,,Zabytkowe militaria,,

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luger1979
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 422
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 10:23
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Śląsk

,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: luger1979 »

THC
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: Catadero »

Udupiony to niedawno zarejestrowany na PS Kolega. Początkowo podejrzewany nawet o to, że jest wtyką.

C.
Awatar użytkownika
PINGWIN
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 2159
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 14:47
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: lIIIRP
Has thanked: 20 times
Been thanked: 25 times

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: PINGWIN »

Szkoda gadać, dla nich śmieci,które wylądują w kartonie, a dla nas fanty, które ratujemy przed zgniciem i które cieszą jak śnieg na święta Bożego Narodzenia.
These users thanked the author PINGWIN for the post:
mario 1977
Rating: 5.56%
"Śmierć żołnierza jest święta,
Łamie nakaz nienawiści.
Przyjaciel i wróg, już wolni od ran
Są warci tej samej miłości i chwały"
K. Lipiński
Ponury Kosiarz
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 cze 2019, o 20:30
Województwo: Wybierz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: Ponury Kosiarz »

Nie chodzi o zabytki, ani militaria, ani tymbardziej o śmieci, którymi dla nich te przedmioty naprawdę są - tylko o nas.
Pokażcie mi rodzinę, która nie przechowuje pamiątek po przodkach, żona nie kitra jakiejś biżuterii, zardzewiałe żelaztwo gdzieś pod płotem po cichu żre rdza itp.
Chodzi o pretekst do pogwałcenia czyjegoś prawa własności, wolności osobistej i wejścia w życie prywatne przez domniemanie winy.
Moim zdaniem to nie jest przypadkowo żle napisana ustawa, tylko celowo przemyślany wytrych prawny, przy którym policja zbiera niezasłużone laury za publiczne pieniądze.
Czyż można być aż tak głupim, żeby coś takiego dostało sie przypadkowo do prawa? Aż tak? - chyba nie.
These users thanked the author Ponury Kosiarz for the post:
Igła
Rating: 5.56%
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 787
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: marcin121 »

Sprawa od razu nadaje się do umorzenia Nie ma szans na jakie kolwiek przyznanie sie do winy .Po prostu nie ma do czego .Te przedmioty to zwykły szajs. Tylko dlatego mu to zatrzymali bo miał detektor i pod cos musieli to podpiąć .Maja jakieś fanty i detektor kręcą z tego akt oskarżenia ale zaden biegły nie uzna im tych znajdek za zabytki
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: slawek153 »

Ja bym zrobił tak jak by do mnie zapukali smutni pani,, Proszę, zapraszam, proszę szukać, wyraźnie nalegałbym na dokładne przeszukanie domu"" Nie wolno wyganiać Policji, zniechęcać do przeszukania domu, nie denerwować się, to nie pomoże a pogorszy sytuację. Po zakończeniu czynności sprawdzania domu pod kątem zabytków, krótko i do rzeczy mówimy, wykracz mogę legalnie kupić i posiadać, starocie mogę legalnie kupić i posiadać, wykrywacz nie tylko służy do poszukiwania zabytków, wykrywaczem nigdy nie miałem nawet zamiaru poszukiwać zabytków, bo bez odpowiedniej zgody jest to w Polsce nie legalne. resztę niech sam sobie każdy dopisze.
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: baży G2 »

Cóż za wspaniałe "złote myśli" nam tu Kolega sławek153 przedstawił. Każdy powinien je wydrukować i powiesić sobie na ścianę, żeby broń Boże niczego nie opuścić w razie "wizyty" :bezradny: O naiwności...
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Awatar użytkownika
rakieta
Major
Major
Posty: 888
Rejestracja: 27 wrz 2016, o 21:11
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: NL

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: rakieta »

baży G2 pisze:
22 paź 2019, o 07:37
Cóż za wspaniałe "złote myśli" nam tu Kolega sławek153 przedstawił. Każdy powinien je wydrukować i powiesić sobie na ścianę, żeby broń Boże niczego nie opuścić w razie "wizyty" :bezradny: O naiwności...
Baży a może powiesić nad łóżkiem i odmawiać na głos rano i wieczorem. W końcu samo do głowy "wejdzie"
:brecht:
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: slawek153 »

Tak złote myśli, bo ktoś z was zastanawiał się nad tym jak się zachować podczas wizyty panów z Policji ???? Co by zrobił ???? Co powiedział ???? Jak się zachował ??? Co innego by zrobił od tego co napisałem ???? Czy byłoby wtedy do śmiechu, jak rakieta sądzi ???? Czy stać nic nie robić, nie mówić, nie bronić się jak naiwny jak Baży napisał ???? Czy bronić się w takiej sytuacji to grzech naiwności ???? Czy bronić się to naiwność, naiwności itd. ????
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof
Has thanked: 66 times
Been thanked: 157 times

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: baży G2 »

Dobra, napiszę, bo widzę, że Kolega sławek nadal nie rozumie.
Jeśli, tfu,tfu, wpadną do kogoś z "wizytą", to możecie im pleść różne bzdury, a im to i tak dynda, bo oni przyszli tylko po fanty i co nie powiecie to i tak je zabiorą. Bo to nie jest oficjalne przesłuchanie i protokołu z tej gadaniny nie podpisujecie..
These users thanked the author baży G2 for the post:
rakieta
Rating: 5.56%
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: slawek153 »

A co jak zaczną zadawać pytania ???? A na pewno z ciekawości jakieś pytania padną, co im powiedzieć ????
Co ze zeznaniami do protokołu ???? Jak się bronić, co powiedzieć ???? Czy to jak się zachowam przy przeszukaniu budynku ma znaczenie ????
Ponury Kosiarz
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 cze 2019, o 20:30
Województwo: Wybierz

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: Ponury Kosiarz »

Na PZE jest instrukcja z zakładce Do Pobrania: Policja-Przeszukanie
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolratorow/
Chyba lektura obowiązkowa.

P.S.
tylko szkoda, że tam i tu jest połączenie nieszyfrowane...rozumiem, że to przeoczenie administratora forum,
a nie instrukcje "odgórne".
Nie mówiąc o literówce w linku
Awatar użytkownika
borrat
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 25
Rejestracja: 12 paź 2019, o 13:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Karaina muminków

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: borrat »

Chyba lepiej nie pleść byle czego, jak pytają jako świadka chyba trzeba odpowiedzieć np: skąd masz: kupiłem, odziedziczyłem, dostałem od bezdomnego :) a wykrywacz kupiłem jak sadziłem drzewka na działce bo nie chciałem trafić w gazrurke a jak oskarżony to chyba można odmówić zezmań i wołać adwokata z urzędu..
Awatar użytkownika
grz_w
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 11 lis 2013, o 01:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorlice

Re: ,,Zabytkowe militaria,,

Post autor: grz_w »

Jeszcze może być zanotowane dwa paragrafy - nie pamiętam jakie numery- ale chodzi o to że świadek z możliwością postawienia zarzutów. Przy samym świadku nie ma większego problemu, ale z możliwością postawienia zarzutów już trzeba dokładnie przeczytać protokół. Nie zgadza się słowo czy przecinek to odmawiamy podpisania. I jak powie Wam- napisz że odmawiasz i podpisz to nie podpisywać. Zwróćcie uwagę na to w razie czego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”