Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
Zablokowany
Awatar użytkownika
grz_w
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 11 lis 2013, o 01:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorlice

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: grz_w »

No i widzicie. Rozmawiałem z jednym i ma gdzieś bieganie za kimś po polach, drugi to ma już wszystko gdzieś, trzeci sam szuka i problemów nikomu robił nie będzie. A jeden powiedział że jak jest zgłoszenie to będzie gonił, a jak zobaczy sam że ktoś kopie to zależy jakie wytyczne dostanie z góry.
Z leśnikami też bywało różnie, z jednymi normalna rozmowa, opowieści, pokazywanie co się kopło, a z innymi goniłem się po lasach i bawiłem w podchody.
Problem jest taki że z góry nie wiesz kto idzie, więc lepiej uważać. I wszystko.
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: marcin121 »

slawek153 pisze:
grzesiek75 pisze:Zalatuje mi ta gatka psem chwalącym resztę sfory...ale to tylko moje spostrzeżenie.
Nie będę cie kolego wyprowadzał z błędu, ale kiedyś chciałem zostać policjantem :brecht: A to że mam kolege w policji to znam ich obyczaje, co im się podoba, a co nie. A znajomy policjant super gość i naprawdę mam o nim dobre zdanie. :spoko: Nie jestem konfidentem, a kolega teraz w Drogówce, tak że bez obaw.
A ja znam tylko ze złej strony Nie licz że ci policjant pomoże jest od tego żeby ci dowalić
Nie licz na to że sie odwróci od kilku lat mają tz wykrywalność muszą wyrobić normę Czyli
polują na ludzi to nagminne Przestępczość spada więc szukają czegokolwiek .
O praniu n komendzie nic nie piszę w Lubelskim temat rzeka
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: slawek153 »

explokera pisze:Nadal udajesz "greka" i "niemiaszka"
Ciężko jest napisać Lewacki,Balcerzak,Oleksicki lub po prostu Jan Kowalski????
Pieprzysz bzdety i nie masz pojęcia o czym pieprzysz.
Nazwisk nie pamiętam, nie wiem nie zwróciłem uwagi na to, nie mam zamiaru zmyślać nazwisk. :ukłon: Explokera mam do ciebie wielki szacunek i liczę się z twoim każdym zdaniem. Bardzo bym prosił o to samo, o wzajemny szacunek na forum. :ukłon: Staram się nie pieprzyć na forum, to są moje luźne przemyślenia.
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: slawek153 »

marcin121 pisze:
slawek153 pisze:
grzesiek75 pisze:Zalatuje mi ta gatka psem chwalącym resztę sfory...ale to tylko moje spostrzeżenie.
Nie będę cie kolego wyprowadzał z błędu, ale kiedyś chciałem zostać policjantem :brecht: A to że mam kolege w policji to znam ich obyczaje, co im się podoba, a co nie. A znajomy policjant super gość i naprawdę mam o nim dobre zdanie. :spoko: Nie jestem konfidentem, a kolega teraz w Drogówce, tak że bez obaw.
A ja znam tylko ze złej strony Nie licz że ci policjant pomoże jest od tego żeby ci dowalić
Nie licz na to że sie odwróci od kilku lat mają tz wykrywalność muszą wyrobić normę Czyli
polują na ludzi to nagminne Przestępczość spada więc szukają czegokolwiek .
O praniu n komendzie nic nie piszę w Lubelskim temat rzeka
A myślisz że wszystkim do przyjemności to należy, wątpię bo nie wszyscy Policjanci to ci źli. :piwko:
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: slawek153 »

grz_w pisze:No i widzicie. Rozmawiałem z jednym i ma gdzieś bieganie za kimś po polach, drugi to ma już wszystko gdzieś, trzeci sam szuka i problemów nikomu robił nie będzie. A jeden powiedział że jak jest zgłoszenie to będzie gonił, a jak zobaczy sam że ktoś kopie to zależy jakie wytyczne dostanie z góry.
Z leśnikami też bywało różnie, z jednymi normalna rozmowa, opowieści, pokazywanie co się kopło, a z innymi goniłem się po lasach i bawiłem w podchody.
Problem jest taki że z góry nie wiesz kto idzie, więc lepiej uważać. I wszystko.
Właśnie kolego jest wielu Policjantów którzy sami kopią bo mają takie same hobby i też nie rozumieją tego chorego prawa :piwko:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: explokera »

Może sam nie zauważasz ale te luźne przemyślenia to pieprzenie i to na dodatek bez sensu.

