Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
Awatar użytkownika
cudawianki
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 323
Rejestracja: 29 gru 2016, o 22:22
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Piotrek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: cudawianki »

Nie było nas był las. Nie będzie nas będzie las :piwko:
These users thanked the author cudawianki for the post:
Pilarz
Rating: 5.56%
cuda-wianki
z ironią o rzeczach niezwykłych, nadzwyczajnych ale nierealnych lub nieosiągalnych; CUDA NA KIJU :-D
magnes
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 113
Rejestracja: 27 lis 2015, o 19:51
Województwo: Podkarpackie

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: magnes »

O zielonych i problemy z nimi związanymi. Wiek rebny
zmienił się od stycznia tego roku .obniżeniee wieku rebnego szkodą jest dla lasu nie tylko dla drwali bo kasa wieksza .LP to gospodarka długo terminowa jak byś nie spojrzał .mamy parki rezerwaty w całej Polsce i tam niech się wali pali i co tylko chce .ale przedtem wycofać z tamtad drwali leśników zobaczymy co wcześniej
szlak trafi LP czy parki rezerwaty i wtedy zgłaszać żale jak się nie podoba .
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: marcin121 »

Kurtka piłka bynajmniej u mnie las chłopski prywatny deby i sosny takie że ich nie obejmie Las państwowy kołki same chude max 50 cm srednicy l i tak samo chloski drzewo ścięte zasadzone miejsce po nim państwowy leszczyna sama sie zasiala i rosnie
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: bralczyk »

O tym, że Bieszczady 100 lat temu inaczej wyglądały, wiem doskonale. Wiem też, że 2012 obniżono ustawą wiek rębny i zaczęła się w całej Polsce wielka wycinka, nie oszczędzająca nawet lasów na obrzeżach miast. Wiem też, jak wygląda las i jak wygląda fabryka drewna (stałem niedawno na drodze, gdzie z jednej strony drzewa rosły pod linijkę, a z drugiej strony był las, gdzie jeszcze nie było drwali). Gorąco chcę, by las pozostał lasem. Widziałem, jak wyglądają części lasu, które teraz są obsadzane młodymi drzewami - po prostu wycięte prostokąty, co do drzewa.
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
magnes
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 113
Rejestracja: 27 lis 2015, o 19:51
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: magnes »

To stój dalej na tej drodze ... Wyjedź na wakacje do krajów po sąsiedzku i zobacz jak tam się las prowadzi a później płacz na nasze ,,fabryki drewna ,,
Trzeba było się uczyć na leśnika ,,pijaka że strzelbą" został byś dyrektorem LP i las był by piękniejszy przypuszczam
These users thanked the author magnes for the post:
PCV
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: bralczyk »

Ciekawe, że co jakiś czas, jakiś gostek poleca mi, bym dokądś wyjechał. A ja się tu urodziłem i nigdzie się nie wybieram. I mam prawo oceniać to, co się tu dzieje. Bez względu na to, co się dzieje za granicą. Chociaż tam pewnie lizawek przy ambonach nie stawiają.
A co do nauki na leśnika : nie mam plecaka i nie znalazłbym zatrudnienia w zawodzie.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2018, o 19:55 przez bralczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
magnes
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 113
Rejestracja: 27 lis 2015, o 19:51
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: magnes »

Chłopie robota jest w wyborczej czuję że z twoją szeroką wiedzą na każdy temat karierę masz tam gwarantowaną . Jak to mówią ja najedzony reszta niech zdycha
These users thanked the author magnes for the post:
PCV
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: bralczyk »

Każdy ma jakąś wiedzę na każdy temat, ty na przykład dużo wiesz o strukturze zatrudnienia w wyborczej.
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
Awatar użytkownika
Pilarz
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 399
Rejestracja: 23 lis 2016, o 18:41
Województwo: Brak
Lokalizacja: Zadupie bieszczadzkie :)
Has thanked: 70 times
Been thanked: 43 times

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: Pilarz »

Wkur....ia mnie ta cała dyskusja bo z lasu żyję i utrzymuję rodzinę jak kur.a 60% ludzi którzy żyją w Bieszczadach!!!!!!!!!!!!! Zrozumcie to wreszcie!!! Tu oprócz agroturystyki, leśnictwa i pozyskania ze zrywką włącznie innej pracy nie ma!!!! Opamiętajcie się pseudo ekolodzy !!! I pilnujcie własnego koryta!!!
These users thanked the author Pilarz for the post (total 9):
magnesmariusz_w4Wnuczekexplokerayukontisiokiler64PCVmario 1977
Rating: 50%
Wnuczek
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 149
Rejestracja: 20 maja 2016, o 21:52
Województwo: Brak
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Mazowieckie

