rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: KOBRA »

Ma ktoś z forumowiczów rewolwer hukowo kinetyczny ? Miałbym kilka pytań.
NIKT1313
Major
Major
Posty: 857
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:14
Województwo: Brak

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: NIKT1313 »

Soorki za offtop ale w naszym pięknym , wolnym kraju - to zdaje się zabawka traktowana jak BROŃ PALNA :???: :???: I posiadanie jest traktowane jak posiadanie broni palnej ... :pokręcony:

Dobrze że jeszcze w kuchni przy obiedzie można się posługiwać nożem przy krojeniu kotleta :brecht: :brecht:
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: slawek153 »

KOBRA pisze:
7 mar 2018, o 00:38
Ma ktoś z forumowiczów rewolwer hukowo kinetyczny ? Miałbym kilka pytań.
Tak ja taki posiadam i umiem go serwisować, rozbierać itp. W czym mogę pomóc???
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: slawek153 »

NIKT1313 pisze:
7 mar 2018, o 08:03
Soorki za offtop ale w naszym pięknym , wolnym kraju - to zdaje się zabawka traktowana jak BROŃ PALNA :???: :???: I posiadanie jest traktowane jak posiadanie broni palnej ... :pokręcony:

Dobrze że jeszcze w kuchni przy obiedzie można się posługiwać nożem przy krojeniu kotleta :brecht: :brecht:
Nie wolno wprowadzać do sprzedaży, a co z tymi co zakupili legalnie do zabawy kiedy było można legalnie kupić ???? Ja jakoś nie zauważyłem jakiś restrykcji, co do posiadania, a co innego jak ktoś przerobi bębenek z amunicji short na amunicję Longer !!! A co innego rewolwer na amunicję scaloną typu flobert, to tu już niema dyskusji
NIKT1313
Major
Major
Posty: 857
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:14
Województwo: Brak

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: NIKT1313 »

To że był sprzedawany to nie znaczy że nasze pop$@#@! prawo nie mówi że to NIELEGALNE. Wg. ustawy możesz posiadać broń alarmową jeżeli kaliber LUFY nie przekracza 6mm - i co Z TEGO!! żaden pistolet hukowy na amunicje PAK 9mm czy 8mm - NIE JEST W POLSCE LEGALNY - choć przekroje luf są średnicy 5,5mm :P i mają grodzie. Ważne że amunicja jest 8 czy 9 mm i to już jest broń przynajmniej gazowa a już na pewno nielegalna - wiem brzmi to głupio ale niestety kaliber to wg naszego ustawodawcy średnica amunicji a nie lufy. Więc żadna broń PAK - nawet ta sprzedawana przez KOLTERA nie jest legalna wg naszego prawa. A broń miotająca jakiekolwiek pociski -uuuuuuuuuuuu.... toż to według naszych ''prawodawców'' śmiertelne zagrożenie. Mało istotne jest to że w całej unii staszaki PAK można dostać w każdym markecie u nas to nielegalne - podobnie jest z tymi kinetykami - zasada jest taka że wszelkie wątpliwości i tak zostaną rozstrzygnięte na TWOJĄ NIEKORZYŚĆ. Nie ważne że takiego czarnoprochowca można mieć LEGALNIE i zrobi on 1000 większą krzywdę niż ten kinetyk.

Żeby nie być gołosłownym:

http://kurierostrowiecki.pl/2016/04/19/ ... e-sklepow/
https://strefacelu.pl/blog/rewolwery-hu ... tml#middle

Sooorki @sławek153 - ale za bardzo bym się nie chwalił posiadaniem , bo głupio by było dostać wyrok DO 8 LAT :brecht: za zabawkę która przy odrobinie szczęścia może zrobić małego siniaka.
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: slawek153 »

