XP Deus vs AKA Signum

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie
Has thanked: 58 times
Been thanked: 309 times

XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Yarek vel KIM »

Krótkie podsumowanie.
Generalnie testy przygotowywałem dla siebie. Ale pod naciskiem kilku kolegów z forum (również zainteresowanych tym porównaniem) postanowiłem napisać kilka spostrzeżeń. Na wstępie pragnę poinformować, że nie jestem związany z żadnym z producentów w/w sprzętów ani z żadnym z przedstawicieli/dystrybutorów na terenie Polski.

Part 1.
Test został przeprowadzony na polu testowym Marcina "Saku" z MocnegoSygnału. Ziemia taka badziej ilasta, a przedmioty zostały zakopane pół roku temu.
Wykrywacze użyte w testach:
Deus (cewka 11") praktycznie na maksymalnych ustawieniach (fulltony, dyskryma na 0, reaktywność 1) generalnie cały czas popiskujący. nazywać dalej będziemy d1
Deus (cewka 11") - stabilny, cichy ( 5 tonów, dys. 2, reak. 2). nazywać dalej będziemy d2
Aka Signum MFT (cewka Marsa 10x13"), podkręcony, ale nie maksymalnie, cichy, stabilny. nazywać dalej będziemy as
Wagowo prównywalne, jeśli idzie o ergonomię to Deus wygrywa w cuglach. Składana sztyca Aki (nowy model) to nieporozumienie. Jest sztyca podobna do deusowej z firmy Mars MD, ale trzeba dokonać kilku korekt by można był ją zaadaptować.
Wszystkie urządzenia obsługiwałem ja.
Doświadczenie: Deus- 4 lata, Ake miałem drugi raz w ręce. Pierwszy raz to było jakieś 1,5 h.
W części pierwszej testu chodziło przede wszystkim o porównanie głębokości detekcji wykrywaczy (Czysty dźwięk, tzw. kopałbym, i w miarę dokładne ID numeryczne, w Signum dochodził jeszcze hodograf)
Zakopane były:
Tzw skarby monet 75, 85 i 100 cm
d1 odpadł przy 100 cm, d2 miał już problem przy 85, as widział wszystko
Hełmy 75, 95 i 115 cm
d1 widział wszystko, d2 miał już problem przy 115, as widział wszystko
Nail board w kilku konfiguracjach
1. Moneta obsypana gwoździkami
Żaden nie widział
2. Gwoździe ułożone w kwadrat w środku moneta
wszystkie widziały
3. Gwoździk na monecie
Tylko as widział
4. Moneta na 15 cm, 5 cm nad nią gwoździk
Tylko as widział
5. Gwoździk równolegle do monety
Wszystkie widziały
6. Gwoździk prostopadle do monety
Tylko as widział
7. Ułożone w podkowę, na przemian monety i gwoździe
Wszystkie widziały
Carskie klamry 30, 35, 40, 45 i 50 cm
Przy 50 cm d2 miał problemy
Wszelkiego rodzaju kolorowe fanty (tutaj chodzi o ID numeryczne, rozróżnienie dźwiękowe) np. szczepionka, kulka szrapnelowa, sreberko z papierosów itp.
Tytaj wszystkie idealnie, świetnie to widać na hodografie
Łezki 6, 8, 10 i 12 cm
Przy 10 d2 odpadł, przy 12 d1 odpadł
Cienkie sreberka - szelągi Wazy na 16, 18, 20, 22, 24, 26 i 28
Przy 18 d2 odpadł, przy 22 d1 odpadł, as doszedł do końca
Były jeszcze boratynki, ale nie pamiętam teraz dokładnie na jakich głębokościach ( wiem tylko, że ostatnich 3 pozycji Deus już nie widział).

Wkrótce część 2.
These users thanked the author Yarek vel KIM for the post (total 2):
yukonAgrawa
Rating: 11.11%
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Festung »

Czekam z niecierpliwością .
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Yarek vel KIM »

A zapomniałem. Jeszcze był meteoryt. Niestety Deusy go nie widziały, a Aka nie miała problemu.
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: piotrkusiu »

Jaka była faza ze strojenia do gruntu?

Moje tematy - jaki meteoryt? Zapewne kamienny, dziwne że Deus nie widział.
Mógłbyś sprawdzić jak kamienny widzi AKA gdy obok leży spory gwóźdź (tak z 5"). Możesz zamiast metka użyć kamień magnetyczny wielkości pięści lub nieco mniejszy a gwóźdź ok 10-15cm z boku.
Awatar użytkownika
Jacol303
Major
Major
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:52
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Jacol303 »

Witam.

