Deus XP/nasze rady,pomysly,modyfikacje.

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Deus XP/nasze rady,pomysly,modyfikacje.

Post autor: CENO »

witam wszystkich za 2 tygodnie kupuje wreszcie deusa,jakieś rady dla początkującego właściciela deusa?chciałem czekać aż wejdzie ta nowość z xp ale myślę niema sensu,co wy sadzicie? z góry dzięki za rady,ceno :polska:
full zestaw z ws5.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: deus xp porady?

Post autor: yukon »

I dobrze ze nie czekasz,juz cos bakaja pod nosem ze moooozee wrzesien,a mialo byc na wiosne :dusi:
Sluchawki zle wzieles trza bylo wziasc ws4,lepszy dzwiek i komfort lazenia.
Reszte porad mozesz poczytac w juz gotowych tematach na forum w dziale o deusie :piwko:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: deus xp porady?

Post autor: explokera »

Polecam cewke 11" o wiele głębsza niż 9" mimo ciut gorszego wywazenia i trudniejszego namierzania.
Elipse 11"/13" odradzam, za ciężka. ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
suchy
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 309
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:14
Województwo: Śląskie
Imię: Dawid
Lokalizacja: Śląsk

Re: deus xp porady?

Post autor: suchy »

Tak jak poprzednicy, bierz cewkę 11" i słuchawki WS 4 :) proponuje też zakupić etui, pokrowiec na elektronikę :)
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

tak tylko jakie etui wziasc bo słyszałem ze te silikonowe jest do bani,cewkę tylko 11 a co do ws4 to słyszałem ze strasznie obcierają uszy, :hmm: jakieś rady przy pierwszym uruchamianiu sprzętu? :zakrywa: żeby czegoś żle nie sformatować(np,baterie,nie wiem czy się formatuje?)a co do tej nowosci,to czas pokaże,zawsze chyba można zaktualizować. :pozdro:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: deus xp porady?

Post autor: explokera »

Na początek weź to silikonowe.
W pierwszych zabawach z ustawieniami jest najlepsze,potem jak znajdziesz optymalne ustawienia dla siebie i zapiszesz programy dla poszczególnych terenów etui nie będzie Ci potrzebne po i tak będziesz nosić go w kieszeni i obędziesz się bez patrzenia na wyświetlacz ;)
Co do słuchawek to jeśli chcesz być bezprzewodowy w 100% bierz ws4 mimo delikatnego wykonania i tandetnego wyglądu są lepsze niż ws5 ciężkie niewygodne i strasznie cisną w uszy już o pocie nie wspomnę.
Swoją drogą ja już przerobiłem bezprzewodówki obu rodzai i powróciłem do kabla,dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie.
Co do ustawień na początek to polecam 6 program bez dyskryminacji i full tony.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

będziemy próbować,jakieś rady dotyczące ustawień,jak dobrze ustawic sprzęt do gleby?jak się sprzęt sprawuje?co robić a co nie żeby nie popsuć sprzętu w pierwszy dzień? :detektyw: :bezradny:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: deus xp porady?

Post autor: explokera »

Najważniejsze w Deusie jest strojenie jeśli to dobrze zrobisz to czułość będziesz mógł ustawić blisko maksimum.
W lasach i na łąkach udaje mi się dojść do 97 bez wzbudzen.
Uważaj na zatrzaski stelarza przy niskich temperaturach mi przy -7 jeden pękł podczas zamykania.
Rozejzyj się za powerbankiem jeśli masz w planach długie wypady.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
zBYcH
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 117
Rejestracja: 29 mar 2015, o 15:16
Województwo: Lubuskie
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Vietz,. lubuskie

Re: deus xp porady?

Post autor: zBYcH »

nie wal nim o drzewo w pierwszy dzień to na pewno go nie rozwalisz ;)
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: deus xp porady?

