Deus XP/nasze rady,pomysly,modyfikacje.

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

już to przestudiowałem :detektyw: :spoko: :komp:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: deus xp porady?

Post autor: explokera »

yukon pisze:W ostatni weekend kolega z USA chodzil na cewce 13 i porownywalem z nim jak mial sygnal do kopania z moja cewka 11", jednak bede kupowal cewke13" nie czekajac na nowa elipse,raz ze elipsa bedzie dopiero we wrzesniu(prawdopodobnie), dwa ze ma to byc bardziej cewka na samorodki zlota skierowana na amerykanski rynek.
Co zauwazylem to jak jest zalozony stabilizator na duza cewke 13" to ladnie sie macha tym zestawem,i co tu duzo mowic kilku sygnalow ktore bylo slychac na 13 ja na swojej 11 nie slyszalem,a kolega z cewka 9"nie slyszal juz kompletnie tych sygnalow :zakrywa:
Porownuje ceny i chyba bede tez u Magnetika kupowal 13" jesli maja je w sprzedazy :piwko:
Mają ich ze 20 szt na regale :)
Yukon ale ta 13 jest zajeb...e ciężka i namierzanie makabra.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: deus xp porady?

Post autor: Gudziuk »

Yukon o jakim stabilizatorze na cewkę 13 piszesz?
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: deus xp porady?

Post autor: Yarek vel KIM »

Yukonowi chodzi o przeciwwagę do cewki. Takie ciś wymyślili by wyważyć wykrywacz gdy masz założoną 13
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: deus xp porady?

Post autor: explokera »

Pewnie taka ala podstawka jednocześnie wywaza stelaż tylko wtedy deus waży tyle co rutus :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

no i deus doszedł do mnie?wrażenia myślałem ze będzie większy ,słuchawki ws5 idealne jak dla mnie,zona mi porwała wykrywacz i zaczęła sama łazić,trzeba dużo żeby go opanować,na początek jakie programy radzicie?żeby się z nim osłuchać jakie testy przeprowadzić żeby się z nim osłuchać :bezradny: :polska: :brawo: :pozdro: sklep magnetik super jak się ugadaliśmy tak się stało,wszystko pod klienta i na cza dla mnie 5 :spoko:
Awatar użytkownika
vel skansen
Porucznik
Porucznik
Posty: 742
Rejestracja: 30 paź 2012, o 12:34
Województwo: Wybierz

Re: deus xp porady?

Post autor: vel skansen »

:hmm: a o mnie nic nie wspomniałeś :brecht: ?
vel...
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

oczywiście wielkie dzięki :spoko: za poświęcony czas i chęci :popijawa: :ukłon:
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10903
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: deus xp porady?

Post autor: yukon »

