XP Deus

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Gwarancji podlegają uszkodzenia wynikłe z winy producenta. To Ty uszkodziłeś klips bądź przez nieostrożność, używając nadmiernej siły bądź w inny mechaniczny sposób przykładowo zgniatając, przydeptując itp. Ponadto napisałeś, że oddałeś klips do naprawy znajomemu elektronikowi a to już jest samowolna ingerencja w urządzenie. Klips i pałąk słuchawek (które można nabyć w cenie kilkudziesięciu złotych jako części zamienne), które mogą być uszkodzone przez nieostrożne się z nimi obchodzenie przez użytkownika i rzecz jasna akumulatory Deusa nie podlegają gwarancji, chyba że użytkownik udowodni, że uszkodzenie wynikło z winy producenta.

Ty nawet nie raczyłeś mnie zawiadomić o usterce i podjąłeś samodzielną, nieuprawnioną naprawę. O co więc pretensje? Rzecznik Praw konsumenta nic Ci nie pomoże.
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Wróć moja pomyłka, akumulatory podlegają 2 letniej gwarancji.
Polecam stronę 58 instrukcji obsługi dotyczącą gwarancji. Oto kilka fragmentów:
"Niniejsza gwarancja nie obejmuje:
. Uszkodzeń powstałych wskutek upadku, uderzenia lub przypadkowego uszkodzenia.
. Uszkodzeń spowodowanych nieprawidłowym użytkowaniem lub nieprzestrzeganiem warunków użytkowania podanych w instrukcji urządzenia.
. Skutków zmian w obwodach elektronicznych dokonywanych przez osoby niupoważnione,"
...
Dalej:
" W przypadku usterki lub nieprawidłowego działania urządzenia należy skontaktować się z dealerem XP w celu uzyskania porady. Jeżeli jakakolwiek część wymaga zwrotu do dealera lub dystrybutora, należy ją przesłać wraz z opisem usterki, przy czym klient ma obowiązek opłacenia transportu/przesyłki. Zgłoszenie reklamacji na podstawie niniejszej gwarancji wymaga przedstawienia dowodu zakupu."
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus

Post autor: Yarek vel KIM »

Ok, ale Denar powiedz tak z ręką na sercu, ile już sprzedałeś klipsów poza zestawem?
Ja miałem to szczęście, że przez prawie 2 lata wiedząc jaki może być problem, pilnowałem tych nięszczęsnych teleskopowych pinów, ale kolega który kupił ode mnie wykrywacz i którego poinformowałem o problemie rozpieprzył go po 2 tygodniach.
Wiele osób, które mają Deusy, wiedzą o co chodzi, pilnują tego ale one i tak się psują. Więc chyba jest coś na rzeczy, jest jakiś problem konstrukcyjny.
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Sprzedałem kilka do kilkunastu takich klipsów. Sam uszkodziłem klips po roku używania przez nieuwagę, za to drugi używam około 2,5 roku i ciągle jest dobry. Po ferich świątecznych zrobię jeszcze ostatnie podejście do menagera XP w tej sprawie, który uważa , że klips jest bez zarzutu. Proszę też zauważyć, że ten problem praktycznie nie istnieje na forach angielskich ani amerykańskich. Jeżeli nie będą chcieli zmienić tego rozwiązania to niech chociaż będą dwa w zestawie.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Denar jak Toyota zamontowała złe teleskopy to nie zwalała winny na kierowców, że źle jeżdżą tylko je po prostu wymieniła oczywiście na swój koszt, bo szanowała swoja markę.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Tyle, że ja nie jestem producentem XP tylko dystrybutorem. Toyota jest producentem.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Samochody Toyoty nie sprzedaje Toyota tylko ASO.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Denar
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2012, o 21:20
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: Denar »

Toyota daje części, mnie nikt nie daje - muszę kupić.
INKASO
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 30
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 20:19
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: INKASO »

Denar mam nadzieje ze pamiętasz o cewce 11 dla mnie ? I czy nie mozna jakoś przyspieszyć jej dostępności ?!
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Denar pisze:Toyota daje części, mnie nikt nie daje - muszę kupić.
Denar jesteś wpisany na stronie producenta jako ich przedstawiciel, więc przestań ściemniać. Osobiście mi ten klips lata i powiewa, elektronik mi tak zrobił, że mogę firmie XP sprzedać patent na ten klips, ale chodzi o to, że jeżeli pretendują jako producent markowych wykrywaczy z wyższej półki to takiego szajsu nie mogą firmować, bo to jest istna porażka, a Twoje tłumaczenia też nie zachęcają do użytkowania tego sprzętu. Jesteś pierwszym sprzedawcą z którym mam do czynienia (a jest to już mój 5, czy 6 wykrywacz), który tak ostentacyjnie spółkuje klienta w kanał.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
INKASO
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 30
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 20:19
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: INKASO »

A ja nie mogę narzekać na klips jest ok uzytkuje normalnie w każdych warunkach i nic sie nie dzieje ! Co do samego Denara to kupiłem sprzęt i jak chciałem cos wiedzieć to zawsze dzwonilem i wiedziałem . Zawsze jest tak ze moze cos sie zepsuć bo nie ma rzeczy które sa wieczne ale i jest rownież tak ze nie wszystkie uszkodzenia objęte są gwarancja poniewaz składa sie na to wiele czynników ! Denar jest pośrednikiem miedzy sprzedającym a kupującym i z tego żyje ale to nie oznacza ze to on ma brać wszystko na klate , poniewaz w umowie miedzy nim a producentem napawno jest zapis ze roszczenia wynikające z tytułu gwarancji oraz uszkodzeń przejmuje na siebie producent i to do niego należy kierować roszczenia ! Ale co tam kolego będziemy sie nakrecac kopać trzeba i tyle szkoda czasu na awantury bo skarby czekają :)
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Według mnie jest to problem, który trzeba roztrząsnąć co i jak, ponieważ jest to pierwsza liga, a nie jakiś tam jabel (oczywiście nic do jabelków nie mam). Denar jest oficjalnym dystrybutorem na Polskę tej firmy i niestety wszystko co jest związane ze sprzętem tej firmy to na klatę musi przyjąć i tyle. Inkaso inspirowany Twoja wypowiedzią właśnie wysłałem pytanie do Rzecznika Praw Konsumenta jak to jest, czy oficjalny dystrybutor na Polskę może tak olewać klientów mówiąc spadajcie idźcie do producenta, czy jednak musi zająć sie tematem i go załatwić.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
tui
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 25
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:00
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: tui »

Miał być robiony test Deusa i cisza? Coś wiadomo na ten temat?
Awatar użytkownika
suchy
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 309
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:14
Województwo: Śląskie
Imię: Dawid
Lokalizacja: Śląsk

Re: XP Deus

Post autor: suchy »

Niestety jak narazie testu nie będzie..:( może wczesna wiosną :) także spokojnie ;) jako pierwsi o teście dowiedzą się forumowicze Włóczykija :)
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus

Post autor: Yarek vel KIM »

Ten co miał robić testy porównawcze wziął i sprzedał Deusa, a teraz poluje na CTXa :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”