W Przemyślu rozdali forteczne kopułki

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chemik
Porucznik
Porucznik
Posty: 704
Rejestracja: 12 paź 2012, o 19:34
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Polska południowo-wschodnia

W Przemyślu rozdali forteczne kopułki

Post autor: chemik »

Sławomir Golonka, Elżbieta Laska i Jerzy Piórecki są laureatami tegorocznej edycji fortecznych kopułek.
Okolicznościowymi dyplomami uhonorowano Józefa Olecha i Zbigniewa Kurzywilka.
Wyróżnienia przyznaje Stowarzyszenie Opieki nad Twierdzą Przemyśl i Dziedzictwem Kulturowym Ziemi Przemyskiej. Nadawane są za promowanie dziedzictwa kulturowego Ziemi Przemyskiej.
- Dla mnie to nie tylko wyróżnienie za to, co zrobiłem, ale też zachęta do dalszych działań w tej dziedzinie – mówi Sławomir Golonka.
Kilka lat temu kupił opuszczony przez wojsko fort XII Werner w Żurawicy, wchodzący w skład pierwszowojennej Twierdzy Przemyśl. Sporym nakładem pracy i pieniędzy zrobił z niego turystyczną atrakcję regionu.
Wybrano również nowe władze stowarzyszenia. Prezesem został prof. nadz. dr hab. Marek Gosztyła, wiceprezesami Rafał Oleszek i Czesław Buksiński. Do zarządu weszli również skarbnik Jan Nowak, sekretarz Grażyna Tymejczuk – Rolinger i Waldemar Pałys.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /121129950
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
— Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1175
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz

Re: W Przemyślu rozdali forteczne kopułki

Post autor: saper83 »

Co to za artykuł jak o Cyganie nic nie piszą??? :-x Jego rodzinne strony, on te Fortu zna jak własne podwórko a o nim zapomnieli :-x
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: W Przemyślu rozdali forteczne kopułki

Post autor: CYGAN »

saper83 pisze:Co to za artykuł jak o Cyganie nic nie piszą??? :-x Jego rodzinne strony, on te Fortu zna jak własne podwórko a o nim zapomnieli :-x
CYGAN działa w partyzantce i jest jak "niewidzialna ręka"
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: W Przemyślu rozdali forteczne kopułki

Post autor: CYGAN »

Jeden z tych ludzi wie jak ja działam.
Oddaje co mogę i to bez rozgłosu jak inni to robią.
Ta kopuła jak by ważyła 10 razy mniej nigdy by nie ujrzała światła dziennego !! :-x
Awatar użytkownika
chemik
Porucznik
Porucznik
Posty: 704
Rejestracja: 12 paź 2012, o 19:34
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Polska południowo-wschodnia

Re: W Przemyślu rozdali forteczne kopułki

Post autor: chemik »

Dla Cygana niedawno wydobyli kopułę z Brunner'a ale nie zdążyli jeszcze jej wyczyścić :-D
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
— Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: W Przemyślu rozdali forteczne kopułki

Post autor: CYGAN »

chemik pisze:Dla Cygana niedawno wydobyli kopułę z Brunner'a ale nie zdążyli jeszcze jej wyczyścić :-D
o niej właśnie gadam, ważyła ok 4 tony, gdyby ważyła z 400 kg dawano poszła by do zyda!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”