Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Muzea polskie i zagraniczne, rekonstrukcje historyczne
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: Wędrus »

20 lipca w Radymnie odbędzie się rekonstrukcja zorganizowana przez X D.O.K. Będzie to upamietnienie tysiecy ofiar naszych rodaków bestialsko zamordowanych przez nacjonalistów z pod znaku upa i skw na Wołyniu.
Więcej na: http://www.psrh.webfabryka.pl/
"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: Festung »

Czekałem na to 5 lat,zapraszamy wszystkich.
pzdr.
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: tisio »

Ja niestety nie mogę.Szkoda. :( Może na drugi rok...
Bóg, Honor, Ojczyzna
8total4

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: 8total4 »

słuszna inicjatywa.
popularna partia nie chce uznać Rzezi Wołynia za ludobójstwo, więc niech społeczeństwo o ludobójstwie głośno krzyczy i nie da pamięci zakrakać wronom które mają problem z tożsamością i są marionetkami.
8total4

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: 8total4 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżulka
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 2021
Rejestracja: 28 gru 2012, o 12:05
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: lubuskie

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: Dżulka »

tisio pisze:Ja niestety nie mogę.Szkoda. :( Może na drugi rok...
A ja będę w okolicy i myślę od wczoraj jak połączyć swoje plany z tym wydarzeniem ,,,ale póki co zaglądać będę jutro na tvp HISTORIA, przez cały dzień ma się wiele dziać w przedmiotowym temacie,między innymi film" Było sobie miasteczko " i koncert " Kres Kresów ".
"Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem." Magdalena Samozwaniec.
Awatar użytkownika
człowiekpiachu
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1633
Rejestracja: 2 lis 2012, o 15:43
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Lokalizacja: Roztocze.

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: człowiekpiachu »

Dżulia pisze:
tisio pisze:Ja niestety nie mogę.Szkoda. :( Może na drugi rok...
A ja będę w okolicy i myślę od wczoraj jak połączyć swoje plany z tym wydarzeniem ,,,ale póki co zaglądać będę jutro na tvp HISTORIA, przez cały dzień ma się wiele dziać w przedmiotowym temacie,między innymi film" Było sobie miasteczko " i koncert " Kres Kresów ".
Julie "Było sobie miasteczko",możesz już dzisiaj obejrzeć jest na YT
http://www.youtube.com/watch?v=KwEEly3upes
:cmok:
Każdy ma prawo do własnego zdania.
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: Wędrus »

Dzisiaj o 22:00 na tvp 1 w programie Piotra Kraśki będzie dyskusja na temat "Wołynia"
Po debacie o 23:10 film dokumentalny "Było sobie miasteczko"
"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
Awatar użytkownika
Dżulka
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 2021
Rejestracja: 28 gru 2012, o 12:05
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: lubuskie

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: Dżulka »

Oglądałam wczoraj Człowiek.
"Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem." Magdalena Samozwaniec.
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: tisio »

Wędrus pisze:Dzisiaj o 22:00 na tvp 1 w programie Piotra Kraśki będzie dyskusja na temat "Wołynia"
Po debacie o 23:10 film dokumentalny "Było sobie miasteczko"
Kraśko-to ten, co książkę o tragedii smoleńskiej zaczął pisać przed 10 kwietnia?( jego słowa ) :brecht:
Bóg, Honor, Ojczyzna
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: Gudziuk »

8total4 pisze:słuszna inicjatywa.
popularna partia nie chce uznać Rzezi Wołynia za ludobójstwo, więc niech społeczeństwo o ludobójstwie głośno krzyczy i nie da pamięci zakrakać wronom które mają problem z tożsamością i są marionetkami.
już jedni prostowali historię i ze smutkiem stwierdzam, że znowu się znaleźli jacyś prostowacze, ale cóż się po nich dziwić jak lekcje historii w szkole uważają za niepotrzebne
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: Gudziuk »

tisio pisze:
Wędrus pisze:Dzisiaj o 22:00 na tvp 1 w programie Piotra Kraśki będzie dyskusja na temat "Wołynia"
Po debacie o 23:10 film dokumentalny "Było sobie miasteczko"
Kraśko-to ten, co książkę o tragedii smoleńskiej zaczął pisać przed 10 kwietnia?( jego słowa ) :brecht:
Tisio nie chcę zakładać nowego tematu to taki offtopic wtrącę. Każdy widział jak wyglądał wrak tupolew i teraz tego boinga (amerykanie od razu powiedzieli, że około 2 lata będą badać przyczyny, u nas już wieczorem wiedzieli co i jak) jeden i drugi podchodził do lądowań i o coś zahaczył. Jeden jest prawie cały, a drugi rozpadła się w pył. Powiem szczerze, że nie wiem co się stało, ale ktoś tutaj robi Polaków w bambuko.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
8total4

