Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
Wirtuoz Zbrodni
SIERZANT SZTABOWY
SIERZANT SZTABOWY
Posty: 192
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:26
Województwo: Wybierz

Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: Wirtuoz Zbrodni »

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0150001789

Czy koleżanki i koledzy zapoznali się już z nowym rozporządzeniem..........? :mur:
Awatar użytkownika
PINGWIN
Generał Broni
Generał Broni
Posty: 2159
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 14:47
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: lIIIRP

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: PINGWIN »

Mój komentarz dla rządzących...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Śmierć żołnierza jest święta,
Łamie nakaz nienawiści.
Przyjaciel i wróg, już wolni od ran
Są warci tej samej miłości i chwały"
K. Lipiński
Awatar użytkownika
Zwierz
SIERZANT SZTABOWY
SIERZANT SZTABOWY
Posty: 188
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 21:32
Województwo: Mazowieckie

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: Zwierz »

Pomogli nie ma co. Na szczęście ja szukam tylko meteorytów.
_____________________________
Mego dziadka piłą rżnęli,
Myśmy wszystko zapomnieli.
enty
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 17 gru 2014, o 13:31
Województwo: Opolskie

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: enty »

Ja tam nie widzę powodu do paniki.. Łuski,monety z PRL-u,guziki wojskowe (a już w szczególności cywilne "gaciowce"),części maszyn rolniczych czy puszki po zupie chmielowej do zabytków się nie zaliczają a o takowe się tu rozchodzi.. Jest to kolejna bezsensowna ustawa którą można interpretować na n różnych sposobów dzięki czemu nieżyczliwy pan prokurator może połasić się o udupienie poszukiwacza za wytarganie z pola koła od wigry3 wmawiając mu że jest to zabytek a pole które dzień wcześniej było orane jest tak na prawdę stanowiskiem archeo :bezradny:
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz
Has thanked: 114 times
Been thanked: 352 times

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: Catadero »

Faktem jest, że m.innymi rozporządzenie miało ukrócić poszukiwania z wykrywaczami. Jednak nie wnosi nic nowego w tym temacie, albowiem dotyczy "działań przy zabytku wpisanym do rejestru" oraz "badań archeologicznych i poszukiwań zabytków".
Najważniejsze, to nie dać się osaczyć już w terenie. Nikt (prawie nikt :hmm: ) nie szuka zabytków, zwłaszcza że definicja zabytku jest rozmyta. To nie na Was ciąży obowiązek udowodnienia, że nie szukacie zabytków ale "łapacz" ma udowodnić, że szukacie (szukaliście). A to już jest w sferze gdybania (-Wczoraj jechałem tędy,tych domów jeszcze nie było. -Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!- BAREJA, film "MIŚ).
Generalnie, przez jakiś czas pewnie policjanci i inni będą bardziej interesowali się poszukiwaczami. Trzeba zatem trochę się wyedukować, poznać i nauczyć urzędowej definicji zabytku oraz tekstu o tym, co się robi ze znalezionym (przypadkowo) zabytkiem. Jeśli trzeba-zrobić ściągi. Z doświadczenia wiem, ze nic tak dobrze nie działa jak udokumentowana wiedza.

C.
These users thanked the author Catadero for the post:
fiszer5
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
szifu
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 18 sty 2013, o 00:02
Województwo: Wybierz

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: szifu »

Ale jest jak byk napisane że dotyczy prac i poszukiwań prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków czyli na przykład grodziska, parki dworskie itp. Po prostu uściślili gdzie nie można łazić . Do rzeczy znalezionych tyczy się inna ustawa.
„I stoimy tak w okopach, naprzeciwko
siebie – ja i on, brat mój, Słowianin. Ja się boję i on się boi; ja chcę do mamy, on chce do bat’ki – a trwamy tak
w blaskach pobłażliwego słońca – pyszni, dumni i odważni, bo – stać nas na to"
(Wacław Lipiński)
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: yukon »

Po co maja uscislac szifu gdzie nie mozna lazic?nic nie pisze w tej ustawie o lazeniu,wykrywaczach czy o kopaniu w ziemi.