Może ktoś z czerwonym lub niebieskim nikiem zamknie ten temat wreszcie bo zaczyna tu wiać demagogią i przesądami starych bab handlujących starym serem ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
estero
Porucznik
Porucznik
Posty: 517
Rejestracja: 16 lis 2014, o 22:26
Województwo: Wybierz
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: estero »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
These users thanked the author estero for the post:
endriu1933
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
luger1979
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 422
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 10:23
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: luger1979 »

Coś mi się przypomniało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
THC
TomekM
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2017, o 12:16
Województwo: Wybierz

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: TomekM »

slawek153 pisze:Nie wiem o jakie inicjały chodzi, byłem w WKZ zapytałem i przyznałem się bo nie mam nic do ukrycia. Nie miałem z tego tytułu problemów.
A jak ktoś uważa że jestem z Policji bo mam ogromny szacunek do policji to niech tak myśli. Po co mam zaprzeczać i co mam napisać że jestem zwykłym np. Rolnikiem, Złomiarzem itp. :brecht: Wy naprawdę myślicie że Policja nie ma takiego samego zdania co wy im też nie podoba się to co się dzieje w Polsce, prywatnie mają takie same zdanie co my. :detektyw: Ale dziękuje za kreatywność że jestem z Policji :brecht: bo szanuje Policje :brecht: Gratuluję koledzy łatki :diabełek: :spoko:
Z kim rozmawiałeś? Jeśli można zapytać?
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: yukon »

Czyste szalenstwo :omg: ,4 strony o dupie maryni,narazie zamykam pozniej posprzatam.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2375
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: baży G2 »

Wywalaj to barachło yuku.
P.s. A kolega sławek z takimi tekstami niech się uspokoi, bo na tym forum nie wróżę mu przyszłości.
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: Jaskółka »

C.d. sprawy kolegi ze Stowarzyszenia Batory. Chyba "chorzy" na klamrozę, butelko- i słoikomani mogą się trochę uspokoić. Jednak kolekcjonerzy białej broni, tej szczególnie poszukiwanej, chyba nie do końca :hmm:
"8 grudnia o 05:36 ·
Stowarzyszenie Historyczno Poszukiwawcze BATORY
7 grudnia o 22:38 ·

Dalsze informacje dotyczące toczącego się postępowania w stosunku do Norberta
Do chwili obecnej nie postawiono mu konkretnego zarzutu. W dniu dzisiejszym na komendzie policji w Braniewie archeolodzy dokonali oceny ponad 400 jego eksponatów Z tych 400 szt jedynie dwie pozycje wzbudziły ich zainteresowanie (szable) które to wzięli do dalszej oceny. Panów tych nie interesowały butelki, bagnety, hełmy, klamry itp. rzeczy z okresu II wojny światowej, tym bardziej nie interesowały ich monety z okresu PRL. Z tego co wiem to szable otrzymał w podarunku (ale nie chce mieszać bo nie wiem na 1000%) Co do zwrotu całej kolekcji - to trzeba poczekać aż policja zamknie postępowanie dowodowe i wtedy prokurator podejmie decyzje kiedy i w jakim stanie Norbert odzyska swoja kolekcję. Z tego co na chwilę obecna wynika to policja wykazała się dużo idącą nadgorliwością, no ale cóż taki mają odgórny nakaz. Po prostu ustawodawca chce nam pokazać ze wprowadza dobre prawo które ma chronić dziedzictwo narodowe przed rozgrabieniem. tylko zamiast chronić to nowe prawo spowoduje zejście detektorystów do podziemi i archeolodzy nie otrzymają nic :( z tego co ludzie znajdą. Mam nadzieję ze nam to nie grozi i w przyszły roku legalnie z pozwoleniami nadal będziemy przeszukiwać pole za monetkami, plombami i innym złomem :)
Ważna informacja to to że sprawa naszego kolegi wypłynie również na forum ogólnopolskim może nawet zostanie nagłośniona medialnie bo o to czy mogą to nagłośnić zwrócili się z Polskiego Związku Eksploratorów no i Norbert wyraził na to zgodę - Czy oni to wykorzystają czy nie, nie wiadomo ale na pewno po przez naszych przedstawicieli ze ogólnopolskiego stowarzyszenia (Polski Związek Eksploratorów) zostanie poruszona podczas spotkania z ministrem by pokazać jak złe jest nasze prawo. Co do prawa to z informacji które posiadam będzie ono modyfikowane. Proszę śledzić strony PZE na forum tam będą pojawiać się informację na temat zmian prawa .
Pozdrawiam i przypominam o spotkaniu przy ognisku 17.12 :) tam trochę porozmawiamy na temat tego co nas czeka w 2018r."
Tekst oryginalny bez poprawek z FB
nil admirari
Zablokowany

Wróć do „Na każdy temat”