Kłusownicy

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
Awatar użytkownika
Dżulka
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 2021
Rejestracja: 28 gru 2012, o 12:05
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kłusownicy

Post autor: Dżulka »

hatsan38 pisze:Troche z innej beczki .....
http://www.zabilimipsa.pl/
Moj kudlacz wlasnie w lesie zostal znaleziony ...
temat bardzo drażliwy, moim zdaniem troszkę sami jesteśmy winni takiej sytuacji,mam na myśli odpowiedzialność za nasze czworonogi,apeluję, w lesie na spacerze wszystko może się zdarzyć, unikamy sami sytuacji ,które sprzyjają oddaleniu się naszego psa od nas,czyli nie spuszczajmy ze smyczy psów które nie są posłuszne, uszczelnijmy nasze ogrodzenia, zamykajmy furtki, uczmy nasze zwierzaki od małego bezwzględnego posłuszeństwa i róbmy to ze względu na ich bezpieczeństwo,,, pamiętajmy,że psy są drapieżnikami, mają uśpione instynkty, do których obudzenia wystarczy naprawdę niewiele,,,byłam kiedyś świadkiem, tego co mogą zrobić psy,widziałam dzika z rozprutym brzuchem, z którego wyszły prawie całe jelita, siedziało to dziczysko na szynkach i kłapało tylko zębami, broniąc tego co jeszcze z niego zostało,,, :zakrywa: uwierzcie, widok nie nadje się na żadne foto,ani drobiazgową opowieść :zakrywa: psy gospodarskie, szczepione, dobre michy i ciepłe budy :bezradny:naturalnie nie bronię tutaj myśliwych, mają swoją etykę i filozofię polowania, a psy są ich najlepszymi i najwierniejszymi towarzyszami w podnoszeniu postrzałków,,, na zakończeń przytoczę słowa, które w takich dyskusjach zawsze mam gdzie z tyłu głowy,,, przyjemność polowania kończy się z chwilą oddania strzału,,,ceniąc takie przykłady jak hatsa pokazuje, musimy brać pod uwagę inność każdej sytuacji i nie generalizować pojęć
"Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem." Magdalena Samozwaniec.
Awatar użytkownika
Gre-gre
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 804
Rejestracja: 30 paź 2012, o 21:53
Województwo: Wybierz

Re: Kłusownicy

Post autor: Gre-gre »

Nikt mnie nie przekona że to normalne... :sad:
Mimo że dyskusja zeszła na myśliwych proszę moderatorów o nie zmienianie tytułu wątku... :spoko:
http://www.lis33.pl/index.php/component ... ijne-2012r
Ktoś tu pisał o ochronie populacji zajęcy...
http://www.lis33.pl/index.php/component ... ijne-2012r#
Chyba że sie nie znam i to są wstrętne lisy... :idiota:
:pozdro:
Awatar użytkownika
BANDERA
Administrator
Administrator
Posty: 720
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 06:48
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: POŁUDNIOWY WSCHÓD RP

Re: Kłusownicy

Post autor: BANDERA »

Pisałem na moim terenie czytaj ze zrozumieniem :patelnia: a tam jakieś poniemieckie zabudowania
widzę :)
Awatar użytkownika
Gre-gre
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 804
Rejestracja: 30 paź 2012, o 21:53
Województwo: Wybierz

Re: Kłusownicy

Post autor: Gre-gre »

Bandera... :) Czytam ze zrozumieniem...
Brak zrozumienia mam zaś w stosunku do tych... Panów.
A Lubartów to lubelskie a nie jakieś poniemieckie... :)
:pozdro:
Awatar użytkownika
wolfram
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1974
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:18
Województwo: Wybierz

Re: Kłusownicy

Post autor: wolfram »

Troche sie obawiam abym znow nie wyciagnal wilka z lasu ... :dusi: lin k do strony to tylko jeden z nieprzyjemnych aspektow naduzycia broni przez mysliwych ! Nie mam zamiaru potepiac w czambul wszystkich mysliswcow :)
Zwlaszcza ze sam troszke poluje w irlandowni a i temat w Polsce nie jest mi obcy .
A wracajac do klusownictwa to bedzie ono istnialo tak dlugo jak bedzie na to spoleczne przyzwolenie ... przymkniecie oka na zlapanego zwierzaczka , czy tez nielegalnie zlowiona rybke ...
A swoja droga wieki temu, bedac na dwudniowym polowie rybek bylem swiadkiem sklusowania koziolka sarny przy pomocy motoroweru marki "romet " a wszystko to odbylo sie na oczach dzieci , niby tak przypadkiem ... ech ...
Wilki nie przejmują się tym co o nich sądzą barany...
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Kłusownicy

Post autor: tisio »

A nie mogłeś go saperką pomacać :?: :?: :?: I to na oczach dzieci-niech się uczą, kto jest be...
Bóg, Honor, Ojczyzna
monio_61
SIERZANT SZTABOWY
SIERZANT SZTABOWY
Posty: 197
Rejestracja: 14 gru 2012, o 20:40
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wygnanie ,...DE.

