XP Deus

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: XP Deus

Post autor: yukon »

Mam pytanko jak uzywam pinpointa to ten prostokat raz jest caly czarny a czasami tylko do polowy,ale namierza pieknie dokladnie,czy ten pinpoint to pokazuje mniej wiecej jak gleboko przedmiot lezy?
Ogolnie pinpoint duzo lepszy niz w spectrze,ciezko mi to opisac ale po tonacji dzwieku chyba poznaje gdy przedmiot jest centralnie pod cewka nie uzywajac pinpointa :o
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
napastor
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2014, o 22:39
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

Re: XP Deus

Post autor: napastor »

yukon. widze ze nabyles Deusa, jak wychodzi twoim zdaniem do Spectry? Jaki sa twoje obserwacje ( lepszy czy gorszy?)
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: XP Deus

Post autor: yukon »

Czolem narazie zamalo godzin z nim spedzilem zeby konkretnie cos powiedziec,ale pointer w deusie jest lepszy niz w spectrze.
Jak wlaczylem deusa w bardzo zasmieconym parku przy stolikach gdzie ludzie robia grilla(pelno tam pulltabow,kapsli z browarow i folii aluminiowej)to sie na poczatku zalamalem,spectra daje ci duzo wiecej opcji aby wybrac sygnal ktory warto kopnac,dzwieki,duzy kolorowy ekran z ikonkami,doskonale pracujacy pomiar glebokosci,spust ktory odchylony od siebie daje analize przedmiotu,to wszystko dla operatora ktory ma dobre doswiadczenie ze sprzetem powoduje ze praca w takim zasmieconym parku jest latwiejsza i duzo przyjemniejsza.
Z drugiej strony deus jest leciutki,bez kabli,sklada sie w sekundach i miesci do plecaczka,To tyle konkretow.
Mam jeszcze kilka podejrzen jak narazie,ale czy sie sprawdza to pokaze czas,spectra chyba lepsza bedzie na monetki i zasmiecone miejsca publiczne,a na militarke to oba beda szly leb w leb,z tym ze deus musi miec cewke 11 jesli chce sie mierzyc ze spectra na cewce 300.

Obsluga deusa jest duzo latwiejsza niz spectry,wszystko jest zrobione logicznie bez zbytniej komplikacji w zmianach programow i ustawien.
Deus jest bardzo gleboki na cewce 11,wczoraj zostawilem kilka takich konkretnych sygnalow,nie mialem dobrej saperki tylko lopatke,a sygnaly byly bardzo stabilne 95 i drugi 81,co jeszcze zauwazylem ze vdi w spectrze skacze zawsze o kilka numerow w dol lub w gore,a deus jak capnie to jak boxer zacisnie zeby i pokazuje dokladnie np.95 machasz z drugiej manki i dalej jest 95 to duzy plus,mimo ze puszka z bronka wyszla hahaha.
Ja tam nie faworyzuje zadnego sprzetu,mimo ze ze spectra spedzilem troche lat,do wiosny mam czas sie nauczyc deusa,a ze bede mial w PL i spectre i deusa to wtedy dopiero zdecyduje z czym pojde w las.
Jak narazie ciesze sie ze na weekend ma byc +6,i poznam bardziej deusa.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
tigra-pko
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 31
Rejestracja: 17 sie 2014, o 22:39
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: XP Deus

Post autor: tigra-pko »

Witam
Przeczytałem cały wątek ale o teście zapowiadanym nic nie było.
Czy były przeprowadzone ???
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: XP Deus

Post autor: yukon »

yarek napisal:
Testy olałem, bo po niecałym miesiącu sprzedałem Ctxa i kupiłem następnego Deusa. I tyle

tak wiec testow nie bylo jak narazie,ale na YT mozna znalesc testy jakie tylko sobie wymyslisz :-D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Guziorka z jakiej głebokości największej szrpełeś Yukon?
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: XP Deus

Post autor: yukon »

