Stare remizy strażackie..wieże obserwacyjne...

Kamienice, ratusze, rynki, dworce i inne podobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Stare remizy strażackie..wieże obserwacyjne...

Post autor: CYGAN »

Witam i jak w tytule.....
Myślę ze jeszcze sporo takich budynków jest w użytku współczesnej P.S.P.... Budynki remiz to specyficzne budowle,służba w nich jest specyficzna i niczym ( nikim ) oprócz ludzi nie zastąpiona :spoko:
Sam osobiście nie posiadam na razie żadnych materiałów :hmm: ale liczę w tym temacie na naszego " Ogniomistrza" :peace: :spoko:
Co do wieży, sam osobiście nie widziałem takiej budowli z przed wielu lat, ale wiem że jeszcze istnieją i nawet w "U Pana Boga w ogródku" jest pokazana taka budowla i jej obsługa :-D słynny "Ogniomistrz" :spoko:
Pozdro...Cyga...
Awatar użytkownika
szamanka
Kapitan
Kapitan
Posty: 760
Rejestracja: 6 lut 2014, o 15:03
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: miasto paprykarzem osławione

Re: Stare remizy strażackie..wieże obserwacyjne...

Post autor: szamanka »

CYGAN pisze:Witam i jak w tytule.....
Myślę ze jeszcze sporo takich budynków jest w użytku współczesnej P.S.P.... Budynki remiz to specyficzne budowle,służba w nich jest specyficzna i niczym ( nikim ) oprócz ludzi nie zastąpiona :spoko:
Pozdro...Cyga...
:pozdro:
Pozwólcie, ze zacznę ...znowu :-D :)

# zdjęcia 1-5: Zespół budynków straży pożarnej przy ulicy Grodzkiej (w ścisłym centrum miasta) :!: Powstał w 1868 roku i użytkowany jest do dnia dzisiejszego. Budynki o cechach stylowych historyzujących, w podwórzu mieszczą się dawne zabudowania gospodarcze, wieża strażacka - wspinalnia oraz współczesne zabudowania. Obecnie Miejska Komenda PSP . Wstęp postronnym wzbroniony :-x :sad:
A więcej info i zdjęć w galerii http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Ze ... _Grodzkiej

# zdjęcia 6- Zespół budynków straży pożarnej przy ulicy Firlika, zbudowany w 1903 r na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego Grabow, obejmujący: budynek główny straży pożarnej, wozownię i wieżę-wspinalnię.
Wóz bojowy wyjeżdżał na akcję i znalazł się w kadrze. :kierowca: Tutaj mieści się również Komenda Wojewódzka PSP.



Zbliża się 4 maja, dzień św. Floriana- zróbmy prezent naszemu forumowemu Strażakowi :piwko:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
▶ ▲▲ reach out and touch Faith
Awatar użytkownika
CYGAN
Marszałek
Marszałek
Posty: 7776
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:48
Województwo: Wybierz

Re: Stare remizy strażackie..wieże obserwacyjne...

Post autor: CYGAN »

Nie dość że to piękny budynek, to chyba wszystko jest w jednym kompleksie :brawo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budownictwo w miastach”