Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2013, o 20:05
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sanok

Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: Robert »

Live fast , die last.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: Gudziuk »

Błąd :!: :!: :!: :!: :!:
Nie kolejny poszukiwacz ma kłopoty, ale kolejny nielegalny posiadacz broni, a to jest zdecydowanie, co innego, bo go trzepli za posiadanie nielegalnej broni, a nie, że chodzi z wykrywką.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: Festung »

I właśnie przez takich osobników patrzą na nas krzywo. :!:
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
Awatar użytkownika
Pigor
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1383
Rejestracja: 19 lis 2012, o 23:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: kraina 1000 jezior

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: Pigor »

Pewnie kłusował i konkurencji to się nie podobało.
Poszukiwania to nie hobby-to choroba.
Pozdrawiam
Pigor
archeo
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2013, o 13:39
Województwo: Wybierz

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: archeo »

festung pisze:I właśnie przez takich osobników patrzą na nas krzywo. :!:
Nie do końca masz rację . Ja bym mimo wszystko obstawił w niektórych przypadkach niewiedzę . Nawet tu na forum mamy jej dobry przykład. Mam na myśli nie wiedzę poszukiwacza amatora bo jak nazwać kogoś kto wykopuje rzecz niebezpieczną , a potem wkleja zdjęcia do identyfikacji i pyta cóż to takiego . Sami sobie wystawiamy złą opinię tolerując takie zachowanie i nie ma co się dziwić ,że tak jesteśmy spostrzegani .
Awatar użytkownika
CHFH
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 55
Rejestracja: 15 lis 2012, o 01:50
Województwo: Wybierz

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: CHFH »

Archeo nie wiem jaki Ty masz sprzęt ale ja np. nie widzę co mam pod cewką do póki tego nie wykopie, lepiej chyba zrobić zdjęcie i wystawić z pytaniem co to takiego i gdy jest bezpieczne wrócić po to, niż od razu ryzykować.
Awatar użytkownika
Robert
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2013, o 20:05
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sanok

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: Robert »

To że ktoś wykopał cos niebezpiecznego nie od razu znaczy że zabrał do domu.Większość z nas wie czym to grozi,więc lepiej chyba właśnie zrobić fotkę i zapytać na forum co to jest.
Live fast , die last.
archeo
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2013, o 13:39
Województwo: Wybierz

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: archeo »

Robert pisze:To że ktoś wykopał cos niebezpiecznego nie od razu znaczy że zabrał do domu.Większość z nas wie czym to grozi,więc lepiej chyba właśnie zrobić fotkę i zapytać na forum co to jest.
CHFH pisze:Archeo nie wiem jaki Ty masz sprzęt ale ja np. nie widzę co mam pod cewką do póki tego nie wykopie, lepiej chyba zrobić zdjęcie i wystawić z pytaniem co to takiego i gdy jest bezpieczne wrócić po to, niż od razu ryzykować.
Fajnie by było wiedzieć co ma się pod cewką ale wytrawny poszukiwacz na podstawie sygnału jest w stanie określić w 70% co tam jest nawet jeżeli dyskryminacja pokazał żelazo no i powinniśmy znać historię terenu po jakim chodzimy to też może okazać się przydatne . Kontynuując dalej żeby zrobić zdjęcie najpierw trzeba przedmiot odsłonić . Tu może pojawić się problem jeśli ktoś nie wie z czym ma doczynienia . Nieumiejętne postępowanie może prowadzić do tragedii . Oczywiście dość duża grupa poszukiwaczy ma wiedzę dotyczącą poruszanych zagadnień . Jednak wciąż znajdują się czarne owce dla których liczy się fant anie zdrowie i życie , a pismacy piszą o granatach w stodole , pociskach w piwnicy itp.
Identyfikacja na podstawie zdjęć też nie jest pewna w 100 % nie zawsze jest możliwa. Jaką macie pewność ,że ktoś dobrze określił przedmiot jako bezpieczny jak Wam urwie łapki to co będziecie się tłumaczyć ,że Heniek na forum X napisał ,że przedmiot jest w 100% bezpieczny więc wróciłem i …
Oczywiście poszukiwania to wspaniała sprawa tylko trzeba zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem .
Awatar użytkownika
CHFH
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 55
Rejestracja: 15 lis 2012, o 01:50
Województwo: Wybierz

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: CHFH »

archeo pisze:
Robert pisze:To że ktoś wykopał cos niebezpiecznego nie od razu znaczy że zabrał do domu.Większość z nas wie czym to grozi,więc lepiej chyba właśnie zrobić fotkę i zapytać na forum co to jest.
CHFH pisze:Archeo nie wiem jaki Ty masz sprzęt ale ja np. nie widzę co mam pod cewką do póki tego nie wykopie, lepiej chyba zrobić zdjęcie i wystawić z pytaniem co to takiego i gdy jest bezpieczne wrócić po to, niż od razu ryzykować.
Fajnie by było wiedzieć co ma się pod cewką ale wytrawny poszukiwacz na podstawie sygnału jest w stanie określić w 70% co tam jest nawet jeżeli dyskryminacja pokazał żelazo no i powinniśmy znać historię terenu po jakim chodzimy to też może okazać się przydatne . Kontynuując dalej żeby zrobić zdjęcie najpierw trzeba przedmiot odsłonić . Tu może pojawić się problem jeśli ktoś nie wie z czym ma doczynienia . Nieumiejętne postępowanie może prowadzić do tragedii . Oczywiście dość duża grupa poszukiwaczy ma wiedzę dotyczącą poruszanych zagadnień . Jednak wciąż znajdują się czarne owce dla których liczy się fant anie zdrowie i życie , a pismacy piszą o granatach w stodole , pociskach w piwnicy itp.
Identyfikacja na podstawie zdjęć też nie jest pewna w 100 % nie zawsze jest możliwa. Jaką macie pewność ,że ktoś dobrze określił przedmiot jako bezpieczny jak Wam urwie łapki to co będziecie się tłumaczyć ,że Heniek na forum X napisał ,że przedmiot jest w 100% bezpieczny więc wróciłem i …
Oczywiście poszukiwania to wspaniała sprawa tylko trzeba zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem .
Jeżeli chodzę na statyku i leży pusta szklanka szrapnelowa a niewybuch na dużej głębokości to raczej jest ciężko rozróżnić sam zresztą kilka razy się naciąłem, co do czarnych owiec znajdują się one wszędzie i trzeba się z tym liczyć. Identyfikacja nie jest pewna ale też uczy wchodząc w dany wątek możesz zobaczyć co jak wygląda i jak najszybciej to zgłosić lub zadołować aby nikt inny tego nie znalazł, co do pismaków oni muszą poruszyć temat i dla nich wszystko jest arsenałem i nielegalną kolekcją a gdy jesteś nie winny wzmianki o tym nie napiszą. Niestety domniemanie niewinności w Polskim prawie nie działa i to Ty musisz udowadniać swoją niewinność.
Awatar użytkownika
jc leczna
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1222
Rejestracja: 24 gru 2012, o 11:00
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: jc leczna »

za bron nic dziwnego
nie propaguje hitleryzmu , nazizmu ! , ale zbierać mozna bo to historia !
archeo
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2013, o 13:39
Województwo: Wybierz

Re: Kolejny poszukiwacz ma kłopoty.

Post autor: archeo »

jc leczna pisze:za bron nic dziwnego
Popatrzcie na łuski :-D Widać ze przygotowane do powtórnej elaboracji .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”