Wataha

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2375
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Wataha

Post autor: baży G2 »

Oglądałem kiedyś ten serial i pamiętam, że 50% tekstów to były bluzgi. Wy, jako bieszczadnicy też pewnie go widzieliście. Teraz, we wtorek puszczają go w polsacie. Jezu, pół filmu, tam gdzie bluzgi jest "wypikane" :brecht: . Fajnie się ogląda, jakbym miał 3 zegar z kurantem w chałupie. :dusi:
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Wataha

Post autor: yukon »

Prawdziwa wataha jest niewidzialna w terenie :detektyw:

Ja tego nie ogladam wcale,jakies kity,choc kolega mi mowil ze warto dla widokow,ale masa ludzi sie tym jara w biesach,pielgrzymki wala po sladach filmu :dusi:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
PCV
Major
Major
Posty: 852
Rejestracja: 15 cze 2015, o 16:02
Województwo: Brak
Lokalizacja: PL

Re: Wataha

Post autor: PCV »

yukon pisze:
6 gru 2019, o 17:38
Prawdziwa wataha jest niewidzialna w terenie :detektyw:

Ja tego nie ogladam wcale,jakies kity,choc kolega mi mowil ze warto dla widokow,ale masa ludzi sie tym jara w biesach,pielgrzymki wala po sladach filmu :dusi:
O taki filmowy bzdet, nic nie przekłada sie na realia, nawet sceneria - przykładowo jakim cudem pojazd SG jadac w rejonie Leska nagle wyjeżdża z pod Tarnicy :brecht: Jednym słowem kabaret dla znających Bieszczady.
Przeżyliśmy silnych i zwartych, przeżyjemy głupich i upartych.
Awatar użytkownika
lunatyk
SIERZANT SZTABOWY
SIERZANT SZTABOWY
Posty: 191
Rejestracja: 31 sty 2017, o 20:04
Województwo: Podkarpackie

Re: Wataha

Post autor: lunatyk »

Nie oglądajcie tych bzdur , przyjedzcie w biesy sami poczujecie różnice .
b0n
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2019, o 14:54
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Wataha

Post autor: b0n »

Może się mylę, ale czy Bieszczady nie są ostatnimi czasy przeładowane turystami? Byłem tam parę lat temu i "w środku gór" nie było gdzie zaparkować :) Jako punkt odniesienia mam Góry Wałbrzyskie i Sowie, gdzie często idąc szlakiem nie widzę innych ludzi. Może po prostu miałem pecha, ale na prawdę słabo to wyglądało…
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Wataha

Post autor: Waclaw »

BOn szlaki są przeładowane jak sam mówisz szczególnie w weekendy. Nic nie staje na przeszkodzie abyś łaził po Bieszczadach na azymut oczywiście pomijając Bieszczadzki Park Narodowy.(tam to jest zakazane i karane).)
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
stiwen76
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 41
Rejestracja: 23 gru 2012, o 13:51
Województwo: Wybierz

Re: Wataha

Post autor: stiwen76 »

b0n pisze:
6 gru 2019, o 22:02
Może się mylę, ale czy Bieszczady nie są ostatnimi czasy przeładowane turystami? Byłem tam parę lat temu i "w środku gór" nie było gdzie zaparkować :) Jako punkt odniesienia mam Góry Wałbrzyskie i Sowie, gdzie często idąc szlakiem nie widzę innych ludzi. Może po prostu miałem pecha, ale na prawdę słabo to wyglądało…
bon- Bardzo się mylisz co do Gór Wałbrzyskich i Sowich :o
b0n
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2019, o 14:54
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Wataha

Post autor: b0n »

stiwen76 pisze:
6 gru 2019, o 22:58
bon- Bardzo się mylisz co do Gór Wałbrzyskich i Sowich :o
- w jakim sensie – że mam omamy i w rzeczywistości mijałem tam dziesiątki osób? :brecht:
stiwen76
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 41
Rejestracja: 23 gru 2012, o 13:51
Województwo: Wybierz

