majster Bieda

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

majster Bieda

Post autor: Catadero »

Jak wszystkim wiadomo każde środowisko ma swoje specyficzne odzywki zrozumiałe tylko w danym kręgu, sposoby zachowań czy żarty, zrozumiałe tylko tu i teraz.

Odwiedziłem dzisiaj mojego kolegę, motocyklistę-a jakże. Wśród grona motocyklistów słynie on z motocykla Junak-prawie w 100% złożonego z oryginalnych części. Dodać trzeba, że jeśli chodzi o elementy karoseryjne czy ozdobne (no może kiedyś takimi były) to są to zazwyczaj części używane. I nie odnawiane. Do silnika trudno wkładać stare tłoki czy zużyte tryby, więc mechanicznie motocykl jest w dobrym stanie. Dowiódł tego na zeszłorocznym Jesiennym Zlocie Motocykli "JUNAK" w ... Niemczech. Jako jedyny całą trasę tam-i-z-powrotem przejechał na kołach o własnych siłach. Jednak ta podróż jeszcze bardziej nadwyrężyła jego wygląd.
Motocykl wzbudził wyraźne zainteresowanie wśród innych, z niemiecką starannością wypucowanych maszyn a efektem tego było poniższe pismo ;)
DSCF2836.JPG
Oczywiście wręczone już na terenie Polski jako nagroda pozlotowa, po przekroczeniu granicy (jakie tam granice :bezradny: ) w Gubinie chyba z obawy, że nagrodzony zechce skorzystać z przyznanej racji żywnościowej :brecht: .
Oczywiście są to środowiskowe żarty w pełni uznające wkład pracy kolegi w zbudowanie swojej maszyny. Nie jest zatem prawdą, że Niemcy to naród ponury :hmm: I nawet potrafią się śmiać :spoko:
(na marginesie dodam, że prócz tego pisma przyznano mu inną, wymierną nagrodę)

C.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
maciejwu71
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 272
Rejestracja: 6 lip 2014, o 12:04
Województwo: Wybierz

Re: majster Bieda

Post autor: maciejwu71 »

Przyznam ze srodowisko motocyklistow jest specyficzne ( sam jestem jednym z nich) ale i srodowisko poszukiwaczy nie jest gorsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”