lasy -> śmieciowiska

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

lasy -> śmieciowiska

Post autor: Marguz2 »

Tak się zastanawiałem po ostatnim wypadzie, czy w innych regionach kraju powszechność wyrzucania śmieci ma taki sam stopień jak u mnie, ja cierpliwy jestem, spokojny, ale ostatnim razem mnie jasna cholera strzelała, ile to kilometrów w głąb muszę wejść żeby nie napotykać się co chwila na złom, pazłotka, kapsle, klamki, rowery, pedały od rowerów, rurki, gazrurki, parasole, kawałki piecyków, butli, garnków, miednic, dezodorantów i innego ścierwa. Czy to w moim regionie taka "kultura" człowieka, co z oczu to z serca, nie ma problemu bo jest las, ...
Swoją drogą raz z takiego zapełnionego po brzegi śmieciem dołka 2 medale wygrzebałem.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: explokera »

Jeśli takie pytania to pewnie początki z wykrywaczem :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 878
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: mariusz_w4 »

Generalnie cuda można w lesie znaleźć ,tak że to nie tylko problem wschodnich terenów. W Małopolsce i na Śląsku oraz na Podkarpaciu i Górnym Śląsku to samo w lesie się dzieje.Nic to nowego ,Ludzie mają taką naturę że jak widzi dziurę to musi do niej coś wsadzić ,ot taka to przypadłość.
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10900
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: yukon »

Nic sie nie martw kolego,za 10-20lat rzesza konczacych wlasnie szkoly archeologow/nierobow zajmie sie rowniez pedzelkowaniem takich smietnikow,juz teraz sie biora za sprawdzanie pol bitewnych z ww1 czy ww2 aby np.odczytac skad strzelano :pokręcony:
Ty wiesz ile taki przegnity rower ze smietnika moze dac im info?nawet kierunek skad przyjechal,jak z zachodu to szwaby, jak ze wschodu to ruskie szwabskim rowerem po 1944roku :D
These users thanked the author yukon for the post:
major
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
grz_w
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 11 lis 2013, o 01:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorlice

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: grz_w »

A najlepsze że do kontenera ma delikwent 300 m z górki, a do lasu 500 pod górę. I tak menda pójdzie do lasu. Kiedyś sobie takiego wypożyczyłem, zresztą jakiś sąsiad ojca. Taki opr zebrał ze ojciec zawinął się spowrotem do domu, bo mu sąsiada juz było szkoda. Ale jakoś dotarło do gościa bo długi czas świeżych śmieci nie widziałem.
Awatar użytkownika
grz_w
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 11 lis 2013, o 01:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorlice

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: grz_w »

Później jak go widywalem to było - szacuneczek Panie Grzesiu, kop Pan sobie. Bo to jego las był :brecht:
Awatar użytkownika
lunatyk
SIERZANT SZTABOWY
SIERZANT SZTABOWY
Posty: 191
Rejestracja: 31 sty 2017, o 20:04
Województwo: Podkarpackie

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: lunatyk »

Teraz jest już troszeczkę lepiej , mniej tego wyrzucają do lasu , dziury , dawniej było to nagminne , wszystko wysypywali co tylko było zbędne , norma .
Bardzo mało jest miejsc gdzie nie ma śmieci , najpierw trzeba przekopać się przez te tony śmieci aby coś się udało trafić , albo je po prostu wyzbierać i wtedy zaczną wychodzić fanty .
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: Marguz2 »

Może nie koniecznie początek ,ale raczej tylko w okolicach swoich i tak mnie ciekawiła ogólna sytuacja. Beton w mózgach panuje widzę wszędzie.
Awatar użytkownika
imperator
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1502
Rejestracja: 13 sty 2014, o 17:50
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Tbg

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: imperator »

Nie beton tylko azbest tego to w ogóle wszędzie jest
Awatar użytkownika
korner
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 112
Rejestracja: 14 sty 2016, o 00:13
Województwo: Lubelskie

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: korner »

Zasada prosta, im bliżej zabudowań tym więcej śmieci. A jak są jeszcze jakieś okopy czy glinianki w lesie to na bank będzie tam tego masa.
mariusz_w4 pisze:,Ludzie mają taką naturę że jak widzi dziurę to musi do niej coś wsadzić ,ot taka to przypadłość.
Tak mi się przypomniał spróchniały pień ściętego drzewa w którym był schowany wibrator... Ale taki damski, na baterie dzięki którym go niestety znalazłem. :???: :zakrywa:
:pokręcony:
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: Marguz2 »

To mnie natknęło na jeszcze jeden temat. Co "ciekawego" udało wam się znaleźć. Nie mówię tu oczywiście o starociach. Z ciekawostek u mnie list w butelce po wódce z chyba 1977 z opisem że 3 chłopów przyjechało napić się do lasu pod namiot i zagrać w kości czy karty nie pamiętam już ale dołączona była tabela z wynikami ;)
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: Catadero »

grz_w pisze:Później jak go widywalem to było - szacuneczek Panie Grzesiu, kop Pan sobie. Bo to jego las był :brecht:
No to teraz, "panie Grzesiu" sąsiad będzie miał okazję okazać swoją wdzięczność.
A pan, panie Grzesiu będziesz przestępcą.
Oby to nie były prorocze słowa.

C.
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: Marguz2 »

Odnośnie postu wyżej spotkałem raz taką kobietę która otwarcie mi kulturalnie powiedziała że teraz mi daruje że idę z patykiem, ale po nowym roku jakbym spotkała to bym zadzwoniła
Awatar użytkownika
viwaldi
Porucznik
Porucznik
Posty: 624
Rejestracja: 13 sie 2014, o 10:44
Województwo: Wybierz

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: viwaldi »

lunatyk pisze:Teraz jest już troszeczkę lepiej, mniej tego wyrzucają do lasu...
Lepiej to bylo przez chwile... jak w mediach byl szum o ustawach smieciowych. Autentycznie bylo zauwazalnie mniej "swiezych smieci" wywalanych po rowach i w lasach. Ale szybko wszystko wrocilo do normy :( Przy wsiach to byle row, byle zakret drogi, byle jakie zaciszne miejsce = smietnisko.
Awatar użytkownika
grz_w
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 11 lis 2013, o 01:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorlice

Re: lasy -> śmieciowiska

Post autor: grz_w »

grz_w pisze:
Później jak go widywalem to było - szacuneczek Panie Grzesiu, kop Pan sobie. Bo to jego las był :brecht:

No to teraz, "panie Grzesiu" sąsiad będzie miał okazję okazać swoją wdzięczność.
A pan, panie Grzesiu będziesz przestępcą.
Oby to nie były prorocze słowa.

C.

Nie okaże wdzięczności. Mogło by się okazać, że później będziemy jedną celę dzielić :hmm:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”