Deus -tryb statyczny.

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Deus -tryb statyczny.

Post autor: yukon »

Nigdy na takim trybie nie chodzilem na zadnym patyku wstyd sie przyznac,czy ktos uzywa tego w Deusie?
Tak sobie mysle czy to nie bedzie dobry tryb na moje kule armatnie i inne duze szpeje z wojny 1812.
Mam plaskie pole duzo monet i smieci tam od 5-35 cm i ciezko wylapac gleboki duzy sygnal,ta kule armatnia co trafilem to byla w lasku,i moze przez korzenie nie byla az tak gleboko,mniej wiecej byla na 2',czuje ze na plaskim polu jest masa kul armatnich tylko gleboko,nim 2box do deuse wejdzie do sprzedazy pomyslalem sobie ze warto sprobowac statyka i moze ktos ma jakies doswiadczenie :piwko:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: explokera »

O jakim trybie mówisz?
Notch czy opcja pinpointa?
Jeśli o tej drugiej to ciekaw jestem co mają na ten temat "doświadczeni" posiadacze Deusa do powiedzenia o ile mają cokolwiek :) :) :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: yukon »

Opcja pinpointa,pewnie malo kto ma cos do powiedzenia bo i nie wiedza ze takie cos jest,tam mozna nawet dyskryme zalaczyc,wlasnie sie tym bawie,i ciekawie to wyglada,sa 3 opcje:"non motion audio disc","non motion am","non motion disc",o co tu biega?
A o jakiej opcji notch mowisz,tez cos ala statyk?
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: explokera »

Tryb notch nie nadaje się na stalowe duże graty.
A tym statykiem w PP trochę się bawiłem poszukując szklanek szrapnelowych w wysokich zarośniętych bagienkach ;)
Jak opanujesz dostrajanie do gruntu będziesz mistrzem w poszukiwaniach kul armatnich w całym kraju klonowego liścia i żaden Etrac czy CTX Ci nie podskoczy ;)
Można chodzić z uniesioną cewką na wysokości 40 cm i wszystkie żelastwa głęboko położone słychać jak na dłoni
Polecam non motion audio disc i koniecznie słuchawki
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: yukon »

Dzieki explo na takie wlasnie info liczylem,troche mnie martwi to dostrajanie do gruntu,niema opcji tracking?jutro to wyprobuje w nocy,troche sie boje ze zamiast nakopac sreberek i odznak nakopie zawiasow od stodol,wiader,i rur metalowych dlugosci metra hehe , ale ja wiem ze kule armatnie tam sa na bank i to w duzyych ilosciach,amerykance tam ostro atakowali w 1812,nawet udalo im sie zdobyc pobliskie forty,wiem ze w latach 90tych wyszlo tam 5 kul armatnich,musialy byc tak samo plytko jak moja,ale na otwartym terenie jest ich mnostwo,tylko ze siedza gleboko i patyk nie rusza,statyk powinien to wytargac :spoko:
p.s. mistrzem od kul armatnich juz jestem w kraju liscia i syropu klonowego,bo od 96 nikt tam kuli nie wytargal hehe :-D :-D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: explokera »

No to będziesz nie mistrzem a królem :brecht: :brecht: :brecht:
Ten tryb jest stworzony do zabawy w nocy bo w dzień strasznie się rozjeżdża od słońca
Nie zeruj nad żelastwami lepiej unieść cewkę w górę i wyzerować
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: yukon »

explokera pisze:No to będziesz nie mistrzem a królem :brecht: :brecht: :brecht:
Ten tryb jest stworzony do zabawy w nocy bo w dzień strasznie się rozjeżdża od słońca
Nie zeruj nad żelastwami lepiej unieść cewkę w górę i wyzerować

o kurna bela,jakas wyzsza jazda mnie czeka :-D jak to sie tryb rozjezdza od slonca?nie zebym ja kopal w sloncu ,bo jak u mnie jest slonce to kopie w lesie ,a jak jest ksiezyc to ryjemy pola i parki:d
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: explokera »

