Temat zgloszeniowy konkursu jesienno-zimowego 2016!

Konkursy organizowane przez Forum Włóczykij
Awatar użytkownika
luger1979
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Województwo: Śląskie
Podziękował : 4
Podziękowań: 5

Re: Temat zgloszeniowy konkursu jesienno-zimowego 2016!

Postautor: luger1979 » 10 lis 2016, o 20:09

NR.15.

Witam , moje skromne 2 Reale
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
THC
Awatar użytkownika
szifu
CHORAZY
CHORAZY
Województwo: Wybierz
Podziękował : 1
Podziękowań: 13

Postautor: szifu » 17 lis 2016, o 03:27

NR.16.

Temat konkursu ciekawy więc i Ja się włączę.

Czasami tak jest że mimo przeciwności uda nam się osiągnąć lub zdobyć do kolekcji coś co z pozoru jest nieosiągalne.W moim przypadku było to tak.
Jakiś czas temu zamarzyło mi się posiadanie w zbiorach STG 44 , a bo unikat, a bo mało kto to w ogóle widział w realu,a bo ciekawy eksponat do ekspozycji itp. Generalnie temat dla mnie nie do ugryzienia bo albo nie ma w ogóle albo ceny takie że samochód by niezły kupił w tych pieniądzach. Postanowiłem jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać co los przyniesie.
We wrześniu pojawił się na aukcji jeden egzemplarz za niewielkie pieniądze.Szału nie było, lufa zagięta pod kątem dziewięćdziesięciu stopni,brak muszki,rury gazowej itp,no generalnie złomek totalny ale z perspektywami. Niestety zanim się zdecydowałem został kupiony przez kogoś innego(po jakichś 40 minutach od wystawienia ) . No tak bywa. Nauczony jednak doświadczeniem postanowiłem zapytać sprzedawcę czy nie ma jeszcze czegoś podobnego do sprzedania. Nawet nie odpisał. Normalka.
Ale po jakichś dwóch tygodniach dostaję mejla że jest do kupienia ten szturmek co wcześniej bo klient się nie wyrobił z kasą. No to ja nie wiele myśląc dobiłem targu i po jakichś 3 dniach był u mnie ten szrocik.
Potem tylko prostowanie lufy,piaskowanie,kompletowanie brakujących elementów,konserwacja i jest .
Dodam tylko że taśma ze zdekowanymi nabojami do MG to także tegoroczna zdobycz,ale już własny urobek.
Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Podziękował : 8
Podziękowań: 4

Postautor: GAD » 19 lis 2016, o 14:09

NR.17

Mój ulubiony fancik, srebrna łyżeczka zrobiona z monetki. Trafiona w lesie przy starym trakcie, niedaleko ziemianek.
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
raderade
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Podziękowań: 4

Postautor: raderade » 24 lis 2016, o 19:16

NR.18.

Znalezione w nieistniejącej już miejscowości. Znak urzędniczy Naczelnika Gminy Zabór Austriacki.
Dodam że w wersji dwujęzycznej bo z okolic byłej łemkowszczyzny . W centrum srebrna tarcza galicyjska.
magnes
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Województwo: Podkarpackie
Podziękował : 4
Podziękowań: 6

Postautor: magnes » 25 lis 2016, o 18:35

NR.19.

A oto mój fant roku. Odznaka pamiątkowa Lejb-Gwardyjskiego Przeobrażeńskiego Pułku. :pozdro:
Awatar użytkownika
PINGWIN
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował : 8
Podziękowań: 2

Postautor: PINGWIN » 26 lis 2016, o 21:04

NR,20.

Witam, mój "złoty strzał" w tym roku, to oczywiście rzymek Hadriana, zawsze o nim marzyłem,no i się doczekałem,aż by się chciało zacytować wiersz Hadriana: "Duszyczko moja, tkliwa i ruchliwa,
Gościu ty ciała mojego i druhno,
Co pójdziesz teraz w ostępy ciemności,
Twarde i nagie, i pełne bladości,
A żartów stroić już zwykłych nie będziesz".
"Śmierć żołnierza jest święta,
Łamie nakaz nienawiści.
Przyjaciel i wróg, już wolni od ran
Są warci tej samej miłości i chwały"
K. Lipiński
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Podziękował : 232
Podziękowań: 159
Kontaktowanie:

Postautor: yukon » 27 lis 2016, o 21:14

W zwiazku z licznymi prosbami aby zgloszenia do konkursu troche przedluzyc,zmieniamy date zamkniecia zgloszen na 4 Grudzien 2016 do polnocy,czyli dokladnie za tydzien zamkniecie :piwko:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
G41M
SPEC
SPEC
Imię: Georg
Podziękował : 39
Podziękowań: 55

Postautor: G41M » 30 lis 2016, o 21:19

NR.21.

