Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
Awatar użytkownika
jc leczna
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1222
Rejestracja: 24 gru 2012, o 11:00
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: jc leczna »

nie propaguje hitleryzmu , nazizmu ! , ale zbierać mozna bo to historia !
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: Gudziuk »

Powiem szczerze mi to lata i powiewa, że grób jakiegoś szwaba odnaleziono. Uważam ich za zbrodniarzy i pamięć o nich powinna wygasnąć. Oczywiście o ich zbrodniach trzeba pamiętać, mówić, a zamordowanych w bestialski sposób szanować i pamiętać o nich.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
snufer
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2013, o 14:47
Województwo: Wybierz

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: snufer »

Gudziuk pisze:Powiem szczerze mi to lata i powiewa, że grób jakiegoś szwaba odnaleziono. Uważam ich za zbrodniarzy i pamięć o nich powinna wygasnąć. Oczywiście o ich zbrodniach trzeba pamiętać, mówić, a zamordowanych w bestialski sposób szanować i pamiętać o nich.
Później mamy pretensje ,że nie szanuje się naszych cmentarzy wojennych zagranicą . Każdy ma prawo do pochówku , żyjemy w świecie cywilizowanym więc to uszanujmy .
Awatar użytkownika
jc leczna
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1222
Rejestracja: 24 gru 2012, o 11:00
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: jc leczna »

kazdy powinien być godnie pochowany kiedys byly inne czasy nienawisc do niemcow itp
nie propaguje hitleryzmu , nazizmu ! , ale zbierać mozna bo to historia !
elkosław
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 140
Rejestracja: 29 paź 2012, o 23:54
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Ziemia

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: elkosław »

No spoko że kiedyś były inne czasy. A przypominasz sobie może czym ta nienawiść do Niemców była spowodowana?????
Awatar użytkownika
G41M
SPEC
SPEC
Posty: 797
Rejestracja: 27 sty 2013, o 14:00
Województwo: Wybierz
Imię: Georg
Lokalizacja: Schlesien

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: G41M »

Für Gott,Kaiser und Vaterland
Botenwald kreis Wagstadt
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: Gudziuk »

jc leczna pisze:kazdy powinien być godnie pochowany kiedys byly inne czasy nienawisc do niemcow itp
nie chodzi mi o godny pochówek (pytanie, czy zbrodniarze na niego zasługują), ale o jakieś bez sensu podniecanie się czymś co nas nie powinno obchodzić, a z drugiej strony jak piszesz o godnym pochówku to może zanim będziesz ronił łzy, że jakiś szwab leży zakopany pod miedzą, to zastanowisz sie ilu NASZYCH jest pochowanych bez należytego szacunku i ile sie robi nawet dzisiaj, aby niektórym odmówić tego godnego pochówku i uczczenia ich pamięci.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
jc leczna
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1222
Rejestracja: 24 gru 2012, o 11:00
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: jc leczna »

wiem ,ze szwab to szwab i nie ma litości ale tez jakos pochowac trzeba , wątek miał na celu pokazanie nowości ,ze cos takiego miało miejsce a nie kogo ja wyznaje , i ze odkrycie grobu jakiegoś ss mana to dlamnie świeto . bo tak nie jest ...
nie propaguje hitleryzmu , nazizmu ! , ale zbierać mozna bo to historia !
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: Gudziuk »

Domyślam ;)
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
CHFH
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 55
Rejestracja: 15 lis 2012, o 01:50
Województwo: Wybierz

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: CHFH »

Gudziuk nazywanie każdego niemieckiego żołnierza zbrodniarzem nie jest dosyć dobrze trafione. Sugerował bym abyś najpierw przeczytał o kimś a później nazywał go "zbrodniarzem" . Polscy partyzanci również byli uważani za zbrodniarzy. Akurat nie słyszałem żeby Wittman, Korner czy Knispel brali udział w mordowaniu cywilnej ludności lub gwałtach.
Redmeer
Porucznik
Porucznik
Posty: 513
Rejestracja: 3 sty 2013, o 08:31
Województwo: Wybierz

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: Redmeer »

Wittman ma czarną, nomen omen, plamę za bycie w SS. Pan Braun już jej nie ma, ale to dłuuuuuga historia.

Historia, moi drodzy, jest szara, a nie czarno-biała.
Awatar użytkownika
Loslau
SPEC
SPEC
Posty: 639
Rejestracja: 13 lis 2012, o 16:21
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: Loslau »

Gudziuk pisze:jakieś bez sensu podniecanie się czymś co nas nie powinno obchodzić
Ale widzisz Gudziuk, są na przykład też na świecie jeszcze ludzie, z nie zwichrowaną i zaszufladkowaną psychiką, którzy najzwyczajniej w świecie interesują się bronią pancerną.
I dla takich ludzi taka informacja o odnalezieniu grobu ów Kurta Knispela, będącego
chcąc nie chcąc istotną personą w świecie ów broni pancernej - będzie ważna i interesująca.
I potrafią na takie informacje reagować bez piany i zbędnych emocji.

PS;
"szwab" (język polski) zeczownik, rodzaj męski (1.1) pogard. Niemiec."

