Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: bralczyk »

Na szczęście nie tylko w Polsce służby są ciężko są poszkodowane na rozumie :

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy ... hu/7k9dt1v

Podczas prac budowlanych w centrum Drezna wczoraj wieczorem natrafiono na 250 kilogramową brytyjską bombę lotniczą z II wojny światowej. Przez całą noc trwała ewakuacja mieszkańców z zagrożonego obszaru. W mieście w dalszym ciągu panuje chaos komunikacyjny ze względu na zamknięcie w centrum komunikacji.
Foto: istock
0
‹ wróć

Jak poinformowała policja w Dreźnie, ewakuacja była konieczna, bowiem rozbrojenie znalezionej niedaleko głównego dworca kolejowego bomby okazało się trudne i niebezpieczne. Policja przez całą noc wchodziła do prywatnych mieszkań, informując mieszkańców, że muszą opuścić swoje domy.

Ewakuowano także setki turystów z pobliskich hoteli i kilka domów opieki, w sumie ewakuowano dziewięć tysięcy ludzi. - Saperzy mogą rozpocząć rozbrajanie bomby po całkowitym zakończeniu ewakuacji pacjentów z pobliskiej kliniki geriatrycznej - poinformowała lokalna telewizja MDR.

Najprawdopodobniej znaleziony niewypał jest pozostałością po brytyjskim bombardowaniu Drezna podczas II wojny światowej.
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: explokera »

Na całym siecie są służby , które z braku zajęcia mogą być zlikwidowane.
Saperzy nie będą mieli co rozbrajac okażą się niepotrzebni.
U nas czy to straż czy saperzy czy nawet gazownia liczą sobie od przyjazdu ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Mycha
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 83
Rejestracja: 16 lis 2012, o 10:07
Województwo: Wybierz

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: Mycha »

Ale oni przecież zawsze na miejscu rozbrajali. A jak się nie uda to detonują na miejscu. Ostatnio piękny film z Monachium 2012 krążył po necie z detonacji. Obstawiają słomą i łubudu.
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: damianekstn »

W sumie to nie rozumiem skąd taki komentarz/takie poruszenie. Wiadomo że po tylu latach jak się nie będzie młotem waliło albo cieło brzeszczotem to nie pierdyknie, ale nigdy nie ma 100%pewnosci. Zasady bezpieczeństwa są najważniejsza więc musieli ewakuować a że to było aż 250 kg to stąd taka ilość ludzi. Lepiej ewakuować na wszelki wypadek niz później płakać. A jeżeli chodzi o samo,, rozbrajanie" to myślę że chodzilo o zabezpieczenie i przemieszczenie do wozu transportujacego. Dziennikarze jak to dziennikarze, często źle określają sytuację.
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: marcin121 »

To sa wyjatkowo wredne ladunki majace zapalniki chemiczne Brak do tego dokumentacji Nikt nie wezmie odpowiedzialnosci za straty materialne to nie show jak w Monachium. Tym bardziej nikt nie wezmie odpowiedzialnosci jak ten szmelc walnie a wokolo będą ludzie
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: bralczyk »

To jak brak do tego dokumentacji, to się powinno draństwo jak najszybciej wywieźć i zdetonować, a nie grzebać w bebechach takiego szajsu, w miejscu gęsto zaludnionym, narażając saperów.
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: damianekstn »

Trochę wyobraźni.. Wątpię żeby coś tam rozbrajali , a jesli tak to napewno wiedzieli co robią i było to konieczne.
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: bralczyk »

"Jak poinformowała policja w Dreźnie, ewakuacja była konieczna, bowiem rozbrojenie znalezionej niedaleko głównego dworca kolejowego bomby okazało się trudne i niebezpieczne. Policja przez całą noc wchodziła do prywatnych mieszkań, informując mieszkańców, że muszą opuścić swoje domy."

Widać ktoś się rozstał z wyobraźnią. Ja tylko przytaczam cytat. Czy naprawdę sądzisz, że wykonywali tylko niezbędne czynności, skoro wywalili 10 tys. osób z domów (w tym pacjentów szpitala) ?
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
xawi29
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2017, o 16:08
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: xawi29 »

Niemcy maja powod by tak postepowac kilka ladnych lat temu w Hamburgu probowali rozbroic bombe 1 tonowa i zginela cala ekipa saperow od tamtej pory maja pierdolca na tym punkcie. A tu podobna akcja z 2012 https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul ... -Niemczech
ACE250->AT PRO +NEL Tornado-> Obecnie: Deus RC 11" + Alter 71 28 DD +23CC + Garrett Pro-pointer.
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: bralczyk »

Dalej uważam, że chorym pomysłem są próby rozbrajania takich "prezentów". Powinno się je wywozić i detonować w miejscach do tego przeznaczonych, nie robiąc przy okazji blokady miasta.
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
Awatar użytkownika
Loslau
SPEC
SPEC
Posty: 639
Rejestracja: 13 lis 2012, o 16:21
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: Loslau »

bralczyk pisze:
24 maja 2018, o 11:07
Dalej uważam, że chorym pomysłem są próby rozbrajania takich "prezentów". Powinno się je wywozić i detonować w miejscach do tego przeznaczonych, nie robiąc przy okazji blokady miasta.