NIKT1313 pisze:
7 mar 2018, o 09:48
To że był sprzedawany to nie znaczy że nasze pop$@#@! prawo nie mówi że to NIELEGALNE. Wg. ustawy możesz posiadać broń alarmową jeżeli kaliber LUFY nie przekracza 6mm - i co Z TEGO!! żaden pistolet hukowy na amunicje PAK 9mm czy 8mm - NIE JEST W POLSCE LEGALNY - choć przekroje luf są średnicy 5,5mm :P i mają grodzie. Ważne że amunicja jest 8 czy 9 mm i to już jest broń przynajmniej gazowa a już na pewno nielegalna - wiem brzmi to głupio ale niestety kaliber to wg naszego ustawodawcy średnica amunicji a nie lufy. Więc żadna broń PAK - nawet ta sprzedawana przez KOLTERA nie jest legalna wg naszego prawa. A broń miotająca jakiekolwiek pociski -uuuuuuuuuuuu.... toż to według naszych ''prawodawców'' śmiertelne zagrożenie. Mało istotne jest to że w całej unii staszaki PAK można dostać w każdym markecie u nas to nielegalne - podobnie jest z tymi kinetykami - zasada jest taka że wszelkie wątpliwości i tak zostaną rozstrzygnięte na TWOJĄ NIEKORZYŚĆ. Nie ważne że takiego czarnoprochowca można mieć LEGALNIE i zrobi on 1000 większą krzywdę niż ten kinetyk.

Żeby nie być gołosłownym:

http://kurierostrowiecki.pl/2016/04/19/ ... e-sklepow/
https://strefacelu.pl/blog/rewolwery-hu ... tml#middle

Sooorki @sławek153 - ale za bardzo bym się nie chwalił posiadaniem , bo głupio by było dostać wyrok DO 8 LAT :brecht: za zabawkę która przy odrobinie szczęścia może zrobić małego siniaka.
https://www.olx.pl/oferty/q-rewolwer-kinetyczny/
https://www.olx.pl/oferta/ekol-viper-2- ... ec16459cb6
Nawet są tacy co to sprzedają i żadne służby nie reagują, Faktycznie są nielegalne w sprzedaży, ale ten kto posiada to się tego nie pozbywa .
Dla pewności kolego mój egzemplarz właśnie wylądował na dnie rzeki, nie będę ryzykował :D :D :D
NIKT1313
Major
Major
Posty: 857
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:14
Województwo: Brak
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: NIKT1313 »

No PAK-i też są sprzedawane i to w wielu asortymentach ale........ Po co nabywać sobie potencjalny problem :P

Kod: Zaznacz cały

Dla pewności kolego mój egzemplarz właśnie wylądował na dnie rzeki, nie będę ryzykował
:spoko: :spoko: :spoko:
These users thanked the author NIKT1313 for the post:
slawek153
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: KOBRA »

Cholerka, nie wiedziałem że to może być nielegalne. Ludziska sprzedają na allegro i olx to chyba nie oberwą za nielegalny handel bronią ?
Mam pytania natury technicznej ale to już na priv napiszę.

Z drugiej strony jednak...

Zgodnie z ustawą z dnia 21 maja 1999r o broni i amunicji, "bronią palną jest każda przenośna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków lub substancji w wyniku działania materiału miotającego"
Czyli - ładunkiem miotającym jest proch z ''kapiszona'' a pociskiem jest gumowa kulka.
Ostatecznie, działa to przecież na takiej samej zasadzie jak broń czarnoprochowa rozdzielnego ładowania a ta z kolei jest legalna.
Widziałem na YT przeróbki gdzie ładunek prochowy i pocisk łączone są jakimiś tulejkami więc powstaje coś w rodzaju naboju.

Nie kumam tego ale na forum prawniczym wszyscy przyznają że sprawa jest kontrowersyjna.

W każdym razie poczytam na ten temat a następnie napiszę pismo do jakiegoś komendanta z prośbą o zajęcie stanowiska policji.
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 787
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: marcin121 »

A ta po tem ci rewizje zrobi Lepiej zadaj pytanie na jakimś forum strzeleckim Albo p Turczynowi z ROMB sprawa jest
Dość kontrowersyjna ale nad policją jest prawo unijne i
Muszą je sady respektować
NIKT1313
Major
Major
Posty: 857
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:14
Województwo: Brak

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: NIKT1313 »

Kod: Zaznacz cały

nad policją jest prawo unijne i Muszą je sady respektować
Człowieku o czym ty piszesz???!?? jakie prawo jakie sądy - jaka unia :brecht: :brecht: tu jest niestety POLSKA . Linki co dałem pokazują DOBITNIE że przez policje jest to traktowane jako BROŃ czyli do 8 lat za nielegalne posiadanie ''broni''. W całej unii jak pisałem można LEGALNIE kupić hukowce na PAK - DE ,CZ ,SK, a U NAS NIE bo to broń co najmniej gazowa :D - a chyba jestemy w tej samej UNII co Czesi Słowacy czy Niemcy?
Prawo dotyczące posiadania broni jest z lat 50 niestety .....i nie sądzę żeby się zmieniło na normalniejsze- bo obserwując zmiany ostatnie to raczej coraz większe restrykcje są na wszystko i wszędzie -niedługo na proce trzeba będzie mieć pozwolenie...