Yarku powiedz mi proszę jak ze stabilnością tego sprzętu?
Pozdrawiam,
Jacol303

" Słodko jest za Polskę umierać "
https://www.youtube.com/watch?v=vKIdRsMcQVw
Awatar użytkownika
MrProper
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 957
Rejestracja: 4 paź 2013, o 20:45
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: MrProper »

Aż mnie naszło by zapoznać się z Aka signum :hmm: Jest polski dystrybutor na ten sprzęt ? :piwko:
Teknetics delta 4000+ Detech 13" Ultimate && Garrett At Pro International
Awatar użytkownika
Agrawa
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 994
Rejestracja: 8 sty 2014, o 22:00
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Agrawa »

MrProper pisze:Aż mnie naszło by zapoznać się z Aka signum :hmm: Jest polski dystrybutor na ten sprzęt ? :piwko:
Szukaj w google Mocny Sygnał
http://www.trawniki.hg.pl/
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: yukon »

Takie testy zbyt duzo nie znacza dla mnie,w terenie calkiem to moze inaczej wygladac,szkoda ze nie porownywaliscie ctxa lub etraca z deusem i aka, bo np.glebokoscia czy tez akuratnoscia ID tez sa lepsze od deusa a mimo to w terenie deus sie lepiej sprawuje.,i np.kolega ktory chodzi ze 2 lata z ctxem byl zaskoczony praca deusa w terenie i jak narazie ctx poszedl w odstawke,tak samo moze byc z aka,do tego dochodzi ciezar,ja lubie robic maratony jedziemy w poludnie wracamy po polnocy,i raczke czuc nawet z deusem,ile wazy aka?
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Agrawa
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 994
Rejestracja: 8 sty 2014, o 22:00
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Agrawa »

1,25kg z bateriami ale o ergonomie i tp to do Jarka bo ja z napojami chodzilem :)
http://www.trawniki.hg.pl/
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Yarek vel KIM »

Jacol303 pisze:Witam.

Yarku powiedz mi proszę jak ze stabilnością tego sprzętu?
Na razie całkiem dobrze. Przy czym dopiero testy nr 2 (test łąki i zaoranego pola 3m x3m) i 3 (test terenowy "widzisz/niewidzisz") pokażą jego prawdziwy charakter.
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Yarek vel KIM »

MrProper pisze:Aż mnie naszło by zapoznać się z Aka signum :hmm: Jest polski dystrybutor na ten sprzęt ? :piwko:
Jest. Ale jak jesteś z tzw ściany wschodniej i nie jest Tobie lub Twoim znajomym obce jeżdżenie za wschodnią granicę to bez problemu i dużo taniej go tam kupisz.
Do Polski Aki docierają przez bułgarskiego dystrybutora, który ma pod sobą całą Europę.
Ps. Najciekawsza Aka Signum to moim zdaniem model MFT 7272 3F (tutaj cewka działa na 3 częstotliwościach)
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Yarek vel KIM »

piotrkusiu pisze:Jaka była faza ze strojenia do gruntu?

W deusie było 81

Moje tematy - jaki meteoryt? Zapewne kamienny, dziwne że Deus nie widział.
Mógłbyś sprawdzić jak kamienny widzi AKA gdy obok leży spory gwóźdź (tak z 5"). Możesz zamiast metka użyć kamień magnetyczny wielkości pięści lub nieco mniejszy a gwóźdź ok 10-15cm z boku.
Nie wiem jaki był to meteoryt, ale Deusy go nie widziały.
Kiedyś kumpel przywiózł meteoryt pułtuski i Deusy też z nim miały problem.
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Yarek vel KIM »

yukon pisze:Takie testy zbyt duzo nie znacza dla mnie,w terenie calkiem to moze inaczej wygladac,szkoda ze nie porownywaliscie ctxa lub etraca z deusem i aka, bo np.glebokoscia czy tez akuratnoscia ID tez sa lepsze od deusa a mimo to w terenie deus sie lepiej sprawuje.,i np.kolega ktory chodzi ze 2 lata z ctxem byl zaskoczony praca deusa w terenie i jak narazie ctx poszedl w odstawke,tak samo moze byc z aka,do tego dochodzi ciezar,ja lubie robic maratony jedziemy w poludnie wracamy po polnocy,i raczke czuc nawet z deusem,ile wazy aka?
Minelaby, oprócz dużej masy mają problem z maskowaniem żelaza. Ogromny. :mur: Miałem wszystkie od ExII do CTXa. I jeżeli miałbym wybierać to najlepszy z nich jest SE Pro (ten z cewką DD i z tym samym procesorem co w Etracku).
A co do wagi Aki to jest ona niewiele (akceptowalnie) wyższa niż w Deusie. Przy czym jak pisałem wcześniej, jest sztyca deusopodobna z Marsa i podejrzewam, że wtedy nie byłoby różnicy.

Jak pisałem wcześniej to nie są testy robione specjalnie do publikacji. Robię je dla siebie, bo uważam, że Deus jest płytkim wykrywaczem i szukam czegoś co przy dużej stabilności pozwoli mi osiągnąć lepsze niż Deus rezultaty.
Zostaje jeszcze nowy Rutus, ale ten który na chwilę obecną ma Saper nie ma porównywalnej cewki do Deusa.
Chociaż Artur na chwilę obecną jest nim zachwycony.
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: dropek »

Yarku... Alter71? :) ...miałem dzwonić, pytać o szczegóły ale jakoś mi się zapomniało. Do tego miały być jakieś filmy ... i jak do tej pory ich nie ma, dlaczemu? ;)
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus vs AKA Signum

Post autor: Yarek vel KIM »

dropek pisze:Yarku... Alter71? :) ...miałem dzwonić, pytać o szczegóły ale jakoś mi się zapomniało. Do tego miały być jakieś filmy ... i jak do tej pory ich nie ma, dlaczemu? ;)
Filmów porównawczych z Alterem zrobiliśmy 16. Blisko 6GB. Niestety powstały z Alerem, który nie był prawdziwym polakiem i nie miał polskiego menu w związku z czym by uniknąć ataków postanowiliśmy z Saperem ich nie publikować.
A jak się zdzwonimy to Ci wszystko opowiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”