(?)......13.XII.1981r..Stan wojenny.......(?)

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

(?)......13.XII.1981r..Stan wojenny.......(?)

Post autor: CYGAN »

Witam i zapytam; czy pamiętacie i co sądzicie o tym jak ważnym dla Polski skrawku współczesnej historii... :?:
Zdjęcie pochodzi z 'Gazeta Olsztyńska'
Pozdro...Cyga...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: (?)......13.XII.1981r..Stan wojenny.......(?)

Post autor: CYGAN »

Ja osobiście miałem wtedy 8/9 lat i pamiętam że bardzo się ucieszyłem :brawo: bo zamknęli szkoły i z kumplami szaleliśmy w białym puchu :brawo: A zima tego roku była sroga, sporo śniegu i siarczysty mróz... :zombie:
W mojej wiosce jest jednostka .W.P i wielkie składy amunicji Krakowskiego okręgu, były na XII Forcie Werner...
Na głównym skrzyżowaniu na drodze Przemyśl-Rzeszów stały czołgi,i podobno niedaleko na przejściu z granicznym z Związkiem Radzieckim, też stały spore siły wojska...
W centrum wioski na jednym z przystanków M.P.K stało wojsko z giwerami i grzali się przy koksownikach, a na dworcu P.K.P czołgi i sporo wojska...
Ja to osobiści miałem tylko ubaw i frajdę..... :peace: ..ale rodzice pracowali w różnych resortach i wcale nie było im do śmiechu...
Sam ok godz 21/22 zakładałem plastykowy karabin na ramię , przywieziony na urodziny z Lwowa i maszerowałem z nim wzdłuż naszej bramy wjazdowej na podwórze :-D
Przed 22 mama robiła raban i trzeba było zmykać do domu :-x
Tak to pamiętam,,,, a co o tym sądzę to powiem kiedyś w twarz :nerwy: 'Wojciechowi'
Pozdro....Cyga,,,
Awatar użytkownika
człowiekpiachu
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1633
Rejestracja: 2 lis 2012, o 15:43
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Lokalizacja: Roztocze.

Re: (?)......13.XII.1981r..Stan wojenny.......(?)

Post autor: człowiekpiachu »

Mi wtedy było 18/19 szedłem do dziewczyny,tak jak piszesz mróz był siarczysty 12.XII to najbardziej mi zapadło w pamięci,czerwono zachodzące słońce....nic złego nie wróżyło z wyjątkiem minus 25.Po północy wróciłem do domu,włączyłem tradycyjnie radio na program "Muzyka Nocą"......a w radio CISZAAAA....
Rano wraca mama i budzi mnie tą informacją,że wprowadzono stan wojenny.
Hmmm nie bardzo wiedząc o co chodzi włączyłem telewizjer ....również nawet obrazu kontrolnego nie było.Nie pamiętam o której był pierwszy nadawany komunikat przez Gienierała i poprzedzony przez spikera w mundurku szeregowca chyba /nie pamiętam/.Ale teleranka nie było.
Nie wiem,ja osobiście do samego Wojtka Gienierała nie czuję urazy,to decydowali WSZYSCY czerwoni a Wojciech został tylko symbolem zła, inni umyli rączki,pokradli te pierwsze miliony a dzisiaj siedzą w Orlenach i innych spółkach z udziałem całego narodu.To jest,dla mnie największa nie rozliczona przeszłość i spadek/ jeśli nie darowizna/PRLu w czasach mojej młodości.
Każdy ma prawo do własnego zdania.
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: (?)......13.XII.1981r..Stan wojenny.......(?)

Post autor: Yarek vel KIM »

Widziałem to na żywca. Wtedy mieszkałem jakieś 150 m w linii prostej od kopalni Wujek. A z 9-go piętra było widać jak na dłoni.
Awatar użytkownika
loopess
Moderator
Moderator
Posty: 628
Rejestracja: 13 lis 2012, o 20:52
Województwo: Łódzkie
Imię: Michał
Lokalizacja: SAMO CENTRUM KRAJU

Re: Odp: (?)......13.XII.1981r..Stan wojenny.......(?)

Post autor: loopess »

Sam generał to ciekawa postać,może ktoś oglądał film o nim,facet był synem bogatego właściciela ziemskiego,gdzieś na kresach,patriota i antykomunista,wywieźli go na "białe nieźwiedzie" z rodziną. Spóźnił się jak organizowali nasze wojsko na wschodzie,dlatego trafił do tej drugiej armii i wrócił przez wschód...a tak z ciekawostek to on został najważniejszym komunistą w kraju,a zatwardziały młody komunista został prymasem-Glemp
Wycinanie,frezowanie i grawerowanie cnc w materiałach drewnopochodnych tworzywach sztucznych oraz aluminium.
Grawerowanie oraz cięcie ploterem laserowym co2.
WWW.LOOP-TECH.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”