 21:42
Województwo: Wybierz

Re: id medalu

Post autor: DITKU »

Proponuje ci poczytać jakie działa były użyte podczas tej wojny a także z czego były wykonane Francuskie działa systemu La Hitte i jak były ładowane .Drążysz temat o którym nie masz pojęcia więc daj sobie spokój.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: id medalu

Post autor: Gudziuk »

Ditku nie drążę tematu dział, na którym się nie znam, a poruszam temat tego medalu. Napis na otoku mówił dosłownie, że medal jest wykonany ze zdobytego/znalezionego spiżu. W większości wydawnictw spotkałem się z określeniem, że był wykonany z łusek, które zbierano po walkach. I nie mówię tutaj o łuska "działowych", ale nabojowych. Z drugiej strony za pewne też tak było, że tak na prawdę dawano co popadło, ponieważ Cysorz żądał tyle, a tyle medali i pewnie wprowadzono otoczkę w postacie tego napisu, aby podkreślić wagę zwycięstwa.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: id medalu

Post autor: baży G2 »

:o A cóż to za ciekawi autorzy, którzy widzieli łuski nabojowe ze spiżu ?
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: id medalu

Post autor: Gudziuk »

Baży G2 nie mówię o łuska nabojowych wykonanych ze spiżu. Mówię co ówcześni napisali na medalu.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: id medalu

Post autor: baży G2 »

Ówcześni na medalu napisali jak jest, że wykonany ze spiżu. A ty powołujesz się na jakieś wydawnictwa, gdzie mądrzy napisali, że wykonany z łusek. Czyli jak dla mnie twierdzą, że łuski były ze spiżu. Dla mnie logiczne, nie?
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: id medalu

Post autor: Gudziuk »

Baży G2 odczuwam w Twoich postach chęć czepiactwa. W książkach, których czytałem było napisane, że z łusek, ale biorąc pod uwagę rzeczywistość pewnie była to bardziej propaganda Cysorza i jego ludzi, a materiał dali taki jaki mieli pod ręką. Należy jeszcze zwrócić uwagę co ówcześni mieli na myśli mówiąc spiż i jaką on przedstawiał wartość dla ówczesnych.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

Re: Kącik spamera

Post autor: Festung »

Gudziuk nie masz racji i chcesz ich dwóch wymanewrować to nie wot :diabełek:
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Kącik spamera

Post autor: Gudziuk »

Festung nie rozumiem Twego postu.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: stomek »

Witaj kolego
Na początek dobra rada, jeśli chcesz uzyskać konkretne informacje, to nucz się zadawać konkretne pytania :dusi:
Twój post to ciąg wyrazów napisanych bez ładu i składu ,nie mówiąc już o poprawnej pisowni :mur:
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: explokera »

Casanovaa pisze:Witam kolegów.
Dzisiaj zamowiłem deusa i mam wielką prośbę do pomocnych ludzi ( madrali itp. prosze o nie wypowiadanie sie ;) Jestem zielony w deusach, jak kazdy wczesniej. Instrukcja mi nic nie mowi tak dokladnie. Prosze o najlepsze ustawienia na kolorek. Już tlumacze, miałem wszystkie rutusy i fajnie było w argo ze cos duzego zardzewialego było sygnalizowane dlugim burczeniem, w ogole nim nie kopalem zelaza ;) Chcialbym kopac tylko kolor, jak to ustawic w deusie na poczatek i jak rozrozniac dzwieki. Moze jakies pomocne rady jak okreslic wielkosc przedmiotu i jak dziala pinpoint, bo w argo wiedzialem ze punkt jest posrodku i nie bylo problemu. Czego sie boje to kapsli od puszek. Żaden wykrywacz ich do konca nie pokaze. A jak jest z deusem ? Pozdrawiam i prosze o pomoc, kiedys sie odplace. Dopiero zaczynam przygode z tym forum ale bardzo mi sie podoba. Moze zrobie temat co znajduje, nie wiem czy sa tu plusy czy podziekowania.
Na początek to Kolego naucz się pisać po polsku i używaj znaków przestankowych. Mogę zrozumieć wpis bez polskich znaków na klawiaturze, oczywiście jeśli się pisze z zagranicy. Ponieważ jesteś nowy, poprawiłem ten Twój chłam, którego nie można było zrozumieć. baży

Po 1-to pierwszym postem z reguły jest przywitanie się a nie pytanie o ustawienia.
Po 2-skoro nie chcesz rad od "mądral" a sam masz jak widać bardzo daleko do takich ludzi bo nawet nie potrafisz zrozumieć prostej instrukcji obsługi Deusa,która jest napisana tak ,że nawet niepełnosprawny umysłowo potrafi ją zrozumieć to raczej niepotrzebnie kupiłeś ten sprzęt.
Po 3-gdybyś przeczytał choć ten temat na tym forum od początku już wiedziałbyś bardzo dużo ale skoro nie chce Ci się tego robić to nie każ nam wszystkim powtarzać swoich wypowiedzi po raz kolejny.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: Gudziuk »

Casanovaa pisze:Witam kolegów.
Dzisiaj zamowiłem deusa i mam wielką prośbę do pomocnych ludzi ( madrali itp. prosze o nie wypowiadanie sie ;) Jestem zielony w deusach, jak kazdy wczesniej. Instrukcja mi nic nie mowi tak dokladnie. Prosze o najlepsze ustawienia na kolorek. Już tlumacze, miałem wszystkie rutusy i fajnie było w argo ze cos duzego zardzewialego było sygnalizowane dlugim burczeniem, w ogole nim nie kopalem zelaza ;) Chcialbym kopac tylko kolor, jak to ustawic w deusie na poczatek i jak rozrozniac dzwieki. Moze jakies pomocne rady jak okreslic wielkosc przedmiotu i jak dziala pinpoint, bo w argo wiedzialem ze punkt jest posrodku i nie bylo problemu. Czego sie boje to kapsli od puszek. Żaden wykrywacz ich do konca nie pokaze. A jak jest z deusem ? Pozdrawiam i prosze o pomoc, kiedys sie odplace. Dopiero zaczynam przygode z tym forum ale bardzo mi sie podoba. Moze zrobie temat co znajduje, nie wiem czy sa tu plusy czy podziekowania.
Na początek to Kolego naucz się pisać po polsku i używaj znaków przestankowych. Mogę zrozumieć wpis bez polskich znaków na klawiaturze, oczywiście jeśli się pisze z zagranicy. Ponieważ jesteś nowy, poprawiłem ten Twój chłam, którego nie można było zrozumieć. baży

Zassała deusa, czytać się nie chce, a już w wyobraźni worek dukatów w domu ma :brecht:
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
Casanovaa
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 39
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:19
Województwo: Dolnośląskie

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: Casanovaa »

Dobrze nie było pytań pisałem na tel bez polskich znaków
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego...
Awatar użytkownika
Casanovaa
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 39
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:19
Województwo: Dolnośląskie

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: Casanovaa »

Dziękuję za miłe przyjęcie nowego użytkownika pozdrawiam...
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego...
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: Gudziuk »

Casanovaa pisze:Dziękuję za miłe przyjęcie nowego użytkownika pozdrawiam...
Zamiast się obrażać byś może lepiej wyciągnął z tego naukę.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”