***2017***

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz
Has thanked: 114 times
Been thanked: 352 times

***2017***

Post autor: Catadero »

Dziś, ni z tego ni z owego, rozpocząłem nowy sezon. Zadzwonił kolega bo miał wolne 2 godziny. Dałem się namówić bez zbędnych ceregieli ;) . Rola zdatna do uprawy-jest do cna miękko :-D tylko plony słabe. Może to wina tego, że obrany przez nas areał przechodzony był drzewiej przez tabuny rolników żądnych w najgorszym razie chociaż wagonu ze złotego pociągu.
Do sakwy trafił śmietniczek:
DSCF2817.JPG
oraz sreberko norweskie z 1807 roku o nominale 4 killing.
DSCF2813.JPG
DSCF2814.JPG
Był jeszcze prusaczek wartości 2 pf z 1875 ale w domu uciekł na dywanik, potoczył się cichcem w nieznanym kierunku i chwilowo przepadł. :bezradny:
Ponieważ kolega miał wolne tylko dwie godziny to na polu byliśmy raptem 4 :brecht: . Ale i tak na urodziny teściowej pojechał, bo jednak komórka to nieoceniony wynalazek :hmm:

C.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
These users thanked the author Catadero for the post:
Jaskółka
Rating: 5.56%
korba
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 130
Rejestracja: 19 lut 2017, o 19:20
Województwo: Dolnośląskie

Re: ***2017***

Post autor: korba »

Tez dzisiaj rozpoczalem sezon ale rownie szybko wrocilem z pola. 5cm gleboko zamarzniete i twarde jak skala a to na wierzchu jedno bajoro. Odpuscilem :(
krzych
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Posty: 230
Rejestracja: 28 gru 2016, o 11:18
Województwo: Łódzkie
Imię: krzych

Re: ***2017***

Post autor: krzych »

Ja też można powiedzieć jestem królem śmieci a przede wszystkim aluminium :mur:
Dzień z wykrywka bezcenny,za całą resztę zapłacisz kasą jak ja wykopiesz.Pozdrawiam Krzych.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: ***2017***

Post autor: yukon »

Ladne sreberko Cat :spoko:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: ***2017***

Post autor: Catadero »

yukon pisze:Ladne sreberko Cat :spoko:
Pierwsze norweskie i to z miejsca, które zacząłem eksplorować ponad 10 lat temu. I już wtedy nie byłem tam pierwszy. Przypuszczalnie była tam kiedyś karczma, bo przekrój monet z tego miejsca to Prusy, Niemcy, Francja, Belgia i Polska-II RP (miedzy innymi 5 zł z Nike. Fals z epoki-stalowa, grubo srebrzona). A teraz jeszcze Norwegia. Kilka lat temu trafiłem tam złocony guzik carski. Wychodziły też łuski od ślepaków z rewolweru-nasze, powojenne ze znakiem 52 w owalu.

C.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, o 22:10 przez Catadero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie

Re: ***2017***

Post autor: Jaskółka »

Oooo, masz kolejny samochód? :brecht:
Fajowe sreberko :spoko:
nil admirari
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: ***2017***

Post autor: Catadero »

korba pisze:Tez dzisiaj rozpoczalem sezon ale rownie szybko wrocilem z pola. 5cm gleboko zamarzniete i twarde jak skala a to na wierzchu jedno bajoro. Odpuscilem :(
U nas ziemia jak marzenie-kopałem na 30 cm i mięciutko :gitarzysta: :spoko: Ale w rowach melioracyjnych jeszcze lód stoi.

C.
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: ***2017***

Post autor: Catadero »

Jaskółka pisze:Oooo, masz kolejny samochód? :brecht:
Fajowe sreberko :spoko:
Zaraz tam samochód :brecht: HOTROD 2001 Made in China. ;)

C.
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 51 times
Been thanked: 127 times

Re: ***2017***

Post autor: tisio »

Sreberko jest duńskie, a nie norweskie i nie killing, a skilling :)
These users thanked the author tisio for the post:
Catadero
Rating: 5.56%
Bóg, Honor, Ojczyzna
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: ***2017***

Post autor: Catadero »