Mój sen. :ukłon:
Osiągnięty. :spoko:
Für Gott,Kaiser und Vaterland
Botenwald kreis Wagstadt
Awatar użytkownika
mz94
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Województwo: Pomorskie
Podziękowań: 1

Postautor: mz94 » 1 gru 2016, o 23:33

NR.22.

Nie wiem czemu wywaliło moje zdjęcia więc jeszcze raz ...

Więc krótko. Mój fant roku to znaleziony moim kanarkiem banknot 100 zł z 1948 roku SERIA BEZ RAMKI ...

Spytacie banknot kanarkiem ? Owszem ! banknot był umieszczony w małym pudełku aluminiowym, coś "ala" sakiewka czy pudełko na papierosy ...

Ten fant powinien być ogłoszony mega fartem roku xD :brecht: (szukasz metali a dostajesz papiery wartościowe) :brecht:

Poniżej fotki
Kanarek / Krecik 2 / Quasar ARM (w trakcie budowy)
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Podziękował : 3
Podziękowań: 8

Postautor: saper83 » 2 gru 2016, o 19:35

NR.23.

Mój fant roku. :-D
Pojechaliśmy z kumplem na pola gdzie czasami wychodzą fajne monetki. Po 2-3 godzinach efekty bardzo mizerne. Zmieniamy pola ale to i tak nie przynosi efektów. W końcu wchodzimy na kolejne pole i każdy sygnał to kapsel. Kumpel po kilku kapslach przechodzi na kolejne pole, ale przeczucie mi mówi że jednak warto zostać na tym polu. Po kilkunastu kapslach piękny sygnał i szok :omg: :omg: :omg: :omg: Carski medal za stłumienie powstania w Chinach. I to w dodatku w srebrze. Ja cieszyłem się jak dziecko bo to mój pierwszy Carski medal, ale mina kumpla bezcenna. Oczywiście pole zostało przechodzone wzdłuż i wszerz ale tylko 2 monety się trafiły i to w dodatku z PRLu ale kapsli było ponad 80 sztuk.
ramzes1
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Podziękowań: 1

Postautor: ramzes1 » 2 gru 2016, o 21:45

NR.24.

Praktycznie puste pole. Godzina łażenia. Schodzimy z pola i sygnał...... Wyskoczył piękny tłok pieczętny. Radzyńskiego rejenta Kazimierza Strzegockiego. Sprawdziłem w spisie rejentów i okazało się że urzędował w Radzyniu a latach 1865-72.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: yukon » 3 gru 2016, o 04:56

NR.25.

Ten rok byl bardzo dobry dla mnie,zlote sygnety,zlote medaliony,masa srebrnych monet. :spoko:
W biesach troche klamer siadlo ,jakies bagnety ,ale tam wazniejsze bylo ze znowu jak co roku, poznalem nowych fajnych ludzi od nas z forum, z ktorymi sztama bedzie pewnie do konca naszych dni :spoko:

Najlepszym dla mnie fantem z tego roku, jest nie zloto,srebro, diamenty :-P ,pochwaly,ale ten kawalek zeliwa/stali?czyli moja kula armatnia! z wojny 1812.

Jak ja znalazlem nie bede sie powtarzal ,opowiesc mozna przeczytac pod tym linkiem:
viewtopic.php?f=121&t=1337&hilit=z+patykiem+przez+dwa+kontynenty&start=465

Takie fanty najbardziej mnie ciesza,mozna wlaczyc googla i przeniesc sie w czasy wojny z 1812 roku,po chwili czlowiek jest ekspertem od kul armatnich :brecht: ,,moja kula to srednica 5"i troszeczke, waga 18funtow,czyli typowa "solid shot" z Wojny 1812.
Takie kule Amerykanie ,gdy napadli okolice Niagara Falls aby zdobyc te zyzne ziemie, wsadzali na statku do ognia ,rozgrzewali do czerwonosci i walili tym w budynki,kula zapalajaco/burzaca,zapodam tez fote jak taka forma wygladala do odlewania tych kul,latwo zobaczyc charakterystyczne linie i dziury w kuli typowe dla tego okresu odlewania.
Udalo mi sie ja fajnie wyczyscic ,dzieki pomocy Ditka,opisze to w temacie " nasze fanty przed i po",tutaj zapodaje tylko kilka fot jak to wyglada po wykopaniu,czyszczeniu i juz na wystawce :spoko:
Zajmuje czolowe miejsce w mojej szopce :spoko:
Koledzy kanadole z ktorymi kopie, to szczeki pogubili,ryja po 20-25 lat a tu yukon przyjechal z PL i kopnal im pod nosem kule :hihi: ,oni jedynie slyszeli ze ktos takich 5 sztuk tam wykopal i to w latach80-90,wiec tym wieksza radosc :detektyw:
To dopiero poczatek kulobrania :pozdro:
Awatar użytkownika
explokera
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Podziękował : 53
Podziękowań: 106

Postautor: explokera » 3 gru 2016, o 12:38

NR.26.