Naucz się pisać nazwy Narodowości jak cywilizowany człowiek, "rus, szwab", czy "polaczek",
to dobre na rozmowę pod blokiem a nie na forum.
"Denn wer keine Angst vorm Teufel hat, braucht auch keinen Gott"
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: Gudziuk »

CHFH pisze:Gudziuk nazywanie każdego niemieckiego żołnierza zbrodniarzem nie jest dosyć dobrze trafione. Sugerował bym abyś najpierw przeczytał o kimś a później nazywał go "zbrodniarzem" . Polscy partyzanci również byli uważani za zbrodniarzy. Akurat nie słyszałem żeby Wittman, Korner czy Knispel brali udział w mordowaniu cywilnej ludności lub gwałtach.

Powiedz to milionom rodzin zamordowanych, ale nie przez internet, ale tak prosto w oczy. Jestem akurat świeżo po dyskusji wczoraj z osobą, która jako kilkuletnia dziewczynka widziała na własne oczy jak ci porządni żołnierze niemieccy według Ciebie oczywiście robili sobie zabawę z jej rodzicami. Dlatego nie będą z Tobą dyskutował bo jestem zbyt nabity emocjonalnie i jeszcze nie wytrzymam i nawsadzam Tobie mięsem
Loslau pisze:
Gudziuk pisze:jakieś bez sensu podniecanie się czymś co nas nie powinno obchodzić
Ale widzisz Gudziuk, są na przykład też na świecie jeszcze ludzie, z nie zwichrowaną i zaszufladkowaną psychiką, którzy najzwyczajniej w świecie interesują się bronią pancerną.
I dla takich ludzi taka informacja o odnalezieniu grobu ów Kurta Knispela, będącego
chcąc nie chcąc istotną personą w świecie ów broni pancernej - będzie ważna i interesująca.
I potrafią na takie informacje reagować bez piany i zbędnych emocji.

PS;
"szwab" (język polski) zeczownik, rodzaj męski (1.1) pogard. Niemiec."

Naucz się pisać nazwy Narodowości jak cywilizowany człowiek, "rus, szwab", czy "polaczek",
to dobre na rozmowę pod blokiem a nie na forum.
Nie pomijam tutaj tematu faktu, że dla osób interesujących sie bronią pancerna jest to jakieś wydarzenie, ale czy aż tak istotne? Według mojej oceny osoby, które sie interesują takim tematem raczej średni obchodzą nekrologii, a tym bardziej odnalezienie jakiś szczątków (traktują to jako ciekawostkę), a bardzie interesuje np. odnalezienie jakiejś nowej odmiany tygrysa. Nazwy narodowości oczywiście pisze się z dużej litery, bo to oddaje szacunek i uznanie dla danego narodu, ale pisząc z małej pisze to specjalnie, ponieważ do tego narodu z okresu II WW (prawda jakże był inny podczas I WW) nie mam żadnego szacunku, a jedynie żywię pogardę. Nie zajmuje sie tutaj jakimiś jednostkami, których na pewno było sporo i które okazały się często bardziej ludzkie niż nie jeden polak, ale mam na uwadze całokształt jak całą substancję narodu.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
Loslau
SPEC
SPEC
Posty: 639
Rejestracja: 13 lis 2012, o 16:21
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: Loslau »

Gudziuk pisze: Nie pomijam tutaj tematu faktu, że dla osób interesujących sie bronią pancerna jest to jakieś wydarzenie, ale czy aż tak istotne? Według mojej oceny osoby, które sie interesują takim tematem raczej średni obchodzą nekrologii, a tym bardziej odnalezienie jakiś szczątków (traktują to jako ciekawostkę).
Ano, istotne - gdyż nie był to jakiś byle czołgista, tylko czołgista wybitny -
as panzerwaffe nr.1. który miał na koncie 168 zniszczonych pojazdów wroga
(w tym jako ładowniczy 126) na taktyce walki jaką stosowali ów czołowi czołgiści
panzerwaffe na frontach IIwś, szkoliły się potem kolejne pokolenia czołgistów Bundeswery.
Np. Walter Scherf, inny dobry pancerniak z jednostki Kurta, po wojnie został generałem wojsk pancernych Bundeswery. Teraz jest emerytowanym generałem bratniej armii NATO :)
Dla tych którzy studiują temat taktyki walki wojsk pancernych, czy też samej broni pancernej - nie jest w tym momencie istotne jaki nosił mundur, czy po jakiej był stronie ów konfliktu -
ważne są jego "dokonania" z "technicznego" punktu widzenia. A jak na razie jedyną osobą która się
tutaj czymś podnieca, czy negatywnie nakręca jesteś ty sam - "bo znowu te złe szwaby... bla bla bla", i znowu psuje się wątek.

Pozdrawiam.
"Denn wer keine Angst vorm Teufel hat, braucht auch keinen Gott"
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Odnaleziono grób Kurta Knispela, asa 1./sPzAbt 503

Post autor: CYGAN »

jc leczna pisze:
Loslau pisze:
jc leczna pisze: Po 1 ktoś tymi tygrysami musiał kierować więc dobrze by było znać dowodzących .
Po 2 odnalezienie tydrysa graniczy z cudem i też bym o tym napisał chętnie .
A po 3 :D :hmm: :hmm: nie ma moze koledzy coś wymyślą :spoko: .
jc leczna, nie przyszło ci do głowy, iż tym ciągłym spamowaniem tylko się kompromitujesz? :pokręcony:

EDIT; przepraszam, dopiero teraz widzę twój wiek w profilu.
nie chcesz to nie czytaj :spoko: :spoko:
Dobra jc leczna i wyluzuj z tymi nic nie wnoszącymi do tematu postami bo robi się bajzel :przewraca:
Posty usuwam i piszcie na temat :!:
Cyga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”