Post autor: yukon »

Najwazniejsze to nie zgub panela na poczatku,panel ma taka malutka dziurke zaczep tam jakas cienka smycz i montuj zawsze do patyka,bo tak badziewnie ten zaczep jest zrobiony ze sam reka swoja mozesz go wyczepic i nawet nie zauwazysz,to samo sie dzieje jak rzucasz sprzet przez plot,przeskakujesz a deus juz lezy na ziemi bez panela :D
Ogolnie to tez sobie wiadro z zimna woda naszykuj i wylej na leb przed pierwszym wyjsciem, bo jak myslisz ze nagle deus ci zacznie znajdywac cuda, tam gdzie ich niema,i ze bedziesz go odrazu rozumial co gada i lubil to gadanie, to tak nie bedzie :D
These users thanked the author yukon for the post:
explokera
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
suchy
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 309
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:14
Województwo: Śląskie
Imię: Dawid
Lokalizacja: Śląsk

Re: deus xp porady?

Post autor: suchy »

Deus jest solidnym sprzętem więc trudno będzie Ci go uszkodzić normalnym użytkowaniem, dbaj przy składaniu o "czystość" sztycy cewki żeby jej nie zarysować przy składaniu, najlepiej przed złożeniem przelać wodą :) a co do elektroniki to poszukaj innego etui niż silikonowe, po czasie gówno przez nie widać a wg. mnie chowanie wyświetlacza do kieszeni to pomyłka bo nawet przy bardzo dużym doświadczeniu wyświetlacz jest bardzo pomocny :spoko: no i oczywiście "przywiąż" elektronike do sztycy by jej w lesie nie zgubić!
A powerbank przy długich kilkudniowych wypadach obowiązkowy.

Pozdro! :piwko:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: deus xp porady?

Post autor: explokera »

yukon pisze:Najwazniejsze to nie zgub panela na poczatku,panel ma taka malutka dziurke zaczep tam jakas cienka smycz i montuj zawsze do patyka,bo tak badziewnie ten zaczep jest zrobiony ze sam reka swoja mozesz go wyczepic i nawet nie zauwazysz,to samo sie dzieje jak rzucasz sprzet przez plot,przeskakujesz a deus juz lezy na ziemi bez panela :D
Ogolnie to tez sobie wiadro z zimna woda naszykuj i wylej na leb przed pierwszym wyjsciem, bo jak myslisz ze nagle deus ci zacznie znajdywac cuda, tam gdzie ich niema,i ze bedziesz go odrazu rozumial co gada i lubil to gadanie, to tak nie bedzie :D

100% racji :brecht:

Co do panela na stelarzu to moim zdaniem jest zbędny .
ID cyfrowe jest stanowczo za wąskie i nie ma co się nim sugerować np.wskazania 86-89 to "polmosy" w przewadze a jednak na tym samym wskazaniu wykopać można srebrne monety bardzo często i co najważniejsze nie dzięki ID cyfrowemu a na słuch.
Bardzo podobna sytuacja jest ze stalowymi odlamkami patrząc na wyświetlacz można saperke zedrzec a nic poza stalą nie znajdziemy mimo że na wyświetlaczu mamy zajebisty kolor ,inaczej ze słuchem wsluchujac się w ton można rozgryźć ze to złom a nie super fant.
Wiem,ze ilu użytkowników tyle opini ale moje zdanie jest właśnie takie.
Nie wazne jaki sprzęt mamy wazne żeby zrozumieć jego mowe tak jak napisał Yukon.
Moim zdaniem Deus ID cyfrowe ma upośledzene a dzięki toną w glosniku nie jest już uposledzony i bije całą resztę.
Dużym przykładem mogą tu być stare zardzewiale kapsle od piwa.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

widzę wiele różnych opinii,co jest zrozumiałe :spoko: każda uwaga się liczy :pozdro: a sztyca? musi być caly czas naładowana? :hmm:
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: deus xp porady?

Post autor: yukon »

Sztycy nie laduj bo i niema jak zreszta :D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

:zakrywa: :brecht: sory cewki
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”