GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lenk
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 289
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 20:29
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Galicja

GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: Lenk »

- Byłem w szoku – przyznaje Ernest Buczkowski z Gorzowa. W Wielki Piątek niedaleko Chojny znalazł... prawdziwy skarb. Przedmioty pochodzą sprzed 2,5 tys. lat. – To prawdziwa sensacja – przyznają archeolodzy.

W czasie, gdy większość ludzi szykowała się do świąt, Ernest Buczkowski z Gorzowa postanowił wziąć wykrywacz metali i pojechać w okolice Chojny. Tutaj wspólnie z Pawłem Kezierskim, poszukiwaczem ze Szczecina, postanowili przeszukiwać pole, przez które przebiega niewielka rzeka. Wszystko odbywało się zgodnie z prawem, poszukiwacze mieli pozwolenie od konserwatora zabytków, a miejsce, które badali, nie było stanowiskiem archeologicznym.

Dźwięk, po którym serce szybciej bije
W pewnym momencie z wykrywacza pana Ernesta wydobył się dźwięk, który u każdego poszukiwacza powoduje szybsze bicie serce. Wbił łopatę i... tu zaczyna się niesamowita historia.

- Na głębokości około 40 cm w ziemi wyłoniły się dwa przedmioty koloru zielonego. Wspólnie z Pawłem obejrzeliśmy je i już wiedziałem, że trafiłem na coś bardzo, bardzo starego – mówi pan Ernest. Prawo w takim przypadku nakazuje niezwłocznie powiadomić konserwatora zabytków. Poszukiwacze przerwali pracę i tak właśnie zrobili. Na miejsce skierowano archeologa dr. Przemysława Kołosowskiego oraz Dariusza de Lorm.

Więcej w linku :

https://gazetalubuska.pl/gorzow-wlkp-er ... P_72-RcQj0
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Dżulka
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 2021
Rejestracja: 28 gru 2012, o 12:05
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: lubuskie

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: Dżulka »

"Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem." Magdalena Samozwaniec.
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: baży G2 »

Wszystko odbyło się z nadinterpretacją prawa. Bo jeśli to nie było stanowisko archeo , to żadne pozwolenie z WKZ-u nie było im potrzebne.
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Awatar użytkownika
cudawianki
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 323
Rejestracja: 29 gru 2016, o 22:22
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Piotrek

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: cudawianki »

Ten fragment najbardziej mi sie podoba-Jestem przekonany, że gdyby znalazła go zwykła osoba z wykrywaczem, to naszyjniki i bransolety zostałyby bezpowrotnie zniszczone.
Wniosek nasuwa się sam..koleś jest NIEZWYKŁY
cuda-wianki
z ironią o rzeczach niezwykłych, nadzwyczajnych ale nierealnych lub nieosiągalnych; CUDA NA KIJU :-D
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: yukon »

To chyba Erni od nas z forum :omg:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Jacol303
Major
Major
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:52
Województwo: Wybierz

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: Jacol303 »

Witam.
cudawianki pisze:
2 maja 2019, o 08:11
Ten fragment najbardziej mi sie podoba-Jestem przekonany, że gdyby znalazła go zwykła osoba z wykrywaczem, to naszyjniki i bransolety zostałyby bezpowrotnie zniszczone.
Wniosek nasuwa się sam..koleś jest NIEZWYKŁY
Nosz kutwa mać...kolega w zaje....tym świetle stawia NAS zwykłych poszukiwaczy...
Woda sodowa do dyńki uderzyła???
Pozdrawiam,
Jacol303

" Słodko jest za Polskę umierać "
https://www.youtube.com/watch?v=vKIdRsMcQVw
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: explokera »

cudawianki pisze:
2 maja 2019, o 08:11
Ten fragment najbardziej mi sie podoba-Jestem przekonany, że gdyby znalazła go zwykła osoba z wykrywaczem, to naszyjniki i bransolety zostałyby bezpowrotnie zniszczone.
Wniosek nasuwa się sam..koleś jest NIEZWYKŁY

Po prostu pewnie to członkowie "naszego wysławianego pod niebiosa,kochanego" PZE . :-D
Poszukiwacze są LEPSI i GORSI ,ten podział widać coraz bardziej.
Skurwysyństwo tylko takie określenie się nasuwa .
These users thanked the author explokera for the post (total 2):
stomekDEX
Rating: 11.11%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Jacol303
Major
Major
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:52
Województwo: Wybierz

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: Jacol303 »

Witam.

Po zasięgnięciu informacji i źródła...Posłusznie melduję iż cytowane wragmenty wypowiedzi były chochlikiem dziennikarskim. Mają być niezwłocznie poprawione przez Pana dziennikarza.
Pozdrawiam,
Jacol303

" Słodko jest za Polskę umierać "
https://www.youtube.com/watch?v=vKIdRsMcQVw
Mycha
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 83
Rejestracja: 16 lis 2012, o 10:07
Województwo: Wybierz

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: Mycha »

Może i tak. Ale.. Kto miał przeczytać to przeczytał i zdanie wyrobione. A nawet jeśli to prawda i poprawi to starych newsów się nie czyta bo nie są newsami.
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: DEX »

Dokladnie .co poszlo w świat to poszlo :arge:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: explokera »

Ładny mi chochlik.
Chochlikiem w tekście można nazwać błąd ortograficzny,brak spacji lub początek zdania z małej litery ale nie pełne zdanie poprawnie złożone.
Takiego "chochlika" nie da się nie zauważyć przed publikacją już nie wspomnę o autoryzacji.
These users thanked the author explokera for the post:
siwy_x
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Sowa74
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2017, o 19:33
Województwo: Wybierz
Been thanked: 2 times

Re: GORZÓW WLKP. -znalazł prawdziwy skarb. Był zakopany pod ziemią przez 2,5 tys. lat!

Post autor: Sowa74 »

Pewnie jakiś zrzeszony w jedynie słusznym klubie PZE. Jakby brązy znalazł niezrzeszony w PZE to by je uszkodził samym patrzeniem na nie.
Ciekawe co by było jakby odkopał garnuszek dukatów. Też by pobiegł do mediów?
Na uznaniową nagrodę nie ma co liczyć, bo odszukane wykrywaczem metali.
Takie znalezienie detektorem metali to mina gorsza niż stado szerszeni.
These users thanked the author Sowa74 for the post:
Lenk
Rating: 5.56%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”