XP Deus

Wykrywacze metali marki XP Deus
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Jeżeli Ci wykrywacz nie pracuje prawidłowo zgłoś to do swojego dealera, być może to jestem ja, być może ktoś inny i wykrywacz pójdzie do serwisu.
Zamówiłem kilka silikonowych etui na próbę, jeżeli jest więcej zainteresowanych to zamówię więcej - tanie to nie będzie :sad:
imatra
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 11:48
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Władysławowo

Re: XP Deus

Post autor: imatra »

XP DEUS przyzwyczaił userów do tego że to kosztowne hobby ;-)
INKASO
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 30
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 20:19
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: INKASO »

A moze lepiej będzie jak podpowiesz jak ustawić wykrywacz żeby nie lapalo kamieni magnetycznych ?
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Deus może sgnalizować kamienie magnetyczne tylko jeżeli używasz Tracking - śledzenie i są sygnalizowane innym, łatwo rozpoznawalnym dźwiękiem, lub jeżeli wartość GB -BG w manualnym ustawieniu jest zbyt niska. Używaj słuchawek .
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Denar pisze:Zamówiłem kilka silikonowych etui na próbę, jeżeli jest więcej zainteresowanych to zamówię więcej - tanie to nie będzie :sad:
A możesz zdradzić tajemnicę ile?
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Nie wiem, cena podana mi przez XP nie jest do końca jasna, ale będzie to kosztować mniej więcej tyle ile dobre etui na ramię do smartfona.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Denar pisze:Gudziuk wszedłeś nie w ten wątek co trzeba. Wyświetlacz każdego wykrywacza jest "za" słuchawkami. Aby uzyskać duże głębokości używaj najlepiej GMP, czułość tak wysoko jak się da, TXPower na 3, BG na śledzenie. Lepiej zostać na podkowie, głębokość zalegania będziesz wyczuwał wraz ze znajomością sprzętu a i w dużej mierze można to czytać z podkowy.
Sugeruję przeniesienie się do właściwego wątku.
A jak czytasz to z podkowy, mi sie wydaje, że ona bardziej kierunek pokazuje.

Tego zdania nie rozumiem "Wyświetlacz każdego wykrywacza jest "za" słuchawkami."
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Podkowa pokazuje ferromagnetyczny/nieferromagnetyczny, silnie przewodzący/ słabo przewodzący, płytki/głęboki.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: XP Deus

Post autor: yukon »

Gudziuk myslal ze podkowa pokazuje kierunek w ktorym ma isc i kopac :-D
No ale zarty na bok,Gudziuk gratuluje wyboru i zakupu nowego patyka,nalepiej opisuj na bierzaco swoje poszukiwania jak to wyglada teraz,co ci sie podoba a co jest na minus :)
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Yukon uczę sie nowego sprzętu i myślałem intuicyjnie, że podkowa pokazuje w pewnym sensie też kierunek zalegania, a mnie głównie interesuje głębokość zalegania.
Jak Denar zafunduje mi jakowyś gratis z lekka ciekawy to będę zasuwał z samymi pochwałami :-D , ale tak na poważnie to co mogę po pierwszych 3 godzinkach spaceru z nim powiedzieć to to, że jest naprawdę głęboki porównując do Delty to praktycznie dwa razy (a jeszcze na pewno nie odkryłem możliwości tego sprzętu, a wręcz mam wszystko przed sobą :-D , do kanarków nie będę porównywał, bo one są z lekka gorsze o jakieś 10% od tecneticsów).
To co zauważyłem to warto na programie basic1 (od niego zacząłem swoja przygodę z tym kijem) zjechać z dyskryminacja do zera (fabrycznie jest ustawiona na 10) według mnie sprzęt fajniej pracuje, a i tak wiesz co masz pod sondą. Przy drobnicy kolorowej głęboko zalegającej na tym programie ID nie pokazuje, ale masz sygnał na słuchawki. Zaraz padnie pewnie pytanie o głębokość to wycharatałem guzik taki zwykły tak na oko z około 40 cm mierząc dołek do szpadla to wchodził cały szpadel łącznie z tym ustrojstwem co ma mocowanie do kija, a zasuwałem na miejscówce konkretnie przerytej. Nie chwaląc sie to ja ją odkryłem, ale pomnie to chyba jeszcze ze sto osób było - znalazłem 3 guziki, 5 monet, 1 medalik.

Denar, a możesz wyjaśnić jak się czyta ta podkowę, bo w instrukcji brak jest opisu.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Co do czytania podkowy to zrób parę prób z różnymi przedmoitami i patrz jaką będziesz miał reakcję. Wybrałeś mało interesujący program, Basic 1 jest dla początkujących, na monety używaj GMP czyli program drugi i podrasuj go tak jak opisałem wcześniej.
Awatar użytkownika
irekszpodel
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 20:36
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: irekszpodel »

Kolega ma super wykrywacz ,ja nawet jak zakopie guzik na 35 cm to i tak go nie widzi. Pewnie po paru dniach zachwyt nowym wykrywaczem minie, to i dołek będzie płytszy.
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

żaden wykrywacz nie zobaczy guzika świeżo zakopanego na 35 cm, takie prawa fizyki :sad:
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

irekszpodel pisze:Kolega ma super wykrywacz ,ja nawet jak zakopie guzik na 35 cm to i tak go nie widzi. Pewnie po paru dniach zachwyt nowym wykrywaczem minie, to i dołek będzie płytszy.
Nie rozumiem co chciałeś powiedzieć?
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Denar pisze:Co do czytania podkowy to zrób parę prób z różnymi przedmoitami i patrz jaką będziesz miał reakcję. Wybrałeś mało interesujący program, Basic 1 jest dla początkujących, na monety używaj GMP czyli program drugi i podrasuj go tak jak opisałem wcześniej.
Dzisiaj pojechałem tak jak mówiłeś, a co powiesz o tej cewce DD, tylko nie mów, że jest tania :dusi: ?
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”