Re: Kłusownicy

Post autor: monio_61 »

Witam

hatsan38
A wracajac do klusownictwa to bedzie ono istnialo tak dlugo jak bedzie na to spoleczne przyzwolenie ... przymkniecie oka na zlapanego zwierzaczka , czy tez nielegalnie zlowiona rybke
Bez urazy .. :zgoda:
Ale ,zanim zaczniemy osądzać i wydawać wyroki ... :-x
Pozwolę sobie zabrać głos w tym temacie takim pytaniem , czy dziadek o gów..nianej emeryturze czy rencie , biorąc jakiegoś kija w rękę połowi trochę ryb aby przeżyć , jest wielkim kłusownikiem ?, czy jak jakiś tatuś na bezrobociu, połowi ryby dla swojej rodziny by mieli co jeść, też powinien być w imię tego niegodnego czynu zamknięty ? , jak to kłusownictwo się ma do dzieciaków co w biały dzień bawią się wędką gdzieś na jakimś pomoście ? itd..itp.. o mami ...
Powiem wprost, Ci wszyscy wielcy przestępcy i kłusole mają ode mnie moje pozwolenie
A pro po zwierzyny znam przypadki gdzie w ten czy inny sposób zdobyta sarna czy dzik był jedynym mięsem w pewnych rodzinach , co mieli pecha być biedni , a nie samym chlebem idzie żyć ..
Może tego na co dzień nie widać i nie wszędzie, ale w naszym kochanym Kraju istnieje bieda i to wielka , i Ci ludzie też muszą jakoś żyć , i nie pisać mi tu zaraz że są jakieś tam odpowiedzialne urzędy za pomoc tym ludziom

To tyle mniej więcej z mojej strony
Pozdrawiam

Ps.
tisio pisze:A nie mogłeś go saperką pomacać :?: :?: :?: I to na oczach dzieci-niech się uczą, kto jest be...
Gratuluję pomysłu , czego w ten sposób chciałbyś nauczyć swoje dzieci ? i co im pokazać ? ludzie litości ... :źle:
Awatar użytkownika
rura
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 989
Rejestracja: 8 lis 2012, o 08:30
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kłusownicy

Post autor: rura »

kolego, nie we wszystkich biednych rodzinach kłusuje się tez z głodu! widziałem osobiście i znam przypadki gdzie ojciec i głowa biednej rodziny kłusował tylko i wyłącznie dla pieniążków na alkohol i papieroski, złapany tłumaczył to biedą ... to moje zdanie, sam nie kłusuje ale jestem z takiej to biednej rodziny, na kartę wędkarską odkładałem i ją posiadam, są sposoby by w inny sposób ratować rodzinę od głodu, niż zastawianie wnyków i sieci... U mnie na wsi zauważyłem ostatnio tak zwane safari ( jazda autem po polu i napażanie z broni do saren) i uwierz mi że gdybym potrafił tak szybko biegać jak oni jechali, to MACNĄ BYM SAPERKĄ TAK MOCNO I TO NIE RAZ W TO AUTO ITD, że odechciało by im sie (sportu) ! pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, o 23:55 przez rura, łącznie zmieniany 2 razy.
" Wolę ponieść śmierć próbując wstać, niż żyć na kolanach..."
Awatar użytkownika
Dżulka
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 2021
Rejestracja: 28 gru 2012, o 12:05
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kłusownicy

Post autor: Dżulka »

nikt tu nikogo nie osądza i nie po to ten wątek został chyba założony

ale będzie dym, bo ja się z Tobą nie godzę, to co piszesz jest bardzo ostrym krzykiem, który odbija się nie o te uszy co powinien,,, żadna bieda nie popycha do takich czynów, bieda jest cicha i skromna, bieda nie potrafi prosić o pomoc,,, bieda radzi sobie sama,,,
ale nic nie usprawiedliwia czynów przestępczych, facet z wędką na rybach bez pozwolenia, to wykroczenie, z siecią,agregatem przestępstwo,,, niekontrolowany odstrzał zwierzyny, przestępstwo, kłusownictwo z użyciem sideł, paści ,wnyków przestępstwo,,, czy usprawiedliwia to na dzień dzisiejszy głód, albo chęć zysku ??? a jak nazwiesz tony tusz zwierząt ,które zdechły z głodu , bez wody na stalowej lince ? a jak nazwiesz śnięte lub porażone prądem tony drobnicy w wodzie ??? albo nie wyciągnięte na czas sieci pełne zgniłych ryb???? jak się to ma do głodu i biedy ? bo moim skromy zdaniem to zwykła głupota i s,,,,,,,,,,ństwo

