Domowy Barista - czy są tacy wśród nas?

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Domowy Barista - czy są tacy wśród nas?

Post autor: yukon »

Bazy to chyba ziarna kawy ktore zostaly zjedzone np.przez kota czy malpe ,a nastepnie z odchodow wybierane sa ziarna i z tego parzona kawa :dusi: :???:

Explo mowi ze parzenie kawy jest dla leszczy, on żuje ziarna kawy i popija wrzatkiem :D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Domowy Barista - czy są tacy wśród nas?

Post autor: MisterTwister »

Gryzonie mają wzrodzony zmysł selekcji najlepszych ziaren. Dlatego one są tym czynnikiem pierwszym preselekcji - najlepszy wyselekcjonowany surowiec - mało ważne że wysrany :brecht:
Ogólnie w środowisku baristów przyjęło się, ze najlepsze kawy pochodzą z Etiopii. Warunki na tamtejszych plantacjach są ponoć optymalne dla prawidłowego wzrostu i dojrzewania ziaren kawy. Gejsza z Etiopii to podobno klasa sama w sobie - nie wiem jeszcze nie piłem :sad:
Co do cen świeżo palonych kaw, to są bardzo zróżnicowane. Na rynku funkcjonuje kilkanaście manufaktur, gdzie wypalane są kawy z dobrej jakości ziaren. Palarnie te opracowały włąsne kompozycje i mieszanki kaw - z przeznaczeniem pod espresso i metod alternatywnych.
Nie wiem czy wiecie ale na świecie są zaledwie dwa liczące się gatunki kawy arabica i rousta - róznią się nie tylko profilem smakowya ale też zawartością kofeiny.
https://www.youtube.com/watch?v=BEdlvrVULHk
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Domowy Barista - czy są tacy wśród nas?

Post autor: Marguz2 »

Kawa moja wspaniała kawaaa... w domu co dzień rano czarna świeżo zmielona + mleko, w pracy zazwyczaj jeszcze 2 rozpuszczalne by wspomóc siły umysłowe i choć trochę się odstresować w natłoku zajęć. Wcześniej kawiarka taka jak ze zdjęcia, ale nie chciało mi się tych czynności robić szczególnie z rana, więc zainwestowałem w ekspres który mieli sam raz dwa trzy podstawia się kubek i jeest. Co prawda woda u nas bardzo mocno zakamieniona więc trzeba inwestować w odkamieniacze mimo tego, że woda tylko z butelki.
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Domowy Barista - czy są tacy wśród nas?

Post autor: MisterTwister »

Woda to prawdziwa zmora - nawet ta butelkowana. U nas w pracy mamy dystrybutor z wodą firmy Źródełko - niestety na wszystkim od niej odkłada się kamień. Mam wrażenie, że kranówa jest lepsza niż ta z butelki.
Widzę, że wiele osób tutaj preferuje ekspresy automatyczne. Ja poszedłem inną drogą. Zaczynałem od kawiarki po czym dodatkowo zaopatrzyłem się w V60, Gabi Master i na koniec ekspres kolbowy, który niestety wymusił zakup młynka.
Gabryśka to bardzo fajne urządzenie - to taki automatyczny driper - mnie zauroczył. Rewelacyjne mleczne kawy śniadaniowe wychodzą. Moja małżonka pija praktycznie tylko kawy z Gabi. Całkowicie zautomatyzowany proces zaparzania gwarantujący powtarzalność robionych kaw.
https://www.youtube.com/watch?v=hyFYSapqIFU
Jak pisałem wcześniej - by cieszyć się kawą należy zaopatrzyć się w dobry młynek. Jakość przemiału jest decydująca - podobnie jak regulowany stopień mielenia. Z akcesoriami kawowymi jest jak z wykrywaczami - nie ma praktycznie górnej zaporowej kwoty którą można było by wydać na nie :diabełek:
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Domowy Barista - czy są tacy wśród nas?

Post autor: slawek153 »

baży G2 pisze:
8 lut 2018, o 14:18
Hurrrra. Tak przeglądam temat i oczom nie wierzę. Explo nie pija kawy !!! :dusi: :brecht:

Yuku pytasz o te srochy lisa ? a,fe
Explo nie pija kawy !!! :dusi: :brecht:
Może nie dorósł i w sklepie bez dowodu mu nie sprzedadzą :brecht: :brecht:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”