Muzeum Historii Bieszczad.

Muzea polskie i zagraniczne, rekonstrukcje historyczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Muzeum Historii Bieszczad.

Post autor: yukon »

W tym roku udalo mi sie wreszcie odwiedzic to wspaniale muzeum.
Muzeum prowadzi Rafal wraz ze swoja zona,jest to miejsce ktore kazdy poszukiwacz i milosnik historii musi poprostu zobaczyc,trzeba poczuc ten zapach,klimat i posluchac opowiesci Rafala o miejscowej historii i ludziach ktorzy zyli na tej pieknej bieszczadzkiej ziemi od wiekow.
Rafal otwofrzyl muzeum w starej stodole zaraz obok swojego domu,cos niesamowitego,dwie sale wypelnione militariami,narzedziami kowalskimi i innym sprzetem domowego uzytku.W pierwszej sali militarka glownie z WWI, sprzety kowalskie i domowego uzytku,druga sala jest wypelniona militarka z WWII i rzeczami z PRL ktory tez swoje pietno na biesach odcisnal.
Wlasciciel potrafi swietnie opowiadac i umie przekazac wiedze ktora posiada,nad kazdym przedmiotem mozna sie pochylic wziasc do reki i dowiedziec sie do czego sluzyl.
Jest tu nas wielu milosnikow bieszczad,wielu z nas tam kopie i czasami znajdujemy przedmioty ktore nam sa nie potrzebne,ktorych nie zbieramy,czasem te przedmioty sa zbyt duze lub poprostu zbyt ciezki aby je zabrac,wiec tu apel jesli uwazacie ze taki przedmiot moze pasowac do muzeum Rafala,zrob zdjecie,zapamietaj miejsce lub zaznacz namiary w GPS i podeslij Rafalowi,moze jemu sie to przyda :spoko:
Muzeum jest legalnie zarejestrowane i wszystkie przedmioty nawet "rury" sa w nim legalnie :brawo:
Sam mialem parciana tasme amunicyjna wypchana ammo do wegierskiego karabinu z wwII i oddalem Rafalowi bo coz ja mialem z tym zrobic?
W tym roku udalo mi sie poznac wyjatkowo wielu ciekawych ludzi z forum osobiscie, spoza forum rowniez,z Rafalem nawet udalo mi sie wyskoczyc na wykopki i pewnie jeszcze nie raz to powtorzymy :spoko:
Jadac z Ustrzyk Dolnych w kierunku na Ustrzyki Gorne w miejscowosci Czarna odbijamy w lewo na Czarna Gorna,adres to Czarna Gorna 6,sa na kazdym skrzyowaniu ladne tablice naprowadzajace na muzeum wiec latwo trafic,podaje numer do Rafala bo nie pamietam w jakich godzinach otwarte jest muzeum 48 697 542 818.
Mozna tez tam zakupic miod wlasnego wyrobu ktory serdecznie polecam :brawo:
Zrobilem mapke na ktorej jest zaznaczone strzalka dokladnie gdzie muzeum sie znajduje.
Kilka fot ktore jednak nie oddaja tego co tam mozna zobaczyc,zwroccie uwage na gabloty :omg: :spoko:

Stronka na FB https://www.facebook.com/muzeumhistorii ... b=overview
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 878
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Muzeum Historii Bieszczad.

Post autor: mariusz_w4 »

Byłem u chłopaków dwa lata temu,ale muszę przyznać że dziś wygląda to znacznie okazalej.Przybywa eksponatów,przybywa:)
PS.Fajnie jest też u byłego Leśniczego ,ma piękną kolekcję bagnetów i nie tylko :)
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 878
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Muzeum Historii Bieszczad.

Post autor: mariusz_w4 »

a w tym temacie info o drugim prywatnym mini-muzeum :)
viewtopic.php?f=16&t=2677&view=unread#unread
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzea i rekonstrukcje”