i ja się na to nie godzę
"Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem." Magdalena Samozwaniec.
monio_61
SIERZANT SZTABOWY
SIERZANT SZTABOWY
Posty: 197
Rejestracja: 14 gru 2012, o 20:40
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wygnanie ,...DE.

Re: Kłusownicy

Post autor: monio_61 »

Nie pisałem tego dla dymu , tylko nie osądzajmy wszystkich jednakowo

A czy ja tu pisałem o sieciach , sznurach ,agregatach czy o tych z jakimś tam kijem nad wodą bez karty wędkarskiej
Co do biedy ,racja , ta Ci ludzie mają swój honor , nie proszą o pomoc , tylko po prostu radzą sobie w ten czy inny sposób
Pro po kontroli nad wodą , jak zachowują się ci kolesie w stosunku do wędkarzy a jak widząc kłusoli

Ps.
Dżulia
pochodzę z Lubelskiego ,i mimo że nie mieszkam tam kupę lat wciąż odwiedzam te strony , znam tam rodziny które naprawdę klepią biedę
Awatar użytkownika
Dżulka
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 2021
Rejestracja: 28 gru 2012, o 12:05
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kłusownicy

Post autor: Dżulka »

widzisz, a ja napisałam, bo to co Ty rozumiesz jako "próbę poradzenia sobie" w ciężkiej sytuacji ja potępiam,,, dlaczego ? a dlatego że czym skorupka za młodu nasiąknie, na starość tryska,,, dziadek chodził, tata chodził, a to i ja pójdę, taka u nas tradycja,,, a jak to skutkuje ?

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,3518 ... z2K2ZIR2yb

przepraszam monio_61 jeśli Cię uraziłam, ale naprawdę nie godzę się na przywalanie takim procederom, nawet w najmniejszym stopniu, bo to skutkuje i przedkłada się później na zwykłe życiowe cwaniactwo, które jest widoczne na każdej płaszczyźnie życia,,,
co dnia spotykam się z biedą, mam dla niej wiele szacunku, ale nie definiuje jej jednoznacznie z głupotą, jest skutkiem wielu czynników często niezależnych od dotkniętej ubóstwem osoby, nie naprawimy tego świata, ale zróbmy wszystko co możemy, aby choć nasze lokalne podwórka były bardziej " czyste"

pozdrawiam Cię serdecznie
"Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem." Magdalena Samozwaniec.
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: Kłusownicy

Post autor: Catadero »

Trochę boczkiem, boczkiem ale w temacie tego, czy bieda popycha do niektórych zachowań. Odpowiedzcie, czy...
DSCF6059.JPG
a będzie ciąg dalszy.

C.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Re: Kłusownicy

Post autor: Wędrus »

No na samo paliwo do tego to pasuje mieć z 500 zł miesięcznie :-D
"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
Awatar użytkownika
rura
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 989
Rejestracja: 8 lis 2012, o 08:30
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kłusownicy

Post autor: rura »

Wędrus pisze:No na samo paliwo do tego to pasuje mieć z 500 zł miesięcznie :-D
500? to chyba na same wyjazdy do lasu po padline! ;)
" Wolę ponieść śmierć próbując wstać, niż żyć na kolanach..."
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: Kłusownicy

Post autor: Catadero »

Wędrus pisze:No na samo paliwo do tego to pasuje mieć z 500 zł miesięcznie :-D
i dlatego wyposażenie mieszkania, kasę na paliwo i na godne życie trzeba zdobywać.
DSCF6061.jpg
DSCF6062.jpg
DSCF6064.jpg
DSCF6066.jpg
DSCF6068.jpg
Regularnie buszują po osiedlowych śmietnikach. Widuje ich przynajmniej 3-4 razy w miesiącu. A bieda pewnie do tego nie zmusza. To już taka mentalność.
:spam:
Przychodzi baba do lekarza.
-Co pani jest?
-Mam problem z chciwością.
-Dam pani tabletki, dobrze ?
- Tak. Tylko dużo, dużo , dużo !


Tak samo jest z kłusownictwem.

C.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”