Jakiego guziorka?stary tu u mnie nie ma guziorkow,deusem jeszcze nie znalazlem.
Wczoraj bylem polazic kilka godzin,w tym szalenstwie(czytaj sygnalach) jest chyba metoda,trzeba poprostu sie osluchac ze sprzetem.
Jedno co mi sie nie podobalo na programie drugim,ze glebokie zelstwo bilo na czysty kolor,bardzo czysty bez pierdniecia w strone zelaza.Wiem ze kazdy tak ma wykrywacz,ale jednak spectra zawsze zasygnalizowala ze cos nie halo z sygnalem,mimo to wiadomo ze sie kopie takie sygnaly,moze deus tez jakos to mi sygnalizuje w sluchawce,jednak nie potrafilem jeszcze tego wylapac,teraz bede lazil na 5tonach z podkreceniem w expercie,tak jak mi dropek poradzil.Roznice bede widzial odrazu bo kilka sygnalow zostawilem jak po odkopaniu na 60cm zobaczylem ze to jakis kawal zelastwa.
Dodam jeszcze ze nigdy nie chodzilem ze sluchawkami,mimo ze spectra miala bezprzewodowe,byly jakies ciezkie i niewygodne,nic nie bylo slychac co.sie dzieje wokolo,deus ma super sluchawki,lekkie wcale nie wbijaja sie w ucho,podobno te starsze troche pija w ucho,te wcale,nie wyobrazam sobie teraz chodzenia bez sluchawek,duzy plus dla deusa. :spoko: :spoko:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Jak nastawiasz na drobnicę to grube żelastwo będzie biło na poziomie 90, jak nastawisz chyba na programie relikt (o ile dobrze pamiętam) to bije już tak jak powinno. W deusie własnie cenie sobie jego bezprzeodowość, jednak motanie się z kablami jest średnio komfortowe, to jest jego duży plus. Ja chodze na ustawieniu 3 tonowym przyzwyczaiłem sie do tego i tyle, a że na polu kopie prawie wszystko to nawet nie mam cisnienia, aby do pięciu tonów się przestawiać, chociaż nie jeden już mi mówił, że deus jest wówczas bardziej efektywny.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
krakus
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:15
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: krakus »

Yarek pisze:Cosmo, a czym się tu dzielić? Po pierwsze na kilku forach jest tyle napisanych ustawień Deusa, że nic tylko wgrywać i dopasowywać pod kątem swoich poszukiwań. A po drugie - tak ciężko jest poświęcić godzinkę czy dwie, zabrać kilka różnych monet, wkopać je i próbować różnych ustawień.
Deus jest cholernie przyjaznym dla użytkownika sprzętem i kombinowanie z ustawieniami jest bardzo proste.
Pozdrawiam
I żebyś nie mówił, że nie chcemy pomóc:
Baza GMP
czułość 96-99
reaktywność 1 (czym wyższa tym sprzęt jest głębszy, ale wolniej reaguje)
poziom żelaza - sam zdecyduj co wolisz
BG - ręczny, o kilka stopni wyżej niż sugeruje wykrywacz
na drobnicę częstotliwość 18, ew. 12
dyskryminacja 1 - 2
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

Re: XP Deus

Post autor: dropek »

Tak w sprostowaniu... czym reaktywność większa tym deus jest PŁYTSZY ale za to SZYBSZY.
BG najpierw pompowanie później ręcznie -5 ...minus pięć. Dodając wykrywacz staje się płytszy ale za to bardziej stabilny.
Na drobnicę i bardziej zmineralizowany grunt polecam uniwersalne i niezawodne 12khz ;) 18khz też dobre ale np jak będzie wilgotna gleba może bardziej się deus wzbudzać. Warto też użyć noth na gruncie do 99. To chyba tyle.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sonnny
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 38
Rejestracja: 13 cze 2013, o 02:25
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Мясной Бор

XP Deus

Post autor: sonnny »

http://xpdeusfan.free.fr/ Polecam posiadającym Deusy :piwko: Bardzo ciekawa stronka.
Fideles et Instructi Armis
jusew
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2015, o 11:31
Województwo: Wielkopolskie

Re: XP Deus

Post autor: jusew »

Witam.
Szybkie pytanie, czy normalnym jest, że XP Deus pokazuje mi wyniki na wyświetlaczu o co najmniej 10 pkt i więcej wyższe niż u kolegi na AT Pro (wiem, że to nie to samo, ale czasami wywala mi ponad 96 i też bywa moneta - program 2).
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: XP Deus

Post autor: explokera »

jusew pisze:Witam.
Szybkie pytanie, czy normalnym jest, że XP Deus pokazuje mi wyniki na wyświetlaczu o co najmniej 10 pkt i więcej wyższe niż u kolegi na AT Pro (wiem, że to nie to samo, ale czasami wywala mi ponad 96 i też bywa moneta - program 2).

To tak jakbyś porównywał Volkswagena z Toyotą i pytał dlaczego jeden ma wlew paliwa po prawej a drugi po lewej :brecht:
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus

Post autor: Yarek vel KIM »

Deus nawet u siebie na różnych programach ten sam sygnał będzie wskazywać z pewnym (drobnym) przesunięciem numerycznym.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: XP Deus

Post autor: explokera »

Rozbieznosci w identyfikacji cyfrowej zalezne sa od uzywanej czestotliwosci.
W nowej wersji oprogramowania jest opcja ID NORM ,ktora niweluje te rozbierznosci ID.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”