Deus two box,nowy soft-4.0..

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 649
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: fiszer5 »

Jeszcze nie bo mam nawał roboty przy wycinkach. Szlag mnie trafia bo tak długo czekałem a jak już mam to brak czasu by korzystać :-x

Jak ktoś ma czas to niech zrobi testy z monetami niklowymi przedwojennymi w glebie. W powietrzu jest ok
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: DEX »

XP Deus cewka 9 cali HF Software 4.0 B18 test w terenie (Subtitles)
by Michał Majchrowicz

https://www.youtube.com/watch?v=ExevGrtpOvY


Jak wstawiamy linki zewnętrzne do filmu, grafik czy czegokolwiek, staramy się napisać czego dany link dotyczy @dropek
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: yukon »

Ciekawy ten filmik Michala,z tym tylko ze chyba zbyt wiele godzin nie spedzil z Deusem,akurat ten sygnal na koncu ktory opisal ze jest nie do kopania to byl piekny,jeden chyba z lepszych w calym filmie :-D
Cos mi sie widzi ze ta cewka biala to jest duzo plytsza niz stara 11",narazie raz bylem kopac 8 godzin na programie HOT i na bank z nowym softem jest glebszy.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Shelton
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 20:49
Województwo: Wybierz

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: Shelton »

Niestety sygnał był mocno przełamany. Tego film i mikrofon kamerki nie pokazuje. Analog przyszedł i zamiótł, ale to już inna historia. Bardzo podoba mi się nowy soft mimo pewnych problemów. Jak dla mnie audio dużo lepsze.

Przestawię się na czarną 11tkę i podciągnę ustawienia TX, czułości i ręcznego strojenia. Chodziłem na ustawieniach fabrycznych i tylko podciągałem dyskryminacją i czułością.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: yukon »

Super sie oglada twoje filmy,najlepiej gdybys mial mozliwosc pokazania cewki 11 i nowej bialej 9 na raz w terenie,wtedy byloby slychac na sygnlach jaka jest roznica,ja moge tylko sie powtorzyc i powiem ze program hot z cewka 11wymiata na mojej starej miejscowce,stabilnosc i glebokosc mocno poprawiona.
Czekamy na nastepne filmy :spoko:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: dropek »

Ciekawe jakie odczucie będzie miał Shelton na czarnych cewkach... mi jakoś audio nie podchodzi :/ soft 4.0.18 bardzo mnie męczy. Może za to, że tereny specyficzne... sam nie wiem. Co w 3.2 audio bardzo mi się podoba to w 4.0.18 w ogóle (na czarnych cewkach). Dodatkowo wg moich obserwacji gorzej jest na 9" niż na 11", natomiast na 3.2, 9" sprawowała się dużo lepiej ... sam nie wiem co o tym myśleć.. Może finalna wersja będzie dla mnie ok? :D ...jak pozbędą się piszczenia i brzęczenia paneli :P

Na ten moment wszystko mi się w sofcie 4.0.18 podoba po za:
-piszczeniem WS4 jeśli włączony jest sam bez RC
-brzęczenie RC nawet jak wszystkie dodatkowe akcesoria są włączone
-tor audio, który jest za bardzo wygładzony (wrażenie jakby był szybciej odtwarzany; za szybko)
-nie do końca schemat ID i ujemna dyskryminacja.

Wyjaśnienie ID i ujemnej dyskryminacji (czarne, stare cewki!):
Na sofcie 4.0.18 dla częstotliwości 4kHz i dyskryminacji -6.4 to prawie jak dyskryminacja 0 na sofcie 3.2 na każdej częstotliwości
Na sofcie 4.0.18 dla częstotliwości 8kHz i dyskryminacji -5.8 to jak dyskryminacja 0 na sofcie 3.2 na każdej częstotliwości
Na sofcie 4.0.18 dla częstotliwości 12kHz i dyskryminacji -4,8 to jak dyskryminacja 0 na sofcie 3.2 na każdej częstotliwości
Na sofcie 4.0.18 dla częstotliwości 18kHz i dyskryminacji -3,3 to jak dyskryminacja 0 na sofcie 3.2 na każdej częstotliwości
... może to śmieszne i dziwne ale bardzo łatwo sami możecie to sprawdzić :) więc zamiast krytykować polecam sprawdzić.
AdamWawa
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:42
Województwo: Wybierz