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: 8total4 »

co do rzezi Kresów, to wszyscy skupiają się na jej kumulacji czyli 1943/44 r. a pamiętajmy o tym, że od Września `39 po `47 r. dopóki nie zlikwidowano ostatniego oddziału oun/upa - ta rzeź trwała..
W 1939 r. ukraińcy chwytali za broń i mordowali już Polaków, na początku W.P. aby zdobywać uzbrojenie, amunicję i wyposażenie, ale przy okazji ginęło wielu cywilów..
Nie rozbrajali naszych żołnierzy i puszczali wolno, tylko zwykle kończyło się nożem w plecy albo "pod płotem"..
ukraińcy polowali głównie na małe grupy rozbitków i maruderów, mordowali rannych i przemęczonych, taborytów, lekarzy, intendentów itp.
oprócz tego mordercy spod znaku tryzuba donosili do sowietów i wskazywali miejsca postoju grup W.P. z ktorymi sami nie dali by sobie rady zbrojnie, a poza tym dochodziło nawet do takich sytuacji, że małe ukraińskie dzieci z wiosek błąkały się po lasach i znosiły amunicję oraz broń z rozbrojeń i pobojowisk po walczącym w okolicy W.P. .. są na to dziesiątki relacji świadków i żołnierzy z 1939 r.


Gudziuk pisze:
8total4 pisze:słuszna inicjatywa.
popularna partia nie chce uznać Rzezi Wołynia za ludobójstwo, więc niech społeczeństwo o ludobójstwie głośno krzyczy i nie da pamięci zakrakać wronom które mają problem z tożsamością i są marionetkami.
już jedni prostowali historię i ze smutkiem stwierdzam, że znowu się znaleźli jacyś prostowacze, ale cóż się po nich dziwić jak lekcje historii w szkole uważają za niepotrzebne

nie jacyś, tylko zapewne ci sami pod inną banderą ;-)

Smoleńsk 2010 to temat rzeka. polecam film "Kulisy Katastrofy 10.04.10 - Pajęczyna Dezinformacji oraz jej Defekty"
http://www.youtube.com/watch?v=NXL9PQ0ddJ8
obnaża on wiele bzdur jakie wyprodukowano w temacie oraz kompromituje wiele osób, ustaleń itp.
to jednak temat na odrębny wątek.


pozdrawiam.
D.
Awatar użytkownika
człowiekpiachu
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1633
Rejestracja: 2 lis 2012, o 15:43
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Lokalizacja: Roztocze.

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: człowiekpiachu »

Odniosę się do wypowiedzi totala;
Doktor ordynator Wadiusz Kiesz opisał w swych wspomnieniach jak witano na Wołyniu wojska sowieckie 19 września 1939 w Boremlu;cyt"Na ulicę wyszli miejscowi Ukraińcy i Żydzi z czerwonymi opaskami na rękawach,uzbrojeni w karabiny,które przejęli od miejscowej policji(...).
Zenobiusz Janicki wspomina;Z Łucka do Przebraża było 25 km.Po powrocie do domu wyczuwałem wielką wrogość ze strony Ukraińców i Żydów do żołnierzy polskich.Mniejsze grupy i pojedyńczych żołnierzy ,powracających z frontu rozbrajano,zabierano mundury i koce,a wielu przypadkach nawet zabijano.
Tak jak wspomniał total mordy na Kresach miały swój początek dużo wcześniej,ale apogeum przypadło na 1943.
Każdy ma prawo do własnego zdania.
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Re: Rekonstrukcja "Wołyń 1943"

Post autor: Wędrus »

"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzea i rekonstrukcje”