Pisze ze nie mozna szukac zabytkow,brzmi to bardzo ogolnie,nic o wykrywaczach ani o grzebaniu w ziemi nie ma,ciekawe czy areszt tez grozi za poszukiwanie zabytkowego np.motocykla w wiejskich szopach? :D
U mnie co miasto to inne prawo,w 95% miast mozna sobie kopac w parkach itp,ale np.jest jedno miasto i w ustawie miejskiej jest napisane wyraznie,"nie mozna poszukiwac przedmiotow za pomoca wykrywacza metalu",pierwszy raz upomnienie i spisanie,drugi raz grzywna $200,prosto i czytelnie napisane.
Nie ma sie co przejmowac ta ustawa,znowu im nie wyszlo :-D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
GANDI
SPEC
SPEC
Posty: 387
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 10:52
Województwo: Wybierz

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: GANDI »

Zima idzie
Awatar użytkownika
jarol
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 262
Rejestracja: 12 mar 2013, o 11:06
Województwo: Wybierz
Been thanked: 1 time

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: jarol »

Jak mówi tytuł rozporządzenia "w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań ... przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań zabytków"

Nas właściwie mogłyby dotyczyć ostatnie dwa słowa - "poszukiwań zabytków". No ale my ich z założenia nie szukamy.

Rozporządzenie właściwie precyzuje tok postępowania w gronie archeologów jak i różnej maści grup które założyły sobie poszukiwania stricte archeologiczne, nastawione na odnalezienie zabytków itd.

Tak to się ma do ludzi szukających po polach monetek i po lasach łusek jak pies do wydry.
These users thanked the author jarol for the post:
yukon
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: Wędrus »

Nawet gdyby, to MY Polacy działania partyzanckie mamy niejako we krwi. :diabełek:
Leszcze posprzedają wykrywki, środowisko się oczyści z dorobkiewiczów-dla mnie same plusy.
"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
ergos13
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 252
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 19:45
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gubernia Lubelska

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: ergos13 »

Wędrus pisze:Nawet gdyby, to MY Polacy działania partyzanckie mamy niejako we krwi. :diabełek:
Leszcze posprzedają wykrywki, środowisko się oczyści z dorobkiewiczów-dla mnie same plusy.

:popijawa: :spoko:
:pokręcony:
Awatar użytkownika
GANDI
SPEC
SPEC
Posty: 387
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 10:52
Województwo: Wybierz

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: GANDI »

My Polacy mamy wszystko w d..., kasa kasa, allegro, partyzantka chyba przed telewizorem albo komputerem ;0 Nawet cmentarza nie ma kto wyremontować czy posprzatać nie mówiac o zakopaniu dołka, a tyle asów na tym forum, dajcie już spokój z jakimis napinkami pozwoleniami itd itp. Co tego wynika nic.
Awatar użytkownika
estero
Porucznik
Porucznik
Posty: 517
Rejestracja: 16 lis 2014, o 22:26
Województwo: Wybierz

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: estero »

:polska:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
przemq
Porucznik
Porucznik
Posty: 592
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:10
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Świętokrzyska kraina cudów, czarów i czołgów.

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: przemq »

Tak czytam i się zastanawiam gdzie tu ku...a jest sens jak nigdzie nie ma definicji zabytku.

Generalnie rzecz ujmując- ja pier....e, chyba trzeba szukać innego hobby, np chodzenia na marsze kod u.
https://www.youtube.com/watch?v=2uYgBBhaUr4&index=1&list=LLYAPZm5Y5ZIHTFeL65tKueQ
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Wszyscy muszą posiadać pozwolenia !

Post autor: explokera »

przemq pisze:Tak czytam i się zastanawiam gdzie tu ku...a jest sens jak nigdzie nie ma definicji zabytku.

Generalnie rzecz ujmując- ja pier....e, chyba trzeba szukać innego hobby, np chodzenia na marsze kod u.
Chyba anty marsze :brecht:
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”