Ktoś buduje sobie zamek

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
Awatar użytkownika
viwaldi
Porucznik
Porucznik
Posty: 624
Rejestracja: 13 sie 2014, o 10:44
Województwo: Wybierz

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: viwaldi »

;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: slawek153 »

Ja to tam myślę że to supr pomysł, samemu też bym sobie postawił jak miałbym za co. Mają ludzie kasiorę i bardzo dobrze i niech mają mi osobiście to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: explokera »

slawek153 pisze:
10 lip 2018, o 21:00
Ja to tam myślę że to supr pomysł, samemu też bym sobie postawił jak miałbym za co. Mają ludzie kasiorę i bardzo dobrze i niech mają mi osobiście to nie przeszkadza.
Ciekaw jestem czy Ci nie będzie przeszkadzać jak przez kilkadziesiąt najbliższych lat zacznie się wyścig kto jest bogatszy i kto zasypie większe jezioro i na nim postawi największy pałac????
Może się okazać,że ci najbogatsi będą chcieli zasypywać Bałtyk bo mają takie aspiracje i co wtedy też Ci nie będzie przeszkadzać???
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek
Has thanked: 96 times
Been thanked: 75 times

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: slawek153 »

explokera pisze:
10 lip 2018, o 21:11
slawek153 pisze:
10 lip 2018, o 21:00
Ja to tam myślę że to supr pomysł, samemu też bym sobie postawił jak miałbym za co. Mają ludzie kasiorę i bardzo dobrze i niech mają mi osobiście to nie przeszkadza.
Ciekaw jestem czy Ci nie będzie przeszkadzać jak przez kilkadziesiąt najbliższych lat zacznie się wyścig kto jest bogatszy i kto zasypie większe jezioro i na nim postawi największy pałac????
Może się okazać,że ci najbogatsi będą chcieli zasypywać Bałtyk bo mają takie aspiracje i co wtedy też Ci nie będzie przeszkadzać???
Nie ma co myśleć na wyrost, przecież nie każdy jest miliarderem i ma takie aspiracje. Nie radziłbym się tym przejmować.
These users thanked the author slawek153 for the post:
bralczyk
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: explokera »

Ty może się nie przejmujesz jedno,sto czy tysiąc jezior zabudowanych jakimiś pałacami ,ale sporą ilość obywateli tego kraju wk...a ,że np.na Mazurach jest coraz więcej jezior ogrodzonych płotami z tabliczką "teren prywatny"
Nie masz pojęcia,że spora część mniejszych jezior to już ogrodzone działki budowlane,mówienie żeby się nie przejmować zasypywaniem jeziora i budowaniem na nim pałacu dla mnie osobiście zalatuje brakiem szarych komórek.
Co pozostanie Twoim dzieciom i wnukom skoro dla Ciebie wszystkomogący mogą robić ze środowiskiem co chcą???
These users thanked the author explokera for the post:
mlody1975
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Panniekracy
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2018, o 22:52
Województwo: Wybierz

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: Panniekracy »

Może się okazać,że ci najbogatsi będą chcieli zasypywać Bałtyk bo mają takie aspiracje i co wtedy też Ci nie będzie przeszkadzać???
[/quote]


Bałtyk ? Jak najbardziej, zasypać to chemiczne złomowisko. :brecht:
Awatar użytkownika
luger1979
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 422
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 10:23
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: luger1979 »

Tutaj widać kontrast między zwykłymi ludźmi a tymi którzy mają dużo pieniędzy. Zwykły Kowalski ma problem z wycięciem drzewa na swojej działce, a taki bogacz może osuszyć jezioro, wyciąć tysiąc drzew w miejscu gdzie to jest prawnie zabronione i postawić sobie zamek. Nie ma sprawiedliwości.
THC
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: bralczyk »

explokera pisze:
10 lip 2018, o 21:50
Ty może się nie przejmujesz jedno,sto czy tysiąc jezior zabudowanych jakimiś pałacami ,ale sporą ilość obywateli tego kraju wk...a ,że np.na Mazurach jest coraz więcej jezior ogrodzonych płotami z tabliczką "teren prywatny"
Nie masz pojęcia,że spora część mniejszych jezior to już ogrodzone działki budowlane,mówienie żeby się nie przejmować zasypywaniem jeziora i budowaniem na nim pałacu dla mnie osobiście zalatuje brakiem szarych komórek.
Co pozostanie Twoim dzieciom i wnukom skoro dla Ciebie wszystkomogący mogą robić ze środowiskiem co chcą???
Mówimy o konkretnym przypadku czy o tysiącu jezior z tysiącem zamków ? To, że ktoś kupuje ziemię z kawałkiem jeziora ma oznaczać, że degraduje środowisko ? Ile jest znanych przypadków zasypywania jeziora ? Podobne do Twojego myślenie zalatuje mi socjalizmem i urawniłowką, czyli równaniem w dół. To coś typu " skoro ja nie mam, to nie pozwolę, żeby miał kto inny. Jak sąsiad kupi lepsze auto, to sypnę mu na dach karmą dla ptaków, żeby mu auto obs..y i podziobały". :źle:
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: explokera »

