Wycieczka na Ukrainę.

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Wnuczek
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 149
Rejestracja: 20 maja 2016, o 21:52
Województwo: Brak
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Mazowieckie

Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Wnuczek »

Mam zamiar zabrać w wakacje dzieciaki na wycieczkę do Lwowa. Plan wycieczki jest następujący: przejazd pociągiem TLK do Przemyśla. Wagony z lat 80*, taki powrót do przeszłości. Nocleg w Przemyślu i następnego dnia rano wyjazd na dwa-trzy dni za granicę. Jak to ogarnąć sprawdziłem w internecie. Proszę o sugestie co czynić aby wyjazd był udany.
Jeszcze jedno ile suszonych ryb mogę przewieźć prze granicę aby nie mieć problemów? Zostały mi już tylko dwa małe kawałki norweskiego dorsza.
Awatar użytkownika
Serhio
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 128
Rejestracja: 28 lis 2012, o 22:51
Województwo: Wybierz
Been thanked: 1 time

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Serhio »

Co robić aby wyjazd był udany to w dużej mierze zależy od Ciebie :D Co do suszonych rybek to ogólnie jest zakaz przewożenia żywności z ukrainy.
These users thanked the author Serhio for the post:
Wnuczek
Rating: 5.56%
˙ɯɐʃod ǝıu ǝıqos oʇ nʞɹɐʞ ǝʃɐ ˙˙˙ɾƎ
Wnuczek
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 149
Rejestracja: 20 maja 2016, o 21:52
Województwo: Brak
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Mazowieckie

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Wnuczek »

Dziękuję za poradę. Naprawdę nic z żywności nie można legalnie przewieźć przez granicę?
Awatar użytkownika
borsia
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1001
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:14
Województwo: Wybierz
Has thanked: 89 times
Been thanked: 48 times

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: borsia »

Poszukaj na dostępnych platformach noclegu. Zainstaluj ubera, we Lwowie to grosze. A z jedzeniem jest tak, nie można, ale może się udać, choć nie wiem, czy warto ryzykować. Nam kazali opróżnić cały bagażnik i nawet po torbach szukali... Ale byliśmy autem. A Lwów jest piękny!
These users thanked the author borsia for the post:
Wnuczek
Rating: 5.56%
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 27 times

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Marguz2 »

Byłem 2 razy w żadnym przypadku nie zaglądali do żadnej z toreb, za drugim (autokar) kierowcy się uparli nie płacić w drodze powrotnej, staliśmy po stronie ukraińskiej jakieś 9 godzin, aż przyszli Polscy celnicy i pogadali żeby w końcu nas puścić.
These users thanked the author Marguz2 for the post:
Wnuczek
Rating: 5.56%
jarek
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 73
Rejestracja: 24 lis 2014, o 22:38
Województwo: Lubelskie

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: jarek »

Świetny pomysł z tym Lwowem. Na początku marca spędziłem z żoną tydzień na Ukrainie (Truskawiec) - niestety do Lwowa nie udało się wpaść, ale może w jakąś sobotę się uda. Jeździliśmy autem. Ty też możesz - z Hrebennego do granic Lwowa (o ile dobrze pamiętam) to godzina i 20 min jazdy. W tamtą stronę na przejściu 40 min, w drodze powrotnej gorzej - już 5 i pół godziny. Być może pociągiem trwa to krócej. Rzeczywiście kontrolują - również bagaże, może niezbyt wnikliwie ale jednak. Na pewno nie wolno przywozić mięsa, również przetworzonego (np. kiełbasy)(patrz link: https://granica.gov.pl/j/index.php/informacje/370 ), co do ryb to wydaje mi się, że jednak można - zakaz wwozu dotyczy produktów mleczarskich i mięsa ale nie ryb - tutaj można poczytać, dokładnie w punkcie 4 załącznika nr 4: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 6-20130701 , dokument (link) również ze strony granica.gov.pl. Dobra wiadomość jest również taka, że alkoholu dokładnie nie sprawdzają :piwko:
Wnuczek
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 149
Rejestracja: 20 maja 2016, o 21:52
Województwo: Brak
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Mazowieckie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 19 times

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Wnuczek »

Udało się, zabrałem dzieci na weekend do Lwowa. W przyszłe wakacje nie chcą jechać nad Bałtyk tylko na Ukrainę. Przejście graniczne to formalność (może miałem szczęście). Cmentarz Łyczakowski robi wrażenie. Orlęta, Banach obok Konopnickiej, powstańcy styczniowi. Starówka z polskimi napisami reklamowymi z przed DWS, opera. Dla osób dobiegających piędziesiątki polecam ukraińską prowincję. Toż to podróż w czasie, zobaczycie lata swojej młodości. Ceny bardzo przystępne, obiad w luksusowym lokalu dla trzech osób to 400 hrywien czyli ok. 50zł. Najdroższe papierosy, sobranie 71 hrywien.
These users thanked the author Wnuczek for the post (total 2):
mlody1975bakłażan
Rating: 11.11%
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Waclaw »

No to trzeba będzie na emeryturze przenieś się na Ukrainę.",by godnie żyć"
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
Wnuczek
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 149
Rejestracja: 20 maja 2016, o 21:52
Województwo: Brak
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Mazowieckie

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Wnuczek »

Tylko jeśli ZUS będzie jeszcze miał kasę na wypłatę emerytur. Rezydencję z marmurów sporo kosztują.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: yukon »

Zapidaj jakies foty z tej wycieczki :piwko:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Waclaw »

Wnuczek marmury mnie nie interesują. :-DProsimy o fotorelację.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2018, o 18:09 przez Waclaw, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
Wnuczek
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 149
Rejestracja: 20 maja 2016, o 21:52
Województwo: Brak
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Mazowieckie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 19 times

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: Wnuczek »

Yukon zmniejszanie zdjęć to mi dobrze wychodziło na "krokusie" . :piwko: Tą obecną technikę nie do końca ogarniam. :-x
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
These users thanked the author Wnuczek for the post (total 2):
yukontisio
Rating: 11.11%
koczownik34
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2018, o 11:00
Województwo: Wielkopolskie

Re: Wycieczka na Ukrainę.

Post autor: koczownik34 »

Wnuczek pisze:
7 mar 2018, o 17:13
Mam zamiar zabrać w wakacje dzieciaki na wycieczkę do Lwowa. Plan wycieczki jest następujący: przejazd pociągiem TLK do Przemyśla.
Na Twoim miejscu bardziej rozważałbym bezpośrednią podróż do Lwowa i skupił się na zwiedzaniu miasta. W tamtym roku też byliśmy we Lwowie, ale żona ma tam przyjaciółkę. Także o nocleg nie musieliśmy się martwić. Postanowiliśmy nie wybierać się na Ukrainę autem, bo to ponoć wciąż nie jest zbyt bezpieczne. Poza tym po Ukrainie ciężko się jedzie. Wydaje się, że tam nie obowiązują przepisy ruchu drogowego. Autobus była najlepszym rozwiązaniem i w dodatku oszczędnym. Podróż za osobę kosztowała nas z Warszawy 60 zł. Bilety kupowaliśmy za pośrednictwem portalu https://dworzeconline.pl/info/podroze/w ... -z-ukraina Szczególnie polecam wysoki zamek, stary rynek i odwiedzenie opery, jeśli się lubi tego typu rozrywki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”