Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

Post autor: Gudziuk »

Zauważyliście, że przestaliśmy obchodzić rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. Wczoraj nigdzie nie widziałem i nie słyszałem, aby coś o tym wzmiankowali. Masakra jeżeli się wyrzekamy pamięci o takiej tragedii to co nas czeka w przyszłości?
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
jarol
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 262
Rejestracja: 12 mar 2013, o 11:06
Województwo: Wybierz

Re: Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

Post autor: jarol »

"Wybierzmy przyszłość"
"Liczy się tu i teraz, a nie co będzie (czy było) kiedyś" :popijawa:

Czekoladowe karakany zamiast orłów.
Różowe "burdelówki" (przepraszam za zwrot) zamiast oryginalnych barw narodowych.

To tak dla przykładu hasła-standardy które królują dzisiaj w świecie mediów i polityki. To nowe standardy! :idiota:
Kto tam dzisiaj chce rozpamiętywać i rozdrapywać stare rany. Tylko jacyś dziwni włóczykije, poszukiwacze czy odkrywcy :-(

A podobno historia jest najlepszą nauczycielką, tylko trzeba odrabiać lekcje :-?
Awatar użytkownika
Hauptman
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 589
Rejestracja: 19 lis 2012, o 15:30
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dawniej zachodnie Podlasie,obecnie wschodnie Mazowsze

Re: Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

Post autor: Hauptman »

Przecież mamy ważniejsze rzeczy do rozpamiętywania :sad: ,no i nie jest to święto kościelne :rotfl:
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

Post autor: tisio »

Przecież o to chodzi.Narodem bez tradycji łatwiej manipulować, łatwiej mu wmówić każdą bzdurę...Obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 maja.Ile flag wisiało na oknach, balkonach, czy posesjach?Przynajmniej o połowę mniej, niż podczas śmiesznych mistrzostw Europy w piłce kopanej :zakrywa: Tamto to dopiero było święto, mimo że nasza nieudolna kadra kopaczy dostawała w d... jak chciała.To samo będzie 11 listopada - flagi w kilku domach i wystarczy.A za kilka lat rządzący wydadzą ustawę, że wywieszanie flagi narodowej nie powinno mieć miejsca, więc jeśli już, to tylko flagi euroburdelu...No i eurasy zamiast złotówek wprowadzone pomimo protestów Polaków :źle:
Bóg, Honor, Ojczyzna
Awatar użytkownika
Jacol303
Major
Major
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:52
Województwo: Wybierz

Re: Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

Post autor: Jacol303 »

Witam,
W Naszych sercach pamięć pozostanie na zawsze...
To przykre iż ludzie zaczynają "zapominać" o świętach naprawdę ważnych, ale o nowym odcinku swojego ulubionego serialu już nie zapomną...
Przykre jest to iż ludzie ZAPOMINAJĄ O TYCH KTÓRZY WALCZYLI za to by mogli mówić po POLSKU...
Zerknijcie na chłopca z filmiku w 28 sekundzie

http://www.youtube.com/watch?v=Zd8X8GovqxQ

Ja się pytam: gdzie w dzisiejszych czasach takie wychowanie?
A jak widzę czasami jak ludzie potrafią żuć gumę, trzymać łapy w kieszeni albo wpie...ać coś podczas Hymnu Narodowego to wtedy mam ochotę

:evil: :evil: :evil: :idiota: :idiota: :idiota:
Pozdrawiam,
Jacol303

" Słodko jest za Polskę umierać "
https://www.youtube.com/watch?v=vKIdRsMcQVw
Awatar użytkownika
wolfram
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1974
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:18
Województwo: Wybierz

Re: Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

Post autor: wolfram »

No i tak byc powinno w naszych czasach :!: Zapomniec trzeba o tej nic nie znaczacej rocznicy :dusi:
Wszak to politycznie niepoprawni wieszali flagi na raichstagu tego pamietnego maja ...
Ach... gdyby to tato abepe Flaszki Glodzia wieszal flage , przy akopaniamencie zolnierzy spiewajacych bogurodzice ... to bysmy mieli teraz ze 3 tygodnie swiat z tej okazji :D
Wilki nie przejmują się tym co o nich sądzą barany...
Awatar użytkownika
jarol
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 262
Rejestracja: 12 mar 2013, o 11:06
Województwo: Wybierz

Re: Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

Post autor: jarol »

hatsan38 zostawmy kościół w spokoju. Przeceniasz możliwości abebe flaszki. Jakoś nie ma wpływu na zmiany prawa w kontekście związków partnerskich, które niebawem Tusk wprowadzi do sejmu po odwołaniu Gowina i z pewnością przegłosuje .

Ten bajzel w kraju praktycznie w każdej dziedzinie życia to wina koscioła? No k...wa bez przesady. :patelnia: Może czep się PO-wców, Słońca Peru czy Gajowego, którzy od 7 lat odpowiadają za ten kraj. Za edukację, politykę historyczną również. Najlepiej śmiać się z czarnych, rydzyków i glodziów bo to nic nie kosztuje. Spróbuj pośmiać się z rządzących.

Mój księżulo co roku przed majem czy listopadem zapowiada: "Każdy chrzescijanin, Polak powinien w tych dniach wywiesić flagę z szacunku dla Ojcvzyzny i dla tych co ginęli w jej obronie". Tak że nie ten adres. :spam:

Przepraszam za być może zbyt impulsywny post, nie zamierzam sie kłócić, ale takie upraszczanie spraw i fałszowanie rzeczywistości jest po prostu nie do przyjęcia. A przynajmniej ja się z tym nie zgadzam.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Kolejna rocznica zakończenia II wojny w Europie

Post autor: Gudziuk »

Według mnie jasno trzeba sobie powiedzieć, że to ci, którzy od 7 lat chce sie napisać, że rządzą Polska, ale nie róbmy sobie jaj, bo to co robią nie ma nic wspólnego z rządami propagują takie postępowanie, a wręcz narzucają. Dlatego też przestaje mnie dziwić, że obcięto historie w szkole. Zaraz zrobią tylko 6 letnia szkołę za friko ( Nie sądzę, żeby w tej kadencji pojawił się pomysł całkowicie płatnych studiów - mówi Barbara Kudrycka. I dodaje: "wprowadziłam już odpłatność za drugi kierunek studiów. Na razie wystarczy". ), a resztę płatne i problem oświeconych głów rozwiązany zostanie, ale coś czuje, że wtrąciłem :spam: , a miało być jak w temacie ;)
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”