Poniższa historia opisuje mój fant roku a kto wie może ktoś to określi jako fant życia po przeczytaniu puenty na samym końcu tej opowieści.
Jako,że w tym roku nawał pracy to nie miałem czasu na grube i częste wypady.
Tak też i tym razem było bo to wypad na "szybko" mocno improwizowany,od rana ten dzień uważałem za stracony ponieważ zaplanowaną miałem wizytę na działce teściów .
Rodzinna posiadówka stawała się nudna(czyt.nerwowa bo teściowa zaczynała działać na nerwy)postanowiłem się przewietrzyć z patykiem po okolicznym lesie.
Po niecałej godzinie bezskutecznego kopania (śmieci ze starego folwarku) trafiłem na dziwny sygnał jak na Deusa.
Odpuściłem go bo był "prawie typowym sygnałem stali" i poszedłem jeszcze kilka kroków dalej ale... nie dawał mi spokoju ten "dziwny sygnał" i zawróciłem.
Obmachałem go ze wszystkich stron to stal to znów ładny kolor,nie ma co kombinować trzeba kopać :)
Po odkopaniu jakichś 40cm macham cewką a tu tylko "kolor" tak więc teraz to już sobie nie odpuszczę tego sygnału i ryję po same pachy.
Wygrzebałem całkiem niezłą dziurę co zobaczyłem już po wyjęciu powodu tych wszystkich dziwnych sygnałów.
No ale może po kolei,jak już coś mi zgrzytnęło pod saperką zacząłem grzebać ręką i ku mojemu zdziwieniu natrafiłem palcami na coś jakby rurkę.
No to ciągnę z myślą,że to kolejny bezwartościowy kawałek żelastwa.
Gdy wytargałem toto na wierzch moim oczom ukazał się znany wszystkim kształt.
W tym momencie zupełnie nieświadomie w ułamku sekundy z pozycji klęczącej przeniosłem się do siedzącej a gdy przetarłem mosiężny element i ujrzałem pewien napis prawie padłem na plecy.
PERKUN!!!! Q...a PERKUN!!!
Nic dziwnego bo znalezisko na ,które trafiłem nie jest częstym a powiedziałbym ,że nawet rzadkim jak na nasz kraj.
Jak się później dowiedziałem tych pistoletów wyprodukowano tylko około 11000 sztuk.
W związku z tym,że u mnie takie znalezisko by tylko leżało gdzieś na dnie jakiejś skrzynki postanowiłem je oddać do placówki ,która się nim odpowiednio zajmie i odpowiednio wyeksponuje.
Jak na razie jest jeszcze w konserwacji ale jak trafi do gabloty nie omieszkam odwiedzić tej placówki i strzelić odpowiednią ilość fotek.
A gdy dwóch moich gagadków dorośnie do tego stopnia żeby zrozumieć,że to co leży w gablocie za szybą znalazł ich tata to wreszcie całe to łażenie po krzakach w deszczu,śniegu i błocie zacznie mieć sens bo jak na razie wszyscy uważają to za objaw choroby psychicznej :brecht:
1 modified.jpg
2 modified.jpg
3 modified.jpg
4 modified.jpg
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
lejtnantck
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Podziękował : 7
Podziękowań: 6

Postautor: lejtnantck » 5 gru 2016, o 00:56

NR.27.

:pozdro: i ja coś dorzucę ;) mój najciekawszy fant roku to emblemat z czaka\kapelusza żandarma armii Auastro-Węgieskiej ,trochę zponiewierany zapewne podczas rekultywacji która miała miejsce w latach 80-tych :mur: wykopana na raty i w kawałkach ale i tak cieszy :-D
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: yukon » 5 gru 2016, o 22:11

Niestety Dropek i Kosa ale wasze fantiki nie wezma udzialu w konkursie,mimo ze sa zacne :spoko: to zasady sa zasadami i do wczoraj do polnocy mozna bylo wklejac zgloszenia :bezradny:
Ankieta do glosowania wkrotce :piwko:
Temat zamykam.

Wróć do „Konkursy i nagrody”