"Zloty pociag" - wreszcie odnaleziony ;)

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
viwaldi
Porucznik
Porucznik
Posty: 624
Rejestracja: 13 sie 2014, o 10:44
Województwo: Wybierz
Has thanked: 60 times
Been thanked: 123 times

"Zloty pociag" - wreszcie odnaleziony ;)

Post autor: viwaldi »

W wodach jeziora Szczurze w Golczewie odnaleziono lokomotywę! Odkrycia dokonano podczas oczyszczania dna jeziora.
Jak informuje portal kamienskie.info, na niespodziewane znalezisko natknęli się płetwonurkowie z Grupy Eksploracji Podwodnej Gryf podczas prowadzenia oczyszczania dna jeziora. Przy jednym z pomostów znaleziono lokomotywę kolejki wąskotorowej, najprawdopodobniej z wagonikiem.
Obiekt został zatopiony najprawdopodobniej podczas II wojny światowej przez Niemców. Woda w jeziorze jest jednak zbyt mętna, aby przeprowadzić badania i poznać więcej szczegółów dotyczących znaleziska. Będzie to możliwe dopiero jesienią.

http://szczecin.eska.pl/poznaj-miasto/s ... ywe/490676
These users thanked the author viwaldi for the post (total 2):
Zagłębiakcx maniak
Rating: 11.11%
cx maniak
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 359
Rejestracja: 17 mar 2013, o 20:30
Województwo: Podlaskie
Imię: Tadeusz

Re: "Zloty pociag" - wreszcie odnaleziony ;)

Post autor: cx maniak »

Ciekawe spalinowa, czy parowa? Bardzo ciekawa informacja, będę z pewnością śledził temat. Swoją drogą mam dość pewne info o najprawdopodobniej parowoziku jak mnie pamieć nie myli Cn2t na tor 750mm który zatonął w bagnie, na obszarze byłej kolejki wożącej kiedyś żwir. Co ciekawe znalazłem nawet potwierdzenie utracenia pojazdu wąskotorowego pod koniec wojny w tym rejonie w archiwach fabrycznych. Może w końcu wybiorę sie tam na rekonesans.
Pozdrawiam
Edek HM, Chance PI, Kret 2, Fortuna-M na ukończeniu, Quasar ARM .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”