@KOBRA ja powiem tak kontrowersje , fakt , ale rada moja własna prywatna jest taka PO CO SOBIE ROBIĆ PROBLEM - ta 'broń' to zabawka która nie wiele może - a jak masz za nią mieć jak nie wyrok to przynajmniej kłopoty to skóra nie jest warta wyprawki.... Ja osobiście jakbym miał dostać 8lat to przynajmniej za porządną broń a nie za zabawkę która zrobi mniej krzywdy niż nie jedna legalna(na razie ) śrutowa wiatrówka :brecht:
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: KOBRA »

Mam S&W mp 40 na co2 i jest ok ale z ciekawości chciałem coś innego poznać. Lubię sobie pogrzebać, poprzerabiać.... :)
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: slawek153 »

KOBRA pisze:
7 mar 2018, o 14:23
Mam S&W mp 40 na co2 i jest ok ale z ciekawości chciałem coś innego poznać. Lubię sobie pogrzebać, poprzerabiać.... :)
Tam kolego nic nie pogrzebiesz i nie poprzerabiasz, ma to porządne zabezpieczenia w konsekwencji możesz to tylko popsuć. :detektyw: :zakrywa: :zakrywa:
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: KOBRA »

Oj tam, oj tam... :evil: Na jednym forum ASG pisali że się nie da poprawić celności w wiatrówce na co2....
Da się ;)
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 787
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: marcin121 »

NIKT1313 pisze:
7 mar 2018, o 14:15

Kod: Zaznacz cały

nad policją jest prawo unijne i Muszą je sady respektować
Człowieku o czym ty piszesz???!?? jakie prawo jakie sądy - jaka unia :brecht: :brecht: tu jest niestety POLSKA . Linki co dałem pokazują DOBITNIE że przez policje jest to traktowane jako BROŃ czyli do 8 lat za nielegalne posiadanie ''broni''. W całej unii jak pisałem można LEGALNIE kupić hukowce na PAK - DE ,CZ ,SK, a U NAS NIE bo to broń co najmniej gazowa :D - a chyba jestemy w tej samej UNII co Czesi Słowacy czy Niemcy?
Prawo dotyczące posiadania broni jest z lat 50 niestety .....i nie sądzę żeby się zmieniło na normalniejsze- bo obserwując zmiany ostatnie to raczej coraz większe restrykcje są na wszystko i wszędzie -niedługo na proce trzeba będzie mieć pozwolenie...


@KOBRA ja powiem tak kontrowersje , fakt , ale rada moja własna prywatna jest taka PO CO SOBIE ROBIĆ PROBLEM - ta 'broń' to zabawka która nie wiele może - a jak masz za nią mieć jak nie wyrok to przynajmniej kłopoty to skóra nie jest warta wyprawki.... Ja osobiście jakbym miał dostać 8lat to przynajmniej za porządną broń a nie za zabawkę która zrobi mniej krzywdy niż nie jedna legalna(na razie ) śrutowa wiatrówka :brecht:
Gdyby nie prawo unijne czarnoprochowce byly by tak samo nie legalne Ważne nie to co policja sobie tam ubzdura tylko to jak sady w danej sprawie ozekaja
Dwa w polsce jest inna definicja broni alarmowej w uni inna i dlatego te pistolety sa w sprzedaży
Wnuczek
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 149
Rejestracja: 20 maja 2016, o 21:52
Województwo: Brak
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Mazowieckie

Re: rewolwer kinetyczny - ma ktoś ?

Post autor: Wnuczek »

Oryginalne czarnoprochowce z przed 1850 roku były legalne nawet za nieboszczki komuny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”