Co ze środowiskiem ma wspólnego socjalizm czy nowy samochód sąsiada???
Prywatne ogrodzone jeziora to przykład a nie "równanie w dół" jeśli masz jakieś urazy do komunistów to zgłoś swoją kandydaturę na prezydenta chociaż dużych szans Ci nie daję z takim podejściem ewentualnie level "prezesa" :brecht:
Twierdzę ,że jeśli dalej będzie tak postępować "prywatyzacja" środowiska to w niedługim czasie jak ktoś będzie chciał wpłynąć rowerem wodnym na Śniardwy to będzie musiał kupić bilet na szlabanie a jeśli będzie chciał iść do lasu na grzyby lub jagody do będzie musiał zapłacić za dzierżawę.
Już wchodząc na Gubałówkę trzeba zapłacić 3 zł bo szlak prowadzi przez kawałek łąki jakiegoś przedsiębiorczego górala :-D
No tak takie jest prawo demokracji,komuchy z socjaluchami chcieli żeby jeziora i lasy były dla społeczeństwa a góry to chcieli pomalować na czerwono i na każdym szczycie chcieli postawić pomnik Lenina :)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2018, o 23:38 przez explokera, łącznie zmieniany 1 raz.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: bralczyk »

Wróćmy do meritum : ile znasz przykładów zasypywania jezior ? Odnosząc się do Twojej wypowiedzi, czy każdy ogrodzony kawałek jeziora oznacza, że środowisko jest degradowane ? Z twoich wypowiedzi można wyczuć, że nie w smak Ci własność prywatna, stąd uwaga o aplauzie dla poprzedniego ustroju. A państwo nie każe przypadkiem płacić za przyjemność chodzenia np. po Połoninach ? A w innych parkach płaci się osobno za atrakcje widokowe. To też należy zlikwidować ?
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: explokera »

bralczyk Ty coś palisz co przymula myślenie czy tylko tak masz od jakiegoś czasu,że uczepiłeś się jak Kaczyński PO,zastanawiające jest to jakie trzeba mieć skrzywienie umysłowe żeby kogoś takiego jak ja posądzać o poglądy komunistyczne :brecht:
Przykład zasypanego jeziora masz teraz obecnie ale to jest przykład tak samo jak przykładem jest sporo jezior ogrodzonych siatką czy też tysiące hektarów wyciętych lasów.

Powtarzam jeszcze raz :
Co zostawimy swoim potomnym jeśli wytniemy lasy,puszcze i parki narodowe,zasypiemy jedno ,dziesiąte czy setne jezioro,wyrównamy koparkami kilka górek w Tatrach, co zostawimy jeśli będziemy własne szambo wpuszczać do strumyka za płotem,co zostawimy jeśli każdy nawet najmniejszy zielony zakątek(las,jezioro,pagórek,łączkę) będzie miał ogrodzony 3 metrowym płotem jakiś bogaty ziemianin ,który ten zakątek będzie chciał mieć tylko dla siebie?????
Co nadal uważasz,że jestem komunistą?????????
Jeśli tak to radzę odwiedzić odpowiednich specjalistów i tyle w temacie. :-D
These users thanked the author explokera for the post:
mlody1975
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 44 times

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: bralczyk »

Rozumiem, z Tobie specjalista pomógł i dlatego tak chętnie szafujesz zaproszeniem do lekarza ? Od zasypania jednego jeziora (która to budowa zostanie pewnie wstrzymana) płynnie przeszedłeś do szamba wpuszczanego do strumienia, wyrównania Tatr, zasypania wszystkich jezior,
sprzedaży i wycinki lasów. Gratuluję rozmachu ! A wieje z Twoich postów taką niechęcią do mających kasę, że Prezes się przy Tobie chowa.
Nadal uważasz, że to nie trąci komuną ?
These users thanked the author bralczyk for the post:
Tomm
Rating: 5.56%
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
Tomm
Porucznik
Porucznik
Posty: 515
Rejestracja: 27 paź 2013, o 10:05
Województwo: Brak
Imię: Alojzy
Lokalizacja: Polska

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: Tomm »

Ja pitole :zakrywa: :zakrywa: :zakrywa: :milczy: to nie ja :dusi:
Lepiej być dziwnym niż byle jakim
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: slawek153 »

To ja już nie mogę mieć własnego domku przy samej wodzie na Mazurach który jest ogrodzony prześlicznym 5 metrowym murem. EXPLO BAN!!!!!!!!!!!!! :brecht:
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Ktoś buduje sobie zamek

Post autor: Waclaw »

Sławek możesz tylko mur nie może być do samej wody.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”