Po prostu się rozjeżdża cewka.
XP tego tematu nie dopracowało i nagrzewanie cewki wpływa na pracę statyka.
Jak coś jest do wszystkiego i ma wszystko to jest gówn...m ;)
Dla tego ja używając statyka w Deusie chodziłem z cewką uniesioną nad ziemią i tak ją zerowałem.
Niby statyk a mineralizacja gleby i nagrzewanie się cewki od słońca ma wpływ na funkcjonowanie.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
damiano
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 20:36
Województwo: Wybierz

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: damiano »

Wiele firm tego tematu niedopracowało - najwidoczniej temat jest ciężki.
U niektórych jest autozerowanie.
Tak samo zachowuje się np. Fisher F75, HS-3, Rutus'y, Jabel czy Pulsar.
Różnica tylko że część rozstraja się z dużą częstotliwością a inne z mniejszą.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: explokera »

damiano pisze:Wiele firm tego tematu niedopracowało - najwidoczniej temat jest ciężki.
U niektórych jest autozerowanie.
Tak samo zachowuje się np. Fisher F75, HS-3, Rutus'y, Jabel czy Pulsar.
Różnica tylko że część rozstraja się z dużą częstotliwością a inne z mniejszą.
Nie wiem czy miałeś jakikolwiek z tych wykrywaczy ale czy to HS3 czy Jabel czy też Rutus (ja miałem wszystkie trzy) żaden z nich nie rozstrajał mi się w dwie sekundy po wyjściu z cienia na słońce.
Co do opowieści,że HS jest niedopracowany w tej dziedzinie mimo iż jest typowym statykiem to trochę głupie określenie i ja na Twoim miejscu ugryzłbym się w język :)
Z HSem potrafiłem bez zerowania chodzić godzinę podobnie z Rutusem gorzej było z samoróbką Jabla :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
damiano
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 20:36
Województwo: Wybierz

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: damiano »

Największy problem był właśnie z HS-3 i to dwa egzemplarze, sondy 30.
A gdzie ja napisałem że w 2 sekundy?
Po prostu piszę to co obserwowałem.
Po wyjściu z lasu na nasłoneczniony skraj lasu z odczuwalnie wyższą temperaturą była tragedia.
Mówię o sezonie letnim.
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 647
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: fiszer5 »

A jak ten statyk działa na obiekty wielkości monety, próbował ktoś?
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: explokera »

fiszer5 pisze:A jak ten statyk działa na obiekty wielkości monety, próbował ktoś?
Spróbuj a sam się przekonasz :-D
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Deus -tryb statyczny.

Post autor: MisterTwister »

A ja mam diametralnie inne wrażenia z użytkowania statyka w deusie. Pamiętać należy, że deus ma tak naprawdę 4 różne tryby statyczne w tym mój ulubiony z dyskryminacją, która według mnie działa rewelacyjnie. Używałem na dwóch cewkach 9 i 13 cali. W mojej ocenie statyk deusa jest bardzo stabilny nie wymaga dostrajania, nic się nie rozstraja na słońcu. Za sprawą klasycznej dyskryminacji i dyskryminacji wielkościowej paradoksalnie idealnie nadaje się na mocno zaśmiecone miejsca, gdzie eliminujemy wpływ wszechobecnych drobinek metali i wyciągamy same konkrety. Osobiście statykiem wyciągałem nieśmiertelniki na polu gdzie stały flaki - mocno zaśmiecony teren. Czułością dyskryminujemy mniejsze metale. Przy wysokiej czułości i przy wolnym prowadzeniu cewki bez problemu namierzyć można średniej wielkości monetę. Wielokrotnie możliwości deusa porównywałem z Pulsarem IV mojego kolegi i raz ze smętkiem - niczym on im nie ustępuje a wręcz mogę śmiało powiedzieć, że zachowuje się bardziej stabilnie - nie mówiąc już o tym jak dobrze sobie radzi na śmietnikach.
W wątku o statyku deusa na forum PS obszernie dzieliłem się doświadczeniami z użytkowania tego trybu - zapraszam do lektury wątku:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 7&t=152234
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”