OOO-tak. Moje dość nieczytelne miejscami. 4Skilling ale czy duńskie czy norweskie? Król dla tych dwóch państw był jeden więc może i moneta była w tych dwóch państwach równorzędnym środkiem płatniczym? Chociaż bite w Danii (a obecnie to dzielnica Hamburga :) ).
Pokazywałem monetkę na szybka, zaraz po powrocie z pola, ale na forumowiczów zawsze mogę liczyć :pozdro:
Zatem-moneta duńska, ostatni rocznik bity w duńskiej mennicy za panowania króla Norwegii i Danii Christiana VII Oldenburga ( 1749-1808), który był podejrzewany o lekką odmianę schizofrenii. Luiza, żona monarchy a właściwie Ludwika Hanowerska, zmarła w grudniu 1751 roku. Zanim odeszła urodziła w latach 1745-1750 (co rok prorok :brawo: ) pięcioro dzieci, z których tylko dwoje dotrwało do dorosłości.
W roku 1766 Christian poślubił siostrę angielskiego króla Jerzego III-Karolinę Matyldę. Królowa poczuła miętę do medyka (zwłaszcza, że jak donoszą kroniki król z powodu pogłębiającej się choroby
:pokręcony: psychicznej nie spełniał się w sypialni). I tak urodziła się Ludwika Augusta-królewska :hmm: córka
Królewski medyk był sprytny nie tylko w królewskim łożu ale i w komnatach. W latach 1770-71 państwem tak na prawdę rządził Niemiec Johann Friedrich Struensee-właśnie ten lekarz. Jednak Królowa-Matka z pomocą niezadowolonej szlachty pogoniła uzurpatora w 1771r., uwięziła i rok później medicus stał się krótszy o głowę. Król zaraz po wykryciu spisku rozwiódł się z niewierną małżonką i wyprawił ją na angielskiej fregacie do Hanoweru gdzie za jakiś czas dokonała żywota.

C. :)
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz
Has thanked: 114 times
Been thanked: 352 times

Re: ***2017***

Post autor: Catadero »

Catadero pisze:OOO-tak. Moje dość nieczytelne miejscami. 4Skilling ale czy duńskie czy norweskie? Król dla tych dwóch państw był jeden więc może i moneta była w tych dwóch państwach równorzędnym środkiem płatniczym? Chociaż bite w Danii (a obecnie to dzielnica Hamburga :) ).
Pokazywałem monetkę na szybko, zaraz po powrocie z pola, ale na forumowiczów zawsze mogę liczyć :pozdro:

Zatem-moneta duńska, ostatni rocznik bity w duńskiej mennicy za panowania króla Norwegii i Danii Christiana VII Oldenburga ( 1749-1808), który był podejrzewany o lekką odmianę schizofrenii. Luiza, żona monarchy a właściwie Ludwika Hanowerska, zmarła w grudniu 1751 roku. Zanim odeszła urodziła w latach 1745-1750 (co rok prorok :brawo: ) pięcioro dzieci, z których tylko dwoje dotrwało do dorosłości.
W roku 1766 Christian poślubił siostrę angielskiego króla Jerzego III-Karolinę Matyldę. Królowa poczuła miętę do medyka (zwłaszcza, że jak donoszą kroniki król z powodu pogłębiającej się choroby
:pokręcony: psychicznej nie spełniał się w sypialni). I tak urodziła się Ludwika Augusta-królewska :hmm: córka
Królewski medyk był sprytny nie tylko w królewskim łożu ale i w komnatach. W latach 1770-71 państwem tak na prawdę rządził Niemiec Johann Friedrich Struensee-właśnie ten lekarz. Jednak Królowa-Matka z pomocą niezadowolonej szlachty pogoniła uzurpatora w 1771r., uwięziła i rok później medicus stał się krótszy o głowę. Król zaraz po wykryciu spisku rozwiódł się z niewierną małżonką i wyprawił ją na angielskiej fregacie do Hanoweru gdzie za jakiś czas dokonała żywota.
Sam zmarł w 1808 roku w wieku 69 lat.

C. :)
These users thanked the author Catadero for the post:
barima
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: ***2017***

Post autor: Catadero »

Dzięki. Po nocy piszę to nawet sam siebe cytuję i trochę namieszałem, jak widzę.

C.
barima
Porucznik
Porucznik
Posty: 716
Rejestracja: 11 lis 2013, o 12:17
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Nad Pilicą

Re: ***2017***

Post autor: barima »

Czytam z przyjemnością. :ukłon:
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: ***2017***

Post autor: Catadero »

:komp: :warrior: :tak: :tak: :tak:

C.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”