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: AdamWawa »

Witajcie, zarejestrowałem się na forum, bo jest tu sporo ciekawych tematów dotyczących Deusa. Chciałem się z Wami podzielić moimi odczuciami co do softu 4.0 beta. A więc po 1. Po ponad 30 próbach raz udało mi się go napompować i to jak podniosłem z dyskryminacje z -6 do 0, generalnie cały czas chodziłem na trackingu. 2. Głębokość na programie Hot, tak jak u Michała 15- 20 cm nawet po podkręceniu- monety nie widzi, dopiero gdy na programie Szybki wprowadziłem swoje ustawienia było lepiej. Teraz plusy, dużo stabilniejsze id cyfrowe, graficzne też poprawione w porównaniu z tym co było w 3.2, do tego moim zdaniem lepsza id dźwiękowa ( chodzę na full tones ) i nawet na -6 mniej popierduje niż w 3.2. Bardzo jestem ciekaw co Wy takiego robicie, że na Hot Deus jest głębszy niż w wersji 3.2. Może u nas w mazowieckim, gleba softowi 4.0 nie służy :)
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: explokera »

AdamWawa a na jakiej czułości chodzisz teraz a na jakiej chodziles na 3.2 ?
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
AdamWawa
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:42
Województwo: Wybierz

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: AdamWawa »

W obu softach latam na czułości od 96 do 99. W 4.0 tylko na potrzeby pompowania zjechałem na chwile do 90. Walczyłem generalnie dobrych pare godzin z ustawieniami i ani wyżyłowany ani podstawowy program Hot nie dawał rady sięgnąć głębiej niż 15 w porywach 20cm. Na tym samym ugorze z 3.2 na pokładzie monety wychodziły na sztych fiskarsa. Wydaje mi się, że może to mieć związek ze strojeniem do gruntu. Ja generalnie w 3.2 chodze tylko na pompowaniu, a tu nie dałem rady. Michał na filmiku też chodził na trackingu, bo nie dał rady napompować.
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: dropek »

Właśnie, czasami odczyt z gruntu podczas normalnego chodzenia wskakiwał na 90 i powyżej - na pewno taka gleba nie była w tych miejscach - pewnie jakiś bug. Ja problemu raczej nie widzę bo zawsze można dostroić na słuch opcją manualną - doskonale słychać ile można zjechać i kiedy przestać :)
Co do Twojego zasięgu, być może pole po którym biegasz ma wyższą mineralizację. Spróbuj w tym miejscu (jeśli masz panel RC) popompować na głównym ekranie w trybie szukania i zwrócić uwagę na wskaźnik z prawej strony na wyświetlaczu RC, ile kratek wychyli się do góry - czym wyżej tym wyższa między innymi mineralizacja ;)
AdamWawa
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:42
Województwo: Wybierz

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: AdamWawa »

W sobote chodziłem na ugorze, gdzie na 3.2 normalnie zawsze pompowałem, a tu lipa z 4.0. W niedziele na zupełnie innym polu byłem z Michałem ( na filmiku mnie troche widać ), ja soft 3.2 i po kilkukrotnym machaniu deus napompowany, Michał musiał w 4.0 chodzić na trackingu, bo napompować się 4.0 nie dało.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: yukon »

Nowy docelowy soft bedzie dostepny do pobrania lada chwila poniedzialek wtorek najpozniej,ci ktorzy zrobili preorders na nowe biale cewki dostali info ze wtorek sroda paczki zostana do nich wyslane :spoko: Najpierw wysylaja cewki pozniej pointery.
Edyta:a moze soft bedzie juz dzis najnowsze info ;)
These users thanked the author yukon for the post:
fiszer5
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: DEX »

XP Deus V4 B.19 DOWNLOAD Link. dodany 10 marca

http://www.xpmetaldetectors.com/DEUS/Up ... 032017.exe
jusew
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2015, o 11:31
Województwo: Wielkopolskie

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: jusew »

Czy coś poprawili ?
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: Deus two box,nowy soft-4.0..

Post autor: Yarek vel KIM »

Już jest oficjalna 4
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”