Znaleźli zołnierzy "Burego".

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Znaleźli zołnierzy "Burego".

Post autor: yukon »

„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Znaleźli zołnierzy "Burego".

Post autor: tisio »

Ile jeszcze takich nieodkrytych mogił jest na naszych ziemiach?Spadkobiercom Magdalenki nie w smak jest odkrywanie niektórych z nich, bo albo sami, albo ich ojcowie byli niejednokrotnie sprawcami tych morderstw.Mam nadzieją, że przyjdą takie czasy ( na pewno nie za rządu peło ), że wszyscy ci zdrajcy Polski kolaborujący z sowietami zostaną publicznie pozbawieni publicznie honoru, i wymazania na zawsze z kart naszej historii, jako najgorsze pachołki komunistyczne.I tego im z całego serca życzę.Tymczasem " nasze " władze fundują zdrajcom i mordercom pochówki godne bohaterom, za pieniądze podatników.Kiedy wreszcie to się skończy?Miejscem pochówku takich polaczków powinna być gnojówka.
Bóg, Honor, Ojczyzna
Awatar użytkownika
Wredny Borsuk
Porucznik
Porucznik
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2013, o 13:20
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin/W-wa

Re: Znaleźli zołnierzy "Burego".

Post autor: Wredny Borsuk »

A za jakiego rządu będą "nasze" władze? ;-)
Żaden z obiektów prezentowanych na zdjęciach nie został przeze mnie zlokalizowany ani wydobyty z wykorzystaniem wykrywacza metali bądź innego urządzenia lub narzędzia. Przedstawione sceny i ich opisy są jedynie zaimprowizowanymi rekonstrukcjami.
Awatar użytkownika
bucek
Major
Major
Posty: 804
Rejestracja: 19 wrz 2014, o 20:38
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Rhein-Pfalz

Re: Znaleźli zołnierzy "Burego".

Post autor: bucek »

.Mam nadzieją, że przyjdą takie czasy ( na pewno nie za rządu peło ), że wszyscy ci zdrajcy Polski kolaborujący z sowietami zostaną publicznie pozbawieni publicznie honoru, i wymazania na zawsze z kart naszej historii, jako najgorsze pachołki komunistyczne.





....chyba w cuda wierzysz.... :mur: głową muru nie rozbijesz........
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Znaleźli zołnierzy "Burego".

Post autor: tisio »

Wredny Borsuk pisze:A za jakiego rządu będą "nasze" władze? ;-)
Za takiego, któremu na sercu będą hasła naszych przodków - BÓG, HONOR, OJCZYZNA, a nie kasa, stołki, kolesie.
Bóg, Honor, Ojczyzna
Awatar użytkownika
Wredny Borsuk
Porucznik
Porucznik
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2013, o 13:20
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin/W-wa

Re: Znaleźli zołnierzy "Burego".

Post autor: Wredny Borsuk »

Było już takich wielu. Za "hasłami przodków" niestety nie poszły w parze kompetencje do zarządzania państwem... Mi z kolei marzy się np. jakaś znana i doceniana w Europie polska marka samochodu, zaprojektowana i produkowana w kraju. Historia i martyrologia to ważne sprawy, ale podstawa to silna gospodarka. Cóż, każdy z nas ma swoje marzenia, mrzonki i utopie... Pozdrawiam serdecznie.
Żaden z obiektów prezentowanych na zdjęciach nie został przeze mnie zlokalizowany ani wydobyty z wykorzystaniem wykrywacza metali bądź innego urządzenia lub narzędzia. Przedstawione sceny i ich opisy są jedynie zaimprowizowanymi rekonstrukcjami.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Znaleźli zołnierzy "Burego".

Post autor: Gudziuk »

tisio pisze:
Wredny Borsuk pisze:A za jakiego rządu będą "nasze" władze? ;-)
Za takiego, któremu na sercu będą hasła naszych przodków - BÓG, HONOR, OJCZYZNA, a nie kasa, stołki, kolesie.
Pierwotnym hasłem było "Honor i Ojczyzna" dopiero Sosabowski chyba w 1943 roku wprowadził "Bóg, Honor i Ojczyna", a obecne "hasło" jest w takiej wersji jak podałeś tj. "Bóg, Honor, Ojczyzna" chyba od 1993 roku.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: Znaleźli zołnierzy "Burego".

Post autor: stomek »

Dokładnie tak ,kolega tisio trochę się zagalopował z tymi przodkami :???:
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”