Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
Zablokowany
Awatar użytkownika
propranolol
ST.SIERZANT-SZTABOWY
ST.SIERZANT-SZTABOWY
Posty: 203
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 15:47
Województwo: Śląskie

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: propranolol »

Witam .Panowie i Panie. Czytam ten ciekawy temat ale tak szczerze to nie kumam o co chodzi z tym jakimś związkiem kto są ci ludzie ? Sorry ale nie jestem w temacie, ale byłbym wdzięczny jakby ktoś mi rozjaśnił sprawę tego związku.Ja jestem singlem w naszej wspólnej pasji nie znam nikogo kto by się tym zajmował w moich stronach, znam tylko z forum Was czyli osoby które tutaj działają czynnie. Jak znam życie nikt nie odpowie mi o co w tym wszystkim chodzi, ale pytać warto. :)
POZDRAWIAM
To znaczy tak niewiele, prawie nic
W półmroku, monety błysk
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: Jaskółka »

Kolejny krok Polskiego Związku Eksploratorów:

"Polski Związek Eksploratorów
Wczoraj o 12:01 ·

Koleżanki i Koledzy Poszukiwacze !
W dniu 18 listopada 2017 roku w Gnieźnie, członkowie organizacji skupiających w swych szeregach poszukiwaczy i miłośników historii, zawarli porozumienie, którego celem jest skoordynowanie działań na rzecz poprawy sytuacji prawnej poszukiwaczy. Innymi zadaniami, jakie postawili sobie inicjatorzy spotkania są również: Ochrona prawna detektorystów, walka o poszanowanie swobód obywatelskich, kreowanie pozytywnego wizerunku polskiego detektoryzmu oraz zjednoczenie środowiska eksploracyjnego w Polsce w walce o osiągnięcie założonych celów.
Uczestnicy spotkania utworzyli komitet organizacyjno–koordynacyjny oraz powołali tymczasowy zarząd PZE.
Głównym zadaniem na dziś jest rejestracja Polskiego Związku Eksploratorów w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz zorganizowanie I zjazdu walnego, podczas którego dołączą kolejni członkowie związku oraz zostanie wybrany właściwy zarząd PZE.
Uczestnicy spotkania przyjęli statut związku, który zostanie opublikowany po dokonaniu niezbędnych korekt stylistycznych oraz ocenie prawnej.
Ze względu na nieuchronnie biegnący czas i zbliżający się termin wejścia w życie zmian w Ustawie o Ochronie Zabytków, organizatorzy spotkania zdecydowali się na okrojone konsultacje środowiskowe oraz ograniczony skład organizacyjny.
Postanowiliśmy sobie zaufać i ze względów praktycznych ograniczyć do ustawowego minimum ilość stowarzyszeń rejestrujących związek w KRS do trzech. Za formalną siedzibę PZE obrano Muzeum Techniki i Machin Wojennych w Gnieźnie.
Organizatorzy uchwalili, że członkiem PZE będą mogły być organizacje oraz osoby fizyczne, których cele oraz idee będą zbieżne z założeniami statutowymi związku.
Aby nie tracić czasu określiliśmy za najpilniejsze powołanie zespołów: medialno- wizerunkowego, prawnego, gospodarczo – finansowego, organizacyjnego, cyfryzacji oraz negocjacyjnego.
Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy jeszcze w stanie podać konkretnych osób, które będą odpowiedzialne za poszczególne zadania. Na tę chwilę wszelkie decyzje podejmujemy kolektywnie w gronie komitetu koordynacyjnego. Wszystkich chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy.
Każda para rąk przybliża nas do celu. W tej chwili szczególnie potrzebujemy prawników, dziennikarzy, finansistów, grafików komputerowych, informatyków, osoby wpływowe oraz opiniotwórcze. Nie rościmy sobie praw do wyłączności więc osoby niechętne inicjatywie, mające wizję innej drogi do założonych przez nas celów, prosimy o życzliwą neutralność. Jeżeli powstaną inne inicjatywy tego typu jesteśmy otwarci na współpracę.
KOK – PZE
Kontakt : https://www.facebook.com/Polski-Zwi%C4% ... plorator%C…/"
nil admirari
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3354
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: Waclaw »

No to czekamy na rejestrację związku.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: yukon »

Patrzcie jak juz ladnie wyliczyli jaka kase z nas sciagna w ciagu 10lat :omg:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: yukon »