Re: Wataha

Post autor: stiwen76 »

Mylisz się, odkąd pojawiła się legenda o złotym pociągu i innych tego typu rzeczach, nigdy na żadnym szlaku, lub nawet poza nim, nie jest możliwością bycia samym :gitarzysta:
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Wataha

Post autor: yukon »

Ale gdzie gory sowie czy walbrzyskie do biesow hehe
Inna bajka i wysokosci,plus w biesach jest masakra fantow a tam pusto...
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
b0n
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2019, o 14:54
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Wataha

Post autor: b0n »

stiwen76 pisze:
8 gru 2019, o 22:11
Mylisz się, odkąd pojawiła się legenda o złotym pociągu i innych tego typu rzeczach, nigdy na żadnym szlaku, lub nawet poza nim, nie jest możliwością bycia samym :gitarzysta:
- no to mam wybitne szczęście do Sudetów lub pecha do Bieszczad :) Ostatni wypad do grzmiącej, ze spacerem po okolicznych górkach - ilość turystów na szlaku: okrągłe 0 :) I to podczas bardzo ładnej pogody, jaką mieliśmy w październiku.
yukon pisze:
8 gru 2019, o 22:18
Ale gdzie gory sowie czy walbrzyskie do biesow hehe
Inna bajka i wysokosci,plus w biesach jest masakra fantow a tam pusto...
Tak, to całkiem co innego, ale dla miłośników wszelkiego typu sztolni i innych dziur w ziemi, jest to chyba najciekawszy region w Polsce.
Awatar użytkownika
luger1979
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 422
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 10:23
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wataha

Post autor: luger1979 »

Dużo lepszy jest serial ,,Drwale i inne opowieści Bieszczadu,, :-D
THC
stiwen76
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 41
Rejestracja: 23 gru 2012, o 13:51
Województwo: Wybierz

Re: Wataha

Post autor: stiwen76 »

b0n pisze:
9 gru 2019, o 01:44
stiwen76 pisze:
8 gru 2019, o 22:11
Mylisz się, odkąd pojawiła się legenda o złotym pociągu i innych tego typu rzeczach, nigdy na żadnym szlaku, lub nawet poza nim, nie jest możliwością bycia samym :gitarzysta:
- no to mam wybitne szczęście do Sudetów lub pecha do Bieszczad :) Ostatni wypad do grzmiącej, ze spacerem po okolicznych górkach - ilość turystów na szlaku: okrągłe 0 :) I to podczas bardzo ładnej pogody, jaką mieliśmy w październiku.
yukon pisze:
8 gru 2019, o 22:18
Ale gdzie gory sowie czy walbrzyskie do biesow hehe
Inna bajka i wysokosci,plus w biesach jest masakra fantow a tam pusto...
Tak, to całkiem co innego, ale dla miłośników wszelkiego typu sztolni i innych dziur w ziemi, jest to chyba najciekawszy region w Polsce.
Tak z czystej ciekawości :piwko: Twój wypad to spontan? czy może organizowany przez pana Dariusza?
b0n
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2019, o 14:54
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Wataha

Post autor: b0n »

Tak z czystej ciekawości :piwko: Twój wypad to spontan? czy może organizowany przez pana Dariusza?
- przystanek w drodze na rodzinną imprezę, taki pół-spontan można powiedzieć :) Pan Dariusz to kto?

edit: dobra, już wiem :) Kwaterowałem dokładnie w gospodarstwie, w którym nagrane są niektóre jego filmiki(zakręcony gość, ale chyba pozytywnie :) ). Swoją drogą miałem całą XVII wieczną chałupę dla siebie (0 turystów, jak podkreślam), miejsce jest na prawdę super, otwory okienne i drzwiowe zrobione są z ociosów kamiennych, czuć tam historię… A krajobrazy… miód :) Jak by ktoś tam wybierał się z dziećmi, to mają niezłą atrakcję - osła, który zachowuje się jak pies :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”