Świeżak na poszukiwaniach

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
grasss18
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2017, o 19:35
Województwo: Pomorskie

Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: grasss18 »

Witam, ostatnio kolega zaraził mnie na poszukiwanie "skarbów". Wziąłem się za zakup sprzętu. Kupiłem sobie porządne buty, ciuchy, saperkę, nóż i oczywiście najważniejsza rzecz wykrywacz. Poszperałem po forach, poczytałem opinie, wybrałem Garrett ACE 400i. Z tego co się dowiedziałem na początek jest w sam raz :) Nastawiłem się na szukanie drobnych rzeczy tj. monety guziki itp. Przeczytana instrukcja, ustawiony sprzęt więc śmigam w las (oczywiście zapoznałem się z terenem i historią). Miało być tak pięknie i niestety troszkę się zraziłem... Pierwsze wykrycie (gong) mówię sobie elegancko. 10 cm pod ziemią kopię. Przekopałem ziemię na bok przejeżdżam wykrywaczem jest. Grzebię grzebię no kurde nie ma nic. Znowu przejeżdżam no przecież daje znak, że coś jest. Grzebię no nic nie ma... Ok zostawiam jadę dalej. Nagle gong. Kopię. Jest. Znalazłem zakopaną puszkę po szprotach... (przynajmniej wiem, że działa :]). Kilka razy przekopane miejsca (piszczące) i nic nie było... Najbardziej się ucieszyłem jak znalazłem guzik i łuskę :) a tak to puszki, kapsle, starą rurkę i gwóźdź... Jeśli możecie proszę o poradę czy chodzić po lesie w pole czy jeszcze w jakieś inne miejsca. Może mam źle ustawiony wykrywacz ale co z instrukcji wyczytałem tak ustawiłem tryb pracy coins, dyskryminacja ustawiona, czułość tak jak zaleca producent. Proszę o porady. Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: explokera »

A jaką masz ustawioną dyskryminację ?
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
grasss18
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2017, o 19:35
Województwo: Pomorskie

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: grasss18 »

od 40-tki w górę
NIKT1313
Major
Major
Posty: 857
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:14
Województwo: Brak

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: NIKT1313 »

Ale jakich ''porad '' oczekujesz?!? Wszyscy kopią śmieci to normalne.... Za dużo filmów na youtube gdzie co dołek moneta a co drugi złoto :D
grasss18
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2017, o 19:35
Województwo: Pomorskie

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: grasss18 »

poradę taką czy dobrze ustawiłem wykrywacz, bo jeśli mam krótki sygnał ponad 90 na 10cm, kopiąc nic nie ma to trochę dziwne.
grasss18
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2017, o 19:35
Województwo: Pomorskie

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: grasss18 »

Nie spodziewałem się szału po pierwszym wypadzie. Wiem, że ludzie to śmieciarze i będą puszki konserwy kapsle itp. itd. ale kopiąc nic nie ma (dosłownie)to mnie załamuje.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: explokera »

No to się nie dziw że namierzasz sygnał na kolor a gdy go wykopiesz nic nie ma skoro dyskryminację masz 40+
Poczytaj instrukcję dokładnie ;)
Nic w tym dziwnego że coś jest a potem znika :)
A co do skarbów to pewnie na razie masz podobne podejście jak nasz rząd i myślisz że co krok złota moneta a jak nie to garnek ze srebrem :)
Jeszcze kilka wypadów i zejdziesz na ziemię dowiesz się że 99% metali leżących w lesie to stal i aluminium w postaci puszek od piwa po poprzednikach i zakrętek 0,5L :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: DEX »

e tam ja tez się nakopałem kapsli i drutów a ustawienia niby boskie parę wypadów i już będziesz wiedział co kopać a co nie.takie uroki tej zabawy,życzę płytkich i bogatych dołków no i ORMO się wystrzegaj bo tera czyha za każdym krzakiem i na parapecie w kamienicy łokcie zdziera ;p
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: DEX »

a najdziwniejsza rzecz jaka znalazłem to wobler w środku lasu heh ,tak ze się nie zrażaj i nie dziw co to ludzie gubią.
grasss18
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2017, o 19:35
Województwo: Pomorskie

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: grasss18 »

Dzisiaj się ponownie wybrałem. Nic nie było ale coraz mniej pustych dołków. Powoli wyczuwam ten wykrywacz. Najlepsza rzecz jaką znalazłem normalnie byłem w szoku, flak po metce :P
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: yukon »

Co to jest flak po metce?
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
korner
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 112
Rejestracja: 14 sty 2016, o 00:13
Województwo: Lubelskie

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: korner »

To chyba taka surowa kiełbasa która gdzieś tam na północy jest do kupienia ;)
:pokręcony:
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: slawek153 »

YouTube kłamie nie wzoruj się na tym gównie dlatego że większość posiada lub kupuje monety itp. Bajery na aukcjach i podkłada w dołki następnie robi z tego Fejm. Jeden kolega na YouTubie znajduje same monety i wszystkie zna i wie co to jest nawet jak cała moneta w błocie ulepana, taki numizmata j*bany . :brecht:
A normalnie jak koledzy z forum piszą na 99 % znajdujesz same śmieci.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: yukon »

slawek153 pisze:YouTube kłamie nie wzoruj się na tym gównie dlatego że większość posiada lub kupuje monety itp. Bajery na aukcjach i podkłada w dołki następnie robi z tego Fejm. Jeden kolega na YouTubie znajduje same monety i wszystkie zna i wie co to jest nawet jak cała moneta w błocie ulepana, taki numizmata j*bany . :brecht:
A normalnie jak koledzy z forum piszą na 99 % znajdujesz same śmieci.
Daj linka do filmow tego "numizmatyka" :D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 649
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz

Re: Świeżak na poszukiwaniach

Post autor: fiszer5 »

Dawaj linka do lamusa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”