Wyro tez cos napisal,moze bedzie dobrze,teraz naprawde powinnismy sie trzymac razem jak nigdy,gdyby sie prawo naprawde zmienilo na podobne w UK z konkretna definicja zabytku,to okazaloby sie ze lobby archeologiczne strzelilo sobie w kolano.
Chyba bedzie trzeba zalozyc stowarzyszenie "Wloczykij" tak zeby nas nie pominieto przy rozdawaniu pozwolen :D
http://www.wsensie.pl/polska/25954-posz ... zy-o-swoje
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: explokera »

yukon pisze:Wyro tez cos napisal,moze bedzie dobrze,teraz naprawde powinnismy sie trzymac razem jak nigdy,gdyby sie prawo naprawde zmienilo na podobne w UK z konkretna definicja zabytku,to okazaloby sie ze lobby archeologiczne strzelilo sobie w kolano.
Chyba bedzie trzeba zalozyc stowarzyszenie "Wloczykij" tak zeby nas nie pominieto przy rozdawaniu pozwolen :D
http://www.wsensie.pl/polska/25954-posz ... zy-o-swoje
Trzeba ogłosić jakieś kilkudniowe walne zebranie :brecht:
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: KOBRA »

yukon pisze:Patrzcie jak juz ladnie wyliczyli jaka kase z nas sciagna w ciagu 10lat :omg:
Jest nadzieja bo wyliczyli tylko 60 % ściągalności :)
yukon pisze: Chyba bedzie trzeba zalozyc stowarzyszenie "Wloczykij" tak zeby nas nie pominieto przy rozdawaniu pozwolen :D
Przecież osoby fizyczne też mogą podobno dostąpić tego zaszczytu. :)
Lepiej chyba jednak będzie się zrzeszyć. Na wiosnę i tak planowaliśmy z kumplami założyć jakieś małe stowarzyszenie.

A tak w ogóle to słyszeliście że teraz członkom grup przestępczych odbierają majątki jeżeli nie potrafią dowieść legalności ich pochodzenia ?
:-D
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: slawek153 »

:polska: Stowarzyszenie Włóczykijów Internetowych (SWI) to jest to !Jestem Za gdzie mogę się już zapisać :polska:
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: damianekstn »

KOBRA nie słyszałem o tym ale słyszałem o takim czymś jak domniemanie niewinności :)
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: KOBRA »

To już nieaktualne. :)
Poczytaj o konfiskacie rozszerzonej.
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: stomek »

Nie nakręcajcie się Panowie , bo wam pomysłów zaraz zabraknie :zakrywa:
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
michałer
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 7 sty 2016, o 13:20
Województwo: Lubelskie

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: michałer »

Nie wiem jak inni ale ja jestem raczej dobrej myśli z tym co się będzie działo od przyszłego roku. Na początku to i może będzie jakaś zadyma .Ale wątpię w to że ta cała nagonka na poszukiwaczy będzie trwała wiecznie. Zaraz okaże się że wiara tak szturmu WKZ ty że konserwatorzy wyją z bólu od nawału roboty, magazyny uginają się od ,,zardzewialego żelastwa '' I tak myślę sobie ze w przeciągu roku możemy spodziewać się nowelizacji. Optymista ze mnie he he :-P
Awatar użytkownika
KOBRA
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 437
Rejestracja: 10 sty 2014, o 04:14
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: KOBRA »

stomek pisze:Nie nakręcajcie się Panowie , bo wam pomysłów zaraz zabraknie :zakrywa:
Nie, spoko. Nikt się nie nakręca zwłaszcza że oba pojęcia stosuje się na różnym etapie ewentualnego postępowania. Konfiskata mienia następuje zapewne po zapadnięciu i uprawomocnieniu się wyroku a domniemanie niewinności występuje wcześniej. Tylko że...
Jeżeli zasada domniemania niewinności naprawdę działa to można to sprawdzić w bardzo prosty sposób. Mianowicie, wyciągamy wykrywacz obok radiowozu i szukamy monetek. Podczas oczywistej interwencji mówimy policjantom że nie szukamy żadnych zabytków tylko meteorytów.
Zgodnie ze wspomnianą zasadą, policjant musi uwierzyć że jesteśmy niewinni i szukamy meteorytów.
Kto na ochotnika to sprawdzi :)
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: Catadero »

Zostaniesz "ochotnikiem" kiedy najmniej tego będziesz się spodziewał :brecht:

C.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: Poszukiwacze skarbów traktowani jak przestępcy.

Post autor: yukon »

Fundacja Thesaurus dziala :spoko:
Skierowali pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz do Komendanta Głównego Policji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
These users thanked the author yukon for the post (total 5):
luger1979slawek153przemqfiszer5NIKT1313
Rating: 27.78%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Zablokowany

Wróć do „Na każdy temat”