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: Wnuczek »

@Pilarz. Wreszcie głos rozsądku. "pseudo ekolodzy" Ja bym nazwał tych osobników dosadniej.
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 134 times
Been thanked: 46 times

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: mariusz_w4 »

Panowie wystarczy zobaczyć jak wygladają beskidy gdzie gro lasów było w prywatnych rękach .Z poczatkiem tego wieku wycieto w pień swierki i jodły bo kornik zaatakował i co widze teraz??? Tam gdzie działka była w zarządzie LP sa nowe nasadzenia i las rosnie juz widac wysokie na 3-4 metry nowe drzewa .A tam gdzie baca machał siekierą i piłai sprzedał drewno a kasę przehulał nie rośnie nic po za samosiejkami brzozy i pojedyńczych swierków.Widac ze jednak LP mają na uwadze dobro lasów a nie tak jak panowie chłopi z gór .Co do tego jak się żarzadza nie mam obaw ,jedynie ciekawi mnie jaki jest cel tych akcji w gminie Lutowiska,jutro bedę gadał z lesniczym który by wczoraj na spotkaniu z ekologami. A wydaje mi się że ktos ma na celu załatwienie LP tak jak kiedyś zaatwiono polskie huty i kopalnie . Przeciez jesteśmy konkuręcją dla Niemiec i skandynawi .
These users thanked the author mariusz_w4 for the post (total 6):
Wnuczekmagnesyukonberserkerkiler64Pilarz
Rating: 33.33%
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: yukon »

Doklanie mariusz o to wlasnie chodzi,zrobic z biesow zamkniety skansen,miejscowi ludzie sami wyjada bo nie bedzie pracy,a ci spoza biesow beda kupowac drewno z niemiec albo ze szwecji(gdzie az tak sie nie dba o pierd...lone porosty na drzewach)a na grilla z Chin.(to akurat juz sie dzieje,zostal w biesach podobno jeden wypal wegla drzewnego).
Dlatego ekolodzy sa sponsorowani poprzez rozne "fundacje" zagraniczne,czesc z nich nawet o tym nie wie,mysla ze kasa na wyjazdy,spanie,zarcie itd.pochodzi od jakiegos filantropa z USA ktory caly swoj majatek przekazal na eko-fundacje :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
These users thanked the author yukon for the post:
mariusz_w4
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: mariusz_w4 »

yukon pisze:
9 sie 2018, o 23:37
Doklanie mariusz o to wlasnie chodzi,zrobic z biesow zamkniety skansen,miejscowi ludzie sami wyjada bo nie bedzie pracy,a ci spoza biesow beda kupowac drewno z niemiec albo ze szwecji(gdzie az tak sie nie dba o pierd...lone porosty na drzewach)a na grilla z Chin.(to akurat juz sie dzieje,zostal w biesach podobno jeden wypal wegla drzewnego).
Dlatego ekolodzy sa sponsorowani poprzez rozne "fundacje" zagraniczne,czesc z nich nawet o tym nie wie,mysla ze kasa na wyjazdy,spanie,zarcie itd.pochodzi od jakiegos filantropa z USA ktory caly swoj majatek przekazal na eko-fundacje :D
Yukon z wypałami nie do końca jest tak jak się mówi .Bo działają np. wypał u Furdygiela w Stęznicy,obok w Tyskowej wypał "Twierdza" też pali i to na kilka retort, pod otrytem od strony Rosochatego tez cos sie dymi no i w Łubnem u Zbyszka tez cos sie dzieje. Byłem u Zygmunta Furdygiela w poniedziałek i retorta kopciła a dostałem na pamiatke torbę z węgem na której są ich postacie . Co do ekologów dziś bedę rozmawiał z Janem Podrazą lesniczym z nadleśnictwa Lutowiska to przy kieliszku może czegoś sie dowiem. A jutro dni żubra w Lutowiskach i tam tez na ten temat bedzie się rozmawiało . Jak cos bede wiedział to dam znac :)
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
magnes
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 113
Rejestracja: 27 lis 2015, o 19:51
Województwo: Podkarpackie

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: magnes »

Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Zrównoważona gospodarka leśna w Bieszczadach w/g LP

Post autor: Waclaw »

:brawo: :spoko:
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”