Lęborskie Dni Jakubowe

Relacje z naszych wypraw mniej lub bardziej turystycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie

Lęborskie Dni Jakubowe

Post autor: Jaskółka »

Od 1998 roku św. Jakub Apostoł jest Patronem Lęborka. Od tego momentu co roku w lipcu miasto organizuje Lęborskie Dni Jakubowe. Jednak historia łącząca odpusty religijne z jarmarkami rzemieślniczo-kupieckimi sięgają tradycji średniowiecznych.
Na jarmarczną atmosferę w tym roku złożyły się m.in. kiermasze twórców ludowych, plener malarski, prezentacja kultury regionalnej i mniejszości narodowych (w tym roku gościła w większości Litwa) oraz różne programy i konkursy dla dzieci i dorosłych.
Mnie przede wszystkim interesowały stoiska ze starociami. Były skromne a ceny …
Upatrzyłam sobie skrzynię posażną, ale … co mi po skrzyni, gdybym musiała przez miesiąc albo dwa być na diecie (o wodzie i … wodzie).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nil admirari
Awatar użytkownika
szamanka
Kapitan
Kapitan
Posty: 760
Rejestracja: 6 lut 2014, o 15:03
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: miasto paprykarzem osławione

Re: Lęborskie Dni Jakubowe

Post autor: szamanka »

No tak, przecież Lębork leży na Szlaku św. Jakuba. ;)
W Szczecinie również, przy Katedrze pw. św Jakuba, odbył się kolejny Jarmark Jakubowy. Z roku na rok przybywa mu rozmachu.
I tak, jak u Ciebie w Lęborku - kramy z rękodziełem, potrawami regionalnymi, ekostrefa dla dzieci i ogródki z piwem wszelakim lokalnym , dwa ino stragany ze starociami, miasteczko średniowieczne, pokazy garncarstwa, tkactwa, turniej rycerski i rekonstrukcje walki, występy zespołów ludowych i wieczorne koncerty, nocne zwiedzanie katedry etc. etc.
Ale nikt nie wpadł na taki pomysł reklamowania swoich wyrobów :brawo: :brecht:
▶ ▲▲ reach out and touch Faith
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włóczykije na tropie - nasze wyprawy bez "patyka"”