PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 878
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: mariusz_w4 »

Ciekawe czy coś to da w obecnej sytuacji.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: yukon »

I bardzo dobrze ze ktos cos robi a nie tylko placze na necie,zauwazcie tam w komentach jak Jacek W..... sie rzuca ,to admin i wlasiciel z forum PS ktore sobie kupil lata temu(pewnie za kase od archeologow ktorzy kontroluja tamto forum),wspolpracuje z archeo od lat,dlatego kazda probe zmiany prawa troluje i probuje zatrzymac,bo on sobie kopie legalnie na stanowiskach a wy dalej sie chowajcie po krzakach :źle:
These users thanked the author yukon for the post (total 2):
fiszer5luger1979
Rating: 11.11%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 878
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: mariusz_w4 »

Dostał bana i strzelił focha o to że nikt jaśniepana nie zaprosił do stołu.:) A ponoć chcieli z nim rozmawiać bo przecież PS to największe forum :)
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 649
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz
Has thanked: 41 times
Been thanked: 47 times

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: fiszer5 »

W końcu coś dobrego dla nas. Ukruci się też strumyk pieniędzy dla p.s :brawo:
These users thanked the author fiszer5 for the post (total 2):
novayukon
Rating: 11.11%
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 878
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: mariusz_w4 »

fiszer5 pisze:W końcu coś dobrego dla nas. Ukruci się też strumyk pieniędzy dla p.s :brawo:
Jak Yukon zauważył są osoby którym nie na rękę że coś się dzieje,w pewnych kręgach czuć niesmak że powstaje PFP. Mam nadzieję że nie będzie to pusta gadanina i osoby które tworzą tą federację zrobią coś dla środowiska. Będzie się można zapisać ale szczegóły po rejestracji i całej papierologi.
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: explokera »

Tylko mi wydaje się ta cała federacja jest wielką ściemą?
Walne zgromadzenie o którym nikt nie wiedział,mylne informacje a i jakaś mega wyjątkowa tajemnica z całym tym interesem.
Nigdzie ani słowa a tu nagle zebranie ,status,wybory zarządu itp.
Jeszcze się okaże,że ta federacja ma konto bankowe na Balearach a składka miesięczna będzie wynosić 100$ plus wpisowe 1000$ wzamian legitymacja wydrukowana na XERO :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: stomek »

Ty kuźwa wieczny pesymista :-D a może w końcu załatwią nam legalne kopanie naszych ulubionych fantów :brecht:
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: Festung »

explokera pisze:Tylko mi wydaje się ta cała federacja jest wielką ściemą?
Walne zgromadzenie o którym nikt nie wiedział,mylne informacje a i jakaś mega wyjątkowa tajemnica z całym tym interesem.
Nigdzie ani słowa a tu nagle zebranie ,status,wybory zarządu itp.
Jeszcze się okaże,że ta federacja ma konto bankowe na Balearach a składka miesięczna będzie wynosić 100$ plus wpisowe 1000$ wzamian legitymacja wydrukowana na XERO :)
A Ty jak zawsze szukasz dziury .... Od minimum roku oni działają w tym zagadnieniu .To tylko ty nie jesteś w temacie i inni którzy się z choinki urwali.Chyba na nasze forum ściągnę Wyra i Dzika aby co niektórym rozjaśnili o co "kaman"
pzdr.
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: yukon »

Explo bylo wiadomo ze cos takiego powstaje,niestety panowie nie zostali dopuszczeni do głosu na PS,szkoda ze z nami sie nie skontaktowali,na naszym forum sa mile widziani.Skupili sie na FB, a niestety tam posty leca w dól i juz za chwile nikt nie pamieta co ktos wczoraj pisał,po drugie nie kazdy poszukiwacz ma FB,a nawet jak ma to wcale nie musi widziec tematów ktore PFP zaklada ;)
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 649
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: fiszer5 »

Explokera jak zwykle obudził się i jest z wiedzą w czarnej d.... :-D
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: explokera »

O powstającej federacji słyszałem w 2012 a od tamtej pory trochę minelo czasu w ciszy i spokoju :)
Mam prawo nie wiedzieć jak większość tym bardziej ze nie lustruje for archeologicznych ani nie mam konta na "fejsie" bo mam go w ...
Mam prawo również nie popierać pomysłów tego typu bo założyciele a raczej ich maciezyste zajęcia ciut koliduja z samą ideą detektoryzmu.
A co jeśli cala ta federacją będzie przemawiać jako jedyna reprezentująca nas i niby niechcący zgodzi się na jakieś mega ustępstwa typu opłaty, rejestracje posiadaczy wykrywaczy i pozwolenia na nie?
Też wszyscy będą się cieszyć ?
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 649
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: fiszer5 »

Explokera Jak to mawiał mój dziadek "nie szczyj w pralkę"
Jak na razie prawo nie zabrania posiadania wykrywacza a uczestnictwa w jakich kolwiek towarzystwach i innych grupach społecznych są dobrowolne. Reasumując chcesz należeć do towarzystwa lub innej grupy społecznej opłacasz składkę lub nie w zależności od tego czy jest wymagana.
Ps. Zgodnie z brzmieniem obowiązującej konstytucji nie można nikomu zabrać żadnej materialnej rzeczy która zgodnie z obowiązującym prawem do niego należy ;) wróć :-D nie dotyczy to komorników :diabełek:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: explokera »

fiszer5 Twój tok rozumowania nadal mnie zadziwia.
W dzisiejszuch czasach wystarczy jedna ustawa i swojego ukochanego Deusa wyrzucisz do lasu zeby nie isc do pierdla lub nie placic grzywny jak Cię przypali na polu policja lub aktywista z federacji czy związku :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 649
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: fiszer5 »

Jesteś wiecznym pesymistą. Ja swojego Deusa używam do szukania gwoździ w stolarni. Więc ewentualna zmiana prawa mi nie straszna :brecht: kumasz Czacze ;)
Awatar użytkownika
cudawianki
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 323
Rejestracja: 29 gru 2016, o 22:22
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Piotrek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 27 times

Re: PFP - Polska Federacja Poszukiwaczy

Post autor: cudawianki »

Ja swoje używam żeby łychom niepożądanej stali w ziemi nie pie...! :)
Ale tak na poważnie,to rozumiem obawy explokera!Nigdy nie zrobią prawa dla nas.Nie dostaniemy pozwolenia na rok na przekopanie gminy,powiatu czy województwa.Według statystyk jest nas kilkadziesiąt tysięcy,a w takiej grupie zawsze znajdzie się setka takich co przekopią cmentarze czy stanowiska.I zaczną się kontrole,zaostrzenia i ch.... z tego będzie!
Może lepiej w myśl przysłowia "nie ruszać g... bo zacznie śmierdzieć".
These users thanked the author cudawianki for the post (total 2):
DumadarDario74
Rating: 11.11%
cuda-wianki
z ironią o rzeczach niezwykłych, nadzwyczajnych ale nierealnych lub nieosiągalnych; CUDA NA KIJU :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”