A ja uważam, że lepiej było by abyś nie wypowiadał się więcej w tematach o których nie masz zielonego pojęcia. "Powinno się je wywozić i detonować w miejscach do tego przeznaczonych" - a to dobre :ukłon: I co w ogóle za tytuł wątku?! już za sam ten durny wpis winna być jakaś "nagroda" od moda.
"Denn wer keine Angst vorm Teufel hat, braucht auch keinen Gott"
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: bralczyk »

A uważasz, że powinno się je zabetonować ? A może zdetonować na miejscu ? Jak chcesz, to możesz mn ie nagrodzić, zapraszam inie widzę przeciwwskazań.
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
Awatar użytkownika
Loslau
SPEC
SPEC
Posty: 639
Rejestracja: 13 lis 2012, o 16:21
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: Loslau »

Uważam, abyś nie wypowiadał się w tematach o których nie masz bladego pojęcia! Co to w ogóle za tytuł wątku? kto tu jest poje___any bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli? niemieccy saperzy? bo zarządzili ewakuację?! :hihi:
Cóż, tak się kolego składa - iż na zachodzie (nie tylko w Niemczech) procedury zakazują transportu niewybuchów bomb lotniczych do miejsca ich utylizacji - bez wcześniejszego ich ROZBROJENIA (czytaj wymontowania z nich zapalników). Dlaczego? cóż - bezlitosna logika. "Łatwiej" i (o zgrozo) taniej jest pozwolić sobie na śmierć kilku saperów, aniżeli ryzykować o wiele większą tragedią transportując taki ładunek do miejsca utylizacji, zwłaszcza iż tego typu znaleziska znajdowane są najczęściej na terenach silnie zurbanizowanych (Miasta). Ponadto Niemcy to nie Polska, gdzie podejmuje się najczęściej Rosyjskie lub Niemieckie bomby z prostymi jak budowa cepa zapalnikami uderzeniowymi.
Podczas alianckich nalotów na Niemcy spadło pierdylion amerykańskich czy brytyjskich bomb zaopatrzonych w chemiczne zapalniki czasowe LZZ (Chemisch-mechanische Langzeitzünder). W przypadku bomb brytyjskich były to np. zapalniki typu No.37, No.17. No.53 , amerykanie stosowali na ten przykład zapalniki typu 123A1. Były to zapalniki mające zadziałać z bardzo długą zwłoką dochodzącą nawet do 144 godzin. Biorąc pod uwagę zasadę działania takiego zapalnika zwyczajny transport bomby z takim zapalnikiem nie wchodzi w rachubę. Mówiąc bardzo ogólnikowo - zapalnik taki posiadał szklaną ampułkę wypełnioną acetonem, która zgnieciona pod wpływem działania mechanizmu uzbrajającego ów zapalnik (działo się to podczas spadania takiej bomby) - uwalniała ów aceton który spływając dalej w korpus zapalnika - trawił bezpiecznik mechanizmu podtrzymywania iglicy który w tym celu wykonany był zazwyczaj z tworzywa sztucznego. Gdy aceton skończył trawić już ów bezpiecznik, dochodziło do zwolnienia iglicy a tym samym eksplozji bomby. Jakby tego było mało - niektóre wersje tych zapalników posiadały dodatkowo specjalny mechanizm, uniemożliwiający usunięcie takiego zapalnika w sposób tradycyjny, i przy próbie jego wykręcenia z korpusu takiej bomby - również miało dojść do eksplozji.
Często zdarzało się tak iż taka bomba rykoszetowała od podłoża - efektem czego wbijała się w grunt w pozycji, nazwijmy to... "nienaturalnej" (np. "dziobem" do góry). Wówczas aceton uwolniony w takim chemicznym zapalniku - nie spływał tam gdzie "powinien", efektem czego zapalnik taki nie zadziałał wcale, bądź też zadziałał po... miesiącu, roku... cóż, znane są w Niemczech przypadki samoistnych podziemnych eksplozji takich bomb nawet 70 lat po wojnie (!).
Dziś w przypadku rozpoznania bomby z takim zapalnikiem najczęściej stosuje się jego wycięcie na miejscu razem z fragmentem korpusu bomby (cięcie wodą), bądź też - o ile pozwalają na to warunki terenowe - poprzez kontrolowaną eksplozję, przykrywając wcześniej taką bombę specjalnym materiałem wypełnionym wodą. Z kolei niewybuchy bomb z klasycznymi zapalnikami uderzeniowymi, nadal rozbraja się na miejscu zwyczajnie je wykręcając za pomocą prostych kluczy i narzędzi. Biorąc pod uwagę statystykę zgonów podczas takich operacji, jak i samą ilość rozbrajanych MIESIĘCZNIE bomb.. cóż, więcej ludzi ginie corocznie podczas wypadków w górnictwie zatem chyba nie jest to aż taki "zawód ekstremalny".

Reasumując; kompletnie nie rozumiem twojego oburzenia tym newsem prasowym.

Pozdrawiam.
These users thanked the author Loslau for the post (total 2):
Liwiusz66mst
Rating: 11.11%
"Denn wer keine Angst vorm Teufel hat, braucht auch keinen Gott"
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: yukon »

Wiedzialem ze sie skonczy konkretnym wykladem dlatego nie usuwałem :D
Tylko nie wiedzialem kto bedzie pierwszy,czy Loslau czy Vouku :-D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
bralczyk
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 2 paź 2017, o 21:59
Województwo: Mazowieckie
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie tylko nasze służby są ciężko p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.e

Post autor: bralczyk »

Nadal uważam, że (mając takie doświadczenie i wiedzę) ewakuacja szpitala geriatrycznego stwarza większe zagrożenie dla pacjentów niż utylizacja 'podarunku".
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam, dlaczego ku..a mać bez przerwy, poucza ktoś w co wierzyć mam"
Stare wino i młode kobiety czynią mężczyznę szczęśliwym.
Zablokowany

Wróć do „Media i literatura”