CENO pisze:no i deus doszedł do mnie?wrażenia myślałem ze będzie większy ,słuchawki ws5 idealne jak dla mnie,zona mi porwała wykrywacz i zaczęła sama łazić,trzeba dużo żeby go opanować,na początek jakie programy radzicie?żeby się z nim osłuchać jakie testy przeprowadzić żeby się z nim osłuchać :bezradny: :polska: :brawo: :pozdro: sklep magnetik super jak się ugadaliśmy tak się stało,wszystko pod klienta i na cza dla mnie 5 :spoko:
Przede wszystkim przeczytaj instrukcje,jak znasz angielski na YT sa filmiki od producenta co do czego sluzy.
Pamietaj ze im nizsze khz to wykrywacz zaczyna "widziec" glebiej ale tez moze pominac mniejsze z cienkich kruszcow pierdolki,wyciszac na wiecej niz 1 to twoj wrog:D ja chodze na 0 lub -1,zaczynalem na 4 tonach ale radze ci zaczac na fulltonach,tylko dyskrym. sobie daj na 5.0,pozniej ja zmniejszaj w miare osluchania sie z kakofonia dzwiekow,ja chodze na 0 dyskr. i jest na wypasie,ale nie polecam na poczatek przy fulltonach bo mozna sie zrazic do patyka,reactivity (niewiem jak to masz w polskim menu,moze reakcja albo szybkosc) to bardzo wazna ustawka,im nizej tym sprzecik jest wolniejszy ale za to glebszy,im wyzej sobie to podkrecisz na zasmieconych zelazem miejscowkach tym szybciej uslyszysz ladny sygnal nawet jak cos lezy kolo stali,cos za cos:D
Panel jak nic nie wskazuje albo sobie skacze VDI, a masz ten dziwek jak miecz luka skywalkera tnacy powietrze :brecht: to kop,olej panel :-D
Szukaj dzwiekow slabych,ledwo slyszalnych,ale na wysokim tonie,tego ci nikt nie wytlumaczy,(to sam musisz poczuc)to sa sreberka albo gleboko polozone monety,odznaki,medale,lub tez zardzewiale gwozdzie :zakrywa:
Szybko zobaczysz ze zrywki z browarow bija od 65-75,i w 98% to beda te zrywki,ale pamietaj ze te pozostale 2% to zloto lub cienkie srebro,sam ostatnio siadl mi zloty pierdzionek a dalbym sobie reke uciac ze to pulltab :zakrywa: Zakretki z wodek bija tak pieknie ze sie je kopie chyba ze sa plytko to wiadomo ze syf,z czasem nauczys sie rozrozniac po dzwieku i podkowie jak gleboko zalega fant,bywa tak ze jak kopie monete to ona mi sie do lopaty przykleja :D
Kapsle z piwa ktore rdzewieja mozna szybko wyczaic bo jak najezdzasz cewka to najpierw burczy a pozniej jest ladny sygnal,ale tez sie kopie jak sa glebiej bo a noz widelec cos fajnego lezy przy szmelcu.
Teraz odpalaj sprzeta i za kilka miechow daj znac jak idzie,no chyba ze jestes bardzo kumaty jak explokera,i masz duzo czasu to w 1 miesiac juz wszystko powinienes kumac :piwko:
These users thanked the author yukon for the post:
Zwierz
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: deus xp porady?

Post autor: Yarek vel KIM »

I Yuku, jeszcze 2 fanty typowo Polskie. 24-27 kawałki koksu oraz 40 szczepionka na lisy :)
Reaktivity to u nas reaktywność. Ja uważam, że max 1. Przy 2 i 3 Deus znacznie spłyca zasięg.
Awatar użytkownika
Agrawa
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 994
Rejestracja: 8 sty 2014, o 22:00
Województwo: Wybierz

Re: deus xp porady?

Post autor: Agrawa »

o rany, koks mnie dobija... nie da się tego jakoś wyciąć?
http://www.trawniki.hg.pl/
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: deus xp porady?

Post autor: Yarek vel KIM »

Na nochu możesz wyciàć zakres
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

yukon mam teraz 2 tygodnie urlopu to mogę się trochę nim pobawić :-D wielkie dzięki za wyjaśnienie,takie rady dla laika są bardzo pożyteczne :pozdro: będę tescic ,oczywiscie czekam na wiecej rad :hmm: :spoko: za parę miesięcy na pewno napisze co i jak :spoko: :ukłon:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: deus xp porady?

Post autor: explokera »

Ja wcale nie mam dużo czasu wręcz odwrotnie.

Co do porad to tak jak Yukon radze Ci Full tony bez dyskryminacji takie rzeczy jak pulltab czy zardzewialt kapsel nawet nie sprowokuje Cię do kopania jeśli wyczaisz jak je poznać.
Omiatanie cewka nad celem i obok jego pod roznym kontem da Ci tyle informacji dźwiękowych ze na panel nie spojrzysz .
Jeśli szukasz na zaoranych polach lub ciężkim terenie BG na śledzeniu.
W deusie najważniejszymi ustawieniami są czułość reaktywacja i moc cewki oraz dyskryminacją resztę ustawień sobie na początku odpusc .
Pamiętaj że TX-3 żre baterię ostro ale i głęboko sięga ;)
Deus jesli jest cicho i nie wydaje żadnych dźwięków typu pobrzekiwanie,pojedyncze pęknięcia lub burczenia oznacza że nie jest ustawiony na maksa i jest płytki.
Musi być to słychać w glosniku przez większość czasu.
These users thanked the author explokera for the post:
Zwierz
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: deus xp porady?

Post autor: CENO »

a co do ładowania cewki to się ja jakoś wyłącza?czy się ładuje tak jak jest? :hmm:
ok nie było pytania :zakrywa:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2016